Zobacz pełną wersję : Ford Focus MK3 - weryfikacja
druteron 18-07-2019, 17:40 Witam,
jest to mój pierwszy post na forum i jednocześnie prośba o pomoc w weryfikacji auta. Mój obecny samochód przestaje współpracować, ilość pochłanianych pieniędzy jest niewspółmierna do efektu, toteż przyśpieszyłem decyzję o zakupie auta. Pośród kilku modeli, które brałem pod uwagę, obecnie skłaniam się ku Focusowi. Znalazłem ten egzemplarz niedaleko mnie: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-6-benzyna-126-km-czujniki-parkowania-1-wlasciciel-serwis-zadbany-ID6C111Q.html
VIN: WF0KXXGCBKBY38023
Ze wstępnej rozmowy ze sprzedawcą ustaliłem, że malowany był przedni zderzak po lewej stronie. Poza tym, wszystko jest w porządku (a przynajmniej w teorii). Proszę bardziej doświadczone osoby o rzucenie okiem. Jutro chciałbym podjechać i obejrzeć auto.
Dodam, że samochód będzie w głównej mierze wykorzystywany do jazdy po mieście, dojazdy do pracy/na uczelnię. Trasa raczej nie często, toteż interesują mnie silniki benzynowe.
Sensowna oferta. Auto wygląda OK, cena niewygórowana, ale samochód jest chyba do opłat (tablice rej. to "wyklejanki" niemieckie). Silnik 1.6 125KM nie jest taki idealny i zupełnie bezawaryjny, ale po takim przebiegu to i tak lepszy wybór niż np. 1.0 EcoBoost i powinien jeszcze trochę posłużyć.
Ze zdjęć trudno coś więcej wywnioskować. Czujnik lakieru w rękę i jechać oglądać, czy była tylko lekka szkoda jak mówi, czy coś więcej.
Gdybyś załatwił od niego nr VIN, to koledzy z forum mogliby zweryfikować przebieg.
Wyposażenie jest niezłe, ale nie najbogatsze. Klima tylko manualna, proste radio z małym wyświetlaczem. Nie wiem co to za wersja, ale nie jest to Titanium.
druteron 18-07-2019, 22:42 Tak, samochod jest do oplat, ale sa one wliczone w podana cene. Czy moglbys podac jakies konkrety odnosnie silnika? Wertowalem forum na tyle ile zdazylem, ale zrobil mi sie tylko metlik w glowie.
VIN jest podany w pierwszym poscie
Ta klima manualna troche mnie boli, ale do przezycia. Co do samego radia nie mam wiekszych wymagan - jest bluetooth, wiec i tak bede laczyl telefon.
Tak juz poza tematem, czy automatyczna klimatyzacja to jakis rarytas w omawianym samochodzie? Przegladalem troche ofert i w wiekszosci manual
slawek-kali 18-07-2019, 22:45 przod robiony przeciez to widać..
druteron 19-07-2019, 18:43 Byłem dziś obejrzeć samochód. Przód jest faktycznie robiony. Prawe i lewe nadkole ma szpachlę, sam zderzak też jest krzywy. Pod maską wszystko wygląda na proste. Poza tymi miejscami czujnik nie znalazł śladów szpachli.
Sama jazda wydawała mi się bezproblemowa, silnik chodził równo, w zawieszeniu nic nie stukało, nie widać korozji.
Wydaje mi się też, że sam opis nie jest zgodny ze stanem faktycznym, nie doszukałem się np. bluetootha. Co myślicie o tym pojeździe?
Edit:
Widzę, że jednak dużo rzeczy nie zgadza się w ogłoszeniu. Ten samochód odpada. Na jaką wersję wyposażenie mogę liczyć do kwoty 30 tys.?
[...]
Widzę, że jednak dużo rzeczy nie zgadza się w ogłoszeniu.
[...]
Kiedyś (w czasach Forda Escorta) - szukałem samochodu.
w ogłoszeniu było "elektryczne szyby", a na miejscu się okazało, że 4 korbki w drzwiach
2) Dobra, koleżeńska rada: poszukaj i przeczytaj do tego modelu
- katalogi - zawierają specyfikację wyposażenia
- stare cenniki do tego modelu
- instrukcję obsługi
to jest przydatna wiedza przy kupnie auta
np. do przedlifta
http://chomikuj.pl/a_krakow/FORD/Focus_2011-2014
pozdrawiam
Arturek
Jak ktoś malował zderzak "po lewej stronie" to sobie odpuść, bo nie wiadomo jak podszedł do poważniejszych uszkodzeń.
ratmed24 19-07-2019, 21:44 Pewnie, że to radio nie ma bluetootha, posłuchaj rad kolegów- ja 2 miesiące się "szkoliłem" na różne sposoby żeby kupić dobrze fokusa mk2 -80% aut w ogłoszeniach to handlarskie kombinacje, wydaje mi się, że albo pewne źródło od niemca albo z polskiego salonu lepiej szukać gdzie łatwiej o pełną historię auta ;)
druteron 19-07-2019, 21:49 arturek,
super, dzięki za materiał. Zabieram się do czytania.
Skolmi,
z tym malowaniem to śmieszna sprawa, sprzedawca wystawił samochód i od razu było widać, że zderzak jest krzywy. Zanim zaczęliśmy oglądać, to już powiedział, że na prawym nadkolu jest szpachla, ale reszta jest oryginalna. Przy mierzeniu lakieru na lewym elemencie przyznał, że i tam może być coś nie tak :)
ratmed24,
jasne, nie zamierzam kupować pierwszego lepszego samochodu. Poczekam i poszukam lepszej sztuki :)
Jedno co muszę przyznać i co zachwalał sprzedawca, to samochód w tym dokładnie kolorze wygląda świetnie, przynajmniej dla mnie.
Niestety, po raz kolejny okazuje się, że opis oferty ma się nijak do stanu faktycznego. Typowa zagrywka handlarzy. W ogłoszeniu i w rozmowie tel. wszystko "cacy", a po przyjeździe i oględzinach okazuje się, że to była niepotrzebna wycieczka i strata czasu. Jeśli blisko, to pół biedy. Gorzej, gdy jedziesz pół Polski, żeby obejrzeć auto.
Bump:
Na jaką wersję wyposażenie mogę liczyć do kwoty 30 tys.?
Trudno powiedzieć, na jaką wersję możesz liczyć. Jak będziesz szukał Titanium to też znajdziesz w tej kwocie. Ale są też inne wersje. Np. na rynku polskim była oferowana przez pewien czas wersja Edition z pakietem GoldX i miała całkiem fajne wyposażenie. A jeśli chodzi o auta sprowazdone z zachodu, to większość z nich też ma dobry wypas. Trzeba szukać.
Witam
Jako szybkie porównanie cen i wyposażenia, polecam stronę "pewneuzywane" - to strona komisu dealerskiego Forda i przykładowe ceny z wyposażeniem
https://www.autopunkt.pl/p/dostepne-od-reki?sortuj=%2B77&p=10&_s=&58%5B%5D=FORD&59%5B_%5D=Focus
NIE oceniam stanu i sensowności zakupu, a jedynie pokazuję wyposażenie
ogłoszenia w tym komisie
poniższy ma system automatycznego parkowania
https://www.autopunkt.pl/samochod/rzeszow/samochody-kompaktowe/ford/focus/id/85046#6ac0353c3c5667de27926e35f61f7037
inne ogłoszenia
https://www.autopunkt.pl/samochod/krakow/samochody-kompaktowe/ford/focus/id/86525#6ac0353c3c5667de27926e35f61f7037
https://www.autopunkt.pl/samochod/warszawa/samochody-kompaktowe/ford/focus/id/84775#6ac0353c3c5667de27926e35f61f7037
https://www.autopunkt.pl/samochod/warszawa/samochody-kompaktowe/ford/focus/id/85780#6ac0353c3c5667de27926e35f61f7037
podkreślam - pokazuję tylko wyposażenie - nie oceniam jakości ofert
pozdrawiam
Arturek
slawek-kali 20-07-2019, 08:37 Przód jest faktycznie robiony
No przeciez pisalem.. dla mnie no go! szukaj dalej..
druteron 20-07-2019, 11:57 Panowie, serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc. Zaznajomię się z przesłanymi informacjami czy linkami.
No przeciez pisalem.. dla mnie no go! szukaj dalej..
Miałem to na uwadze, ale w związku z tym, że daleko nie było, to podjechałem sprawdzić. Oczywiście, będę szukał innego egzemplarza.
slawek-kali 20-07-2019, 12:46 zobacz w DE, stoi kilka ciekawych aut z prywatnych rak ;)
slawek-kali 20-07-2019, 19:37 WF0KXXGCBKBY38023
05/2018 ok. 165kmm
ostatni wpis... dalej pomoze TOMAS moze..
slawek-kali ??? ale w czym bo się pogubiłem??
slawek-kali 20-07-2019, 20:31 no daj wiecej info.. wyposażenie.. cos o przebiegu /wypadkowości..
pros... wiem gdzie..
zabijasz "kure" ale to twoja decyzja..
ja forum nie potrzebuje.
Ale żalisz się czy chwalisz?? Dostałeś ostrzeżenie za głupie komentowanie ogłoszeń. Później sam raportowales z głupimi tekstami i zaczepkami w moją stronę (uprzedzę odpowiedź, osoba z raportu też poniosła konsekwencje za komentarze, więc nie ma równych i rowniejszych)
A te bajki, że forum nie potrzebujesz są lepsze niż bajki Kobuszewskiego. Jak dostałeś bana to skomlales i nawet na GG wypisywales. Nie wspomnę o zakładaniu klona, bo za to już powinien już być ban, człowiek ma dobre serce :D i jeszcze tu jesteś. Niby nie potrzebujesz forum, tylko wszystkie auta w PL są be. Przypomnieć Ci historię pewnego Smaxa???, którego pomogłeś kupić, nabywca zgłosił się do administracji forum i wszystko wiemy. Także spuść z tonu i jak chcesz to pomagaj a jak nie to nie, bo zachowujesz się w tej chwili jak dziecko z głupimi zaczepkami.
Po drugie to nie temat na żale, masz problem pisz do Jacka albo ma PW
Jak ktoś malował zderzak "po lewej stronie" to sobie odpuść, bo nie wiadomo jak podszedł do poważniejszych uszkodzeń.W MK2 po lewej stronie jest komputer przed nadkolem. Nie wiem jak jest w mk3 ale u mnie w MK2 drobna kolizja i koszt w ASO 19KPLN
pękła obudowa komputera. Wtyczki wiązek i złącze kompa. Nie wierzę żeby jakikolwiek handlarz zrobiło to " by the book"
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
druteron 22-07-2019, 16:51 Panowie, a co sądzicie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-6ti-vct-zadbany-bezwypadek-ksiazka-dwa-kluczyki-faktury-ideal-ID6C7e5I.html
Jest bardzo niedaleko mnie.
druteron 23-07-2019, 11:59 Załączam vin, gdyby ktoś mógł sprawdzić:
WF0KXXGCBKBK86402
druteron 28-07-2019, 16:31 Proszę, niech ktoś bardziej doświadczony rzuci okiem na ten samochód:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-6-benzyna-titanum-100tys-przebiegu-mega-stan-ID6C8qOB.html
Mam do niego kawałek, ale mocno się zastanawiam. Na razie nie mam VINu.
Auto może i wygląda ciekawie, ale:
1. zdjęcia są wykonane przez profesjonalną firmę, więc można przyjąć, że są poprawiane/retuszowane
2. to jest oferta od handlarza, a nie od osoby prywatnej
3. jak to zwykle bywa, rocznik jest przekłamany (w ogłoszeniu najpierw podaje że to rocznik 2012, a poniżej w opisie, że to model 2012)
4. cena jest trochę myląca, bo nie zawiera bez opłat
5. gdy czytam opis, to myślę, że sprzedawcę poniosła trochę wyobraźnia
W związku z powyższym, mam wątpliwości na ile prawdziwa i dobra jest ta oferta i na ile szczery i rzetelny jest sprzedawca. Zobaczymy, czy poda ci nr VIN. Jeśli nie, to lepiej sobie odpuść.
druteron 28-07-2019, 23:16 1. zdjęcia są wykonane przez profesjonalną firmę, więc można przyjąć, że są poprawiane/retuszowane
Na bank są obrobione, podkręcili kolory/kontrast/nasycenie.
2. to jest oferta od handlarza, a nie od osoby prywatnej
Tak, też to zauważyłem.
3. jak to zwykle bywa, rocznik jest przekłamany (w ogłoszeniu najpierw podaje że to rocznik 2012, a poniżej w opisie, że to model 2012)
Jak to handlarz :)
4. cena jest trochę myląca, bo nie zawiera bez opłat
No i właśnie - do ceny podanej w ogłoszeniu faktycznie należy dodać koszt opłat, ale patrząc na inne oferty, to takie wersje mniej więcej tyle kosztują. Także, gdyby opłaty były już wliczone w cenę, to również byłbym podejrzliwy. Tak źle i tak niedobrze :D
5. gdy czytam opis, to myślę, że sprzedawcę poniosła trochę wyobraźnia
Też mam takie wrażenie, może hobbystycznie pisze wiersze.
W związku z powyższym, mam wątpliwości na ile prawdziwa i dobra jest ta oferta i na ile szczery i rzetelny jest sprzedawca. Zobaczymy, czy poda ci nr VIN. Jeśli nie, to lepiej sobie odpuść.
Bez wstępnej weryfikacji nie będę jechał i oglądał tego samochodu. Najbardziej zastanawia mnie ten niski przebieg, w końcu auto ma już parę lat. Z drugiej strony sam sprzedałem prawie 15 letniego Fiata z oryginalnym przebiegiem 76 tys. - auto kupiliśmy w salonie. Książkom serwisowym nie ufam, wiadomo jak to z nimi jest.
Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że nr VIN choć trochę naświetli sytuację i ktoś będzie mógł pomóc z przeszłością Focusa.
druteron 29-07-2019, 10:51 Nr VIN powyższego auta: WF0KXXGCBKBK55332
Będę wdzięczny za pomoc.
ratmed24 30-07-2019, 09:46 Na moje oko auto jest po profesjonalnym detalingu- co mogło mocno odmłodzić wnętrze i lakier, w autobazie niestety brak danych o kolizjach, przebiegu, chyba tylko Sławek może coś wynajdzie, osobiście nie brał bym go pod uwagę, ale to tylko moje osobiste zdanie. Domyślam się, że auto Ci się podoba ale taka rola handlarza - wcisnąć kit, jak masz blisko do niego oczywiście można podjechać z miernikiem i zobaczyć papiery, Pozdrawiam ;)
druteron 30-07-2019, 10:13 Fakt auto jest ładne, ale biorę poprawkę na to, że sprzedawcą jest handlarz, w dodatku to są okolice Radomia - mazowieckie zagłębie motoryzacji :D
Poprosiłem wczoraj Sławka o wyciąg z bazy. Przebieg mniej więcej się zgadza, ale auto w roku 2018 miało akcję serwisową na ponad 7 tys. dolarów. Po nr części udało mi się ustalić, że wymieniono od groma rzeczy w silniku.
Mniej więcej wytypowałem też komis, w którym jest samochód. Mówiąc delikatnie, opinie nie zachęcają do odwiedzin.
We czwartek jadę oglądać Forda, który jest dużo bliżej mnie, sprzedawca zgadza się na wizytę w ASO. Samochód z polskiego salonu, zastanawia mnie tylko bardzo niski przebieg przy 2011 roczniku - podobno jest on udokumentowany. Rozumiem, że w takim przypadku ASO będzie w stanie go potwierdzić?
I jak, oglądałeś tego Focusa z niskim przebiegiem? Czy to ten szary z "oto"?
druteron 01-08-2019, 19:40 Ostatecznie nie. Miałem oglądać ten egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-tytanium-1-6-ecobost-150km-salon-polska-ID6BY0hu.html
Odnoszę wrażenie, że sprzedawca ma coś do ukrycia. Kilka razy prosiłem o vin, nie dostałem go, zawsze była jakaś wymówka. Umówiłem się na oględziny we czwartek, a do ASO chciałem pojechać w poniedziałek, ponieważ dopiero wtedy był wolny termin.
Sprzedawca robił problemy z oględzinami samochodu argumentując to brakiem czasu i wieloma obowiązkami w pracy. Nagle, bodajże w środę dostałem smsa, że samochód został sprzedany - mimo to, dalej wisi na otomoto.
Tematu dalej nie drążyłem, nie będę marnował czasu na sprzedawcę z takim podejściem do sprawy.
ratmed24 03-08-2019, 00:56 Ostatecznie nie. Miałem oglądać ten egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-tytanium-1-6-ecobost-150km-salon-polska-ID6BY0hu.html
Odnoszę wrażenie, że sprzedawca ma coś do ukrycia. Kilka razy prosiłem o vin, nie dostałem go, zawsze była jakaś wymówka. Umówiłem się na oględziny we czwartek, a do ASO chciałem pojechać w poniedziałek, ponieważ dopiero wtedy był wolny termin.
Sprzedawca robił problemy z oględzinami samochodu argumentując to brakiem czasu i wieloma obowiązkami w pracy. Nagle, bodajże w środę dostałem smsa, że samochód został sprzedany - mimo to, dalej wisi na otomoto.
Tematu dalej nie drążyłem, nie będę marnował czasu na sprzedawcę z takim podejściem do sprawy.
kombinator -nie ma sensu zawracać głowy, ja przy kupnie auta spędziłem prawie 3 h i sprzedający nie miał nic do ukrycia
Ostatecznie nie. Miałem oglądać ten egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-tytanium-1-6-ecobost-150km-salon-polska-ID6BY0hu.html
Odnoszę wrażenie, że sprzedawca ma coś do ukrycia. Kilka razy prosiłem o vin, nie dostałem go, zawsze była jakaś wymówka. Umówiłem się na oględziny we czwartek, a do ASO chciałem pojechać w poniedziałek, ponieważ dopiero wtedy był wolny termin.
Sprzedawca robił problemy z oględzinami samochodu argumentując to brakiem czasu i wieloma obowiązkami w pracy. Nagle, bodajże w środę dostałem smsa, że samochód został sprzedany - mimo to, dalej wisi na otomoto.
Tematu dalej nie drążyłem, nie będę marnował czasu na sprzedawcę z takim podejściem do sprawy.
Tak myślałem, że chodziło o ten egzemplarz. Też się nim zainteresowałem i nawet miałem podjechać. Ale trzeba szukać innego egzemplarza. Tylko ciężko coś fajnego znaleźć. Co prawda koledzy z forum doradzali, żeby się rozejrzeć się po tym forum, ale od paru miesięcy nie widziałem ani jednego Focusa 1.6EB 2011-2013 w ogłoszeniach.
druteron 03-08-2019, 22:10 szeryfo
Czyli ostatecznie go nie widziałeś? Z ciekawości, też dostałeś informacje, że został sprzedany?
To prawda, ciężko znaleźć ciekawą sztukę. Mi nie zależy specjalnie na EB, wezmę też wolnossące 1.6 125KM, ale i tego jak na lekarstwo. Mam na myśli wersje z trochę bogatszym wyposażeniem.
Czyli ostatecznie go nie widziałeś? Z ciekawości, też dostałeś informacje, że został sprzedany?
Nie, bo czekałem, jak zakończy się Twoja ewentualna wizyta. Ale też byłem nastawiony na kupno tego konkretnego egzemplarza.
druteron 07-08-2019, 22:46 Czy to jest wersja Trend Sport?
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-sport-1-6-183km-100-niemcy-navi-led-klimatronic-grzane-fotele-alu-ID6Clpnc.html
One były fabrycznie obniżone? Mam do tego samochodu kawałek drogi, zastanawiam się czy warto jechać.
Czy to jest wersja Trend Sport?
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-sport-1-6-183km-100-niemcy-navi-led-klimatronic-grzane-fotele-alu-ID6Clpnc.html
One były fabrycznie obniżone? Mam do tego samochodu kawałek drogi, zastanawiam się czy warto jechać.
Zwróć uwagę na wąż powrotny układu chłodzenia przy zbiorniku wyrownawczym. Tam jest zwykły zacisk śrubowy, komuś ten wężyk powrotny musiał strzelić. Widać, że auto nie przeszło akcji serwisowej 17s09 - wpisz w Google i będziesz wiedzieć o co chodzi. Ja bym ostrożnie podchodził do tego auta.
grundi_bdg 08-08-2019, 05:04 To chyba jakiś „domowy tuning” podobny do pakietu zetec S czy jakoś tak, ale jest większy i poważniejszy problem z tym egzemplarzem
Zaległe akcje serwisowe
17S09 - 1,6L GTDI – UKŁAD CHŁODZENIA
18S07 - OPROGRAMOWANIE DO WYKRYWANIA POŚLIZGU SPRZĘGŁA
To chyba jakiś „domowy tuning” podobny do pakietu zetec S czy jakoś tak,
[...]
to chyba nie problem
(w znaczeniu, że nie pełny, fordowski pakiet)
Niedawno założyłem wątek o wymianie grilla, bo w swoim wymieniłem tylko grill
i wpisało się kilku kolegów, którzy dokładali tylko elementy pakietu
Ja nie montowałem całego pakietu
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298187
http://i65.tinypic.com/30lid8p.jpg
pozdrawiam
Arturek
grundi_bdg 08-08-2019, 07:50 to chyba nie problem
pozdrawiam
Arturek
Absolutnie,
sam szukałem takich kratek do żony egzemplarza, odpowiadałem tylko koledze na pytanie odnośnie czy to pakiet trend sport i o obniżenie zawieszenia
Ten z ogłoszenia to wersja Titanium.
druteron 08-08-2019, 11:49 Zwróć uwagę na wąż powrotny układu chłodzenia przy zbiorniku wyrownawczym. Tam jest zwykły zacisk śrubowy, komuś ten wężyk powrotny musiał strzelić. Widać, że auto nie przeszło akcji serwisowej 17s09 - wpisz w Google i będziesz wiedzieć o co chodzi. Ja bym ostrożnie podchodził do tego auta.
Kiedyś rzucił mi się ten temat w oczy, przejrzałem go jednak pobieżnie gdyż nie szukałem EB. Niestety mały wybór aut sprawił, że ten motor również biorę pod uwagę. Doczytam o co chodzi.
To chyba jakiś „domowy tuning” podobny do pakietu zetec S czy jakoś tak, ale jest większy i poważniejszy problem z tym egzemplarzem
Zaległe akcje serwisowe
17S09 - 1,6L GTDI – UKŁAD CHŁODZENIA
18S07 - OPROGRAMOWANIE DO WYKRYWANIA POŚLIZGU SPRZĘGŁA
Czy takie informacje są ogólnodostępne? Chciałem sprawdzić w ETIS, ale jedynie co otrzymuję to komunikat "Ta informacja nie jest dostępna w aktualnie wybranym kraju." - niezależnie od lokalizacji.
Z drugiej strony zaległe akcje serwisowe świadczą o braku zainteresowania poprzedniego właściciela czy raczej, że dany egzemplarz cierpi na coś konkretnego?
Z drugiej strony zaległe akcje serwisowe świadczą o braku zainteresowania poprzedniego właściciela czy raczej, że dany egzemplarz cierpi na coś konkretnego?
W całej Europie posiadacze Fordów dostali info z centrali o wykonaniu akcji serwisowej (jednej i drugiej), więc albo właściciel zignorował wezwanie, albo auto długo stało gdzieś na placu, nim się sprzedało, a handlarz np. nie dostał powiadomienia o wykonaniu takiej naprawy.
NIE ZGADZAM SIĘ
Moje auto - kupione w Polsce od dealeara i nikt ze mną się nie kontaktował
O akcji wiedziałem z forum
w moim przypadku, akcje nie do końca mają sens i dlatego z drugiej zrezygnowałem
a) wyciek płynu - zrobiłem, podczas akcji wgrywają oprogramowanie, które ma podawać komunikat o braku płynu chłodzącego
Tyle, że ja mam zegary od amerykańskiej Kugi, w tej konfiguracji auta nie dało się wgrać nowego softu => na czas serwisu włożyli stare zegary, więc teraz gdy ponownie mam zegary Kugi, to komunikatu raczej nie zobaczę
b) pamiętając problemy przy pierwszej akcji, na akcję poślizgu sprzęgła nie jechałem,
bo mając upgradowane 150KM, na 180KM po co mi nowy soft, który "kastruje" auto - tak w dużym uproszczeniu
pozdrawiam
Arturek
Nie pisz od razu, że bzdura. Na tyle tysięcy sprzedanych aut być może wyjątki się zdarzały, że ktoś z jakiegoś powodu nie został poinformowany, ale była to akcja ogólnopolska i europejska. Co ważne: o akcji zostali poinformowani ci, których nr VIN był na liście aut objętych naprawą. Być może twojego nie było, bo nie wszystkie EcoBoosty "łapały" się na tę akcję. Wyobraź sobie, że mojego VIN-u też nie było, bo pojazdy z końca produkcji modelu przedliftowego (czyli połowa 2014r) miały nie wymagać takiej akcji. Dzwoniłem w tej sprawie do kilku ASO
Bump: BZDURA
b) pamiętając problemy przy pierwszej akcji, na akcję poślizgu sprzęgła nie jechałem,
bo mając upgradowane 150KM, na 180KM po co mi nowy soft, który "kastruje" auto - tak w dużym uproszczeniu
pozdrawiam
Arturek
Bzdurą natomiast jest, że akcja serwisowa sprzęgła "kastruje" auto. Ja też mam upgrade mocy silnika u siebie i po akcji nic się nie zmieniło. Ta akcja nie polega na wgrywaniu innej mapy silnika. Pytałem o to osobiście w ASO podczas tej naprawy. Był też na ten temat szeroki wątek na forum, o czym powinieneś wiedzieć jako forumowy ''wyjadacz''.
Generalnie - chodzi mi o to, że są wyciągane zbyt pochopne wnioski - moim zdaniem - gdy auto nie ma akcji serwisowej
Kolejny przykład - znajoma ma auto z polskiego salonu, sprawdziłem VIN i dopiero ja jej powiedziałem o akcji serwisowej
pozdrawiam
znajoma ma auto z polskiego salonu
Jest pierwszą właścicielką?
Ja np. dostałem info o akcji na układ chłodzenia 2 razy w odstępie kilku miesięcy ;) Plus kolejne na poślizg. Co ciekawe jestem pierwszym użytkownikiem, ale 2 właścicielem - leasing.
A to, że akcja nie zmienia fabrycznego softu 182 na 150, było wielokrotnie.
Mnie nikt nie informował
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Tak mi się jeszcze przypomniało odnośnie adresów właścicieli. Mam wątpliwości, czy przedstawicielstwo Forda w PL bierze adresy z bazy od ASO. Mogę być tego przykładem. Zawiadomienie o akcji zostało wysłane na adres gdzie była zarejestrowana firma w dniu zakupu auta. W międzyczasie adres się zmienił i oczywiście w ASO jest nowy, ale powiadomienie przyszło na ten stary...
Dlatego przysyłają też prośbę o aktualizację danych jak się nie jest już właścicielem.
druteron 13-08-2019, 12:59 Czy z tym samochodem jest wszystko w porządku?
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-ID6CnEHp.html
Czy wersje na rynek polski miały z tyłu hamulce bębnowe? W aukcji jest raczej błąd, gdyż ten motor powinien mieć 105km, prawda?
Z wyposażenia jest chyba wszystko na czym by mi zależało, choć wydaje mi się, że brakuje podłokietnika. Jest możliwość obejrzenia w Warszawie i przyznam, że jestem zainteresowany.
Edit:
Ma niby historię incydentów: https://www.autobaza.pl/zamow-raporty/WF05XXGCC5FJ69340
druteron 14-08-2019, 20:13 Oglądałem dzisiaj ten samochód. Miał stłuczkę, właścicielka tego nie kryła, ucierpiała maska, która była wymieniona w ASO. Generalnie wszędzie jest oryginalny lakier ale... ma jakieś dziwne odpryski co widać na zdjęciach w okolicy tylnych nadkoli, tam gdzie łączą się ze zderzakiem. Rzeczoznawca podobno stwierdził wadę fabryczną, ASO tego nie uznaje.
Silnik wydaje się ok, chociaż 105KM w mojej ocenie jest trochę za słabe do tego auta. Jest coś chyba ze zbieżnością, samochód mając kierownice prosto ściąga w prawą stronę - ostatnio były zakupione nowe opony, więc może kwestia ustawienia.
To co rzuciło mi się jeszcze w oczy to obdrapany tylny zderzak no i ślady po kamyczkach z autostrady z przodu. Widać, że samochód jest stale użytkowany.
Tak swoją drogą czy rdza na elementach mocujących pod maską powinna się pojawiać w ledwie 4 letnim aucie?
Jeśli po oględzinach masz tak dużo uwag, to zastanów się, czy chcesz wydać pieniądze na auto, z którego nie jesteś już na wstępie zadowolony ...
druteron 14-08-2019, 21:48 kopson
Oczywiście masz rację. Samochód niedługo będzie miał 4 lata, a stan powłoki lakierniczej jest mocno zastanawiający. W miejscu odprysku, wystarczy przyłożyć palec i farba odpada dalej.
To chyba główny problem, który nie daje mi spokoju. Resztę można by zweryfikować po wizycie na stacji diagnostycznej lub warsztacie. Rozważyłbym nawet motor 105KM no ale...
Nasuwa mi się jeszcze pytanie odnośnie zderzaków. Obejrzałem te kilka aut i w każdym były one spasowane mocno średnio. Pomijając pierwszy egzemplarz, który był ewidentnie bity, to pozostałe również nie były pod tym względem idealne. Jeśli nawet szpary były równe, to zazwyczaj coś się nie zgrywa. Jak to jest w Waszych Focusach?
Jeśli auto jest bezkolizyjne, to szpary poszczególnych elementów powinny być (w miarę) równe. Ale, wiadomo, Ford to nie Audi, więc różnice w spasowaniu i jakości montażu mogą się zdarzać.
druteron 19-08-2019, 19:18 A jak to jest z silnikiem 1.0 EB 125KM? Gdzieś mi się kiedyś rzuciły opinie, że może być problematyczny w przyszłości przy dużym przebiegu. Czytając jednak dyskusje na forum są to raczej komentarze niepoparte faktami (być może czegoś się nie doszukałem - nie przeczę).
Ogólnie odnoszę wrażenie, że to raczej udane jednostki i dynamiczniejsze niż np. wolnossące 1.6 125KM ze względu na turbinę. Ktoś może rozwinąć temat? Nie brałem ich do tej pory pod uwagę, a może to błąd?
Asymptota 19-08-2019, 20:05 Ogólnie odnoszę wrażenie, że to raczej udane jednostki i dynamiczniejsze niż np. wolnossące 1.6 125KM ze względu na turbinę. Ktoś może rozwinąć temat? Nie brałem ich do tej pory pod uwagę, a może to błąd?
Jeżeli chodzi o dynamikę to jest zauważalna różnica pomiędzy tymi jednostkami. Maks moment 1.6 125KM jest mniejszy niż ten, który 1.0 125KM zapewnia w zakresie 1400-4000 RPM (przynajmniej w teorii).
6 bieg jest dużym plusem
Niższe obroty (zdecydowanie) przy większych prędkościach.
Jeżeli mowa o samym komforcie z jazdy to 1.0 125KM > 1.6 125KM. Subiektywna opinia :)
druteron 20-08-2019, 08:31 Tak, wlasnie to wyczytalem i podoba mi sie jego charakterystyka. Martwia mnie tylko negatywne opinie o zywotnosci. Skad one sie biora? Gdzie moge przeczytac jakies fakty, bo na chwile obecna ciezko mi cos znalezc.
Szukaj na forum np. w dziale Ford Focus. O ecoboostach napisano wiele. Nie są to silniki bezawaryjne, ale też nie ma co panikować. Możesz też zajrzeć do gazety:
https://www.auto-swiat.pl/uzywane/co-warto-kupic/uzywany-ford-focus-iii-lepiej-postawic-na-diesla/wd84tp1?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
druteron 15-09-2019, 16:24 Wracam z kolejnym autem do sprawdzenia. Czy ktoś z Was widzi coś niepokojącego na zdjęciach?
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-6-150km-klimatronic-alufelgi-ze-szwajcarii-start-stop-ID6CtuMj.html
Auto jest chyba po akcji serwisowej patrząc na węże od zbiorniczka.
|
|