Zobacz pełną wersję : problem z moją mk3 1.4


bomb01
30-11-2004, 16:12
witam mam problem z moją mk3 1.4 .otoż gdy zapalam silnik lampka kontrolna z akumulatora nie gaśnie auto chodzi normalnie a a gdy dodam gazu z silnika wydobywa sie dziwny dzwięk gdy opuszcze obroty dzwiek ten sie utrzymuje.otworzylem przednią klapę i przysluchalem się temu i dochodzi to z silnika.dzwięk przypomina jakby ktoś przewiercał się w ścianie -lampka kontrolna z akumulatora NIE GASNIE TAK JAKBY COŚ BLOKOWAŁO obroty i ten dzwiek -jestem przerazony.olej dopiero co 3 miesiace temu byl wymieniany a na bagnecie jest ok..niewiem czy mam wziac auto na hol czy dojechac tak do mechanika boje sie ze zatre silnik albo cos w tym rodzaju.kiedy siedze w aucie i trzymam wcisniete sprzeglo to czuje drgania wywolane wyzejwymienionym zjawiskiem to samo jest z drążkiem skrzyni biegów.jezdzic sie da-wszystkie biegi wchodzą ale nie wiem co mam zrobic i co to moze być.moze pasek rozrzadu ?niewiem poradzcie cos.

tonik
30-11-2004, 22:41
dejmij pasek klinowy z alternatora i wtedy zapal. jesli hałasu nie będzie to będzie to oznaczać, że rozsypały się łożyska w alternatorze.