Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Czy da się samodzielnie sprawdzić DPF


Fosgen
20-08-2019, 18:07
Cześć.
Podczas wakacyjnej jazdy znad morza zastanowiło i zaniepokoiło, że 4 razy poczułem swoisty zapach wypalanego DPF. We Wrocławiu pojechałem do człowieka od DPFów. Orzekł po podpięciu FORSCANA, że należy go wymienić na regenerowany za 2,5k pln. Jako że już miałem zamówionego viakena, to zrobiłem dopalanie. Co prawda wystraszyło mnie początkowo, że procedura zajęła 50 minut, ale po wszystkim parametry DPF load i soot spadły odpowiednio do 1 i 9%. Po dwóch dniach było już 26 i 11%. Po kolejnych dwóch 33 i 12%.
I teraz pytanie, czy taki przyrost wskazuje na jakieś kłopoty z DPF?
Co prawda gość zwrócił też uwagę na wtryskiwacze i zalecił ich sprawdzenie i raczej regenerację. Możliwe, że to na skutek niewłaściwego działania wtrysków jest taki wzrost wskazań? A może takie parametry nie są niczym niepokojącym? Poproszę o opinie.

Zastanowiło mnie, że ten fachman powiedział, iż do DPFa u mnie leje się jakiś płyn. Poza tym sugerował mocno wymianę sondy lambda, ale u mnie w miejscu sondy jest śruba, a poza tym o ile dobrze zrozumiałem to, co znalazłem na forum, FORD pozwala na ignorowanie błędu związanego z nią.

slawek-kali
20-08-2019, 18:41
omijaj takich czarodziei, tam sie nic nie dolewa, aprzyrost jest normalny..
z ta sruba nie bardzo rozumiem..
trafiles na zwyklego naciagacza..

Fosgen
20-08-2019, 18:58
omijaj takich czarodziei,
wiesz, pojechałem do niego, bo ktoś go polecał

z ta sruba nie bardzo rozumiem
jutro zrobię zdjęcie i wstawię, bo w tej chwili leje u mnie

a powiedz, czy według Ciebie (a także innych znawców) moje wtryski wskazują na jakieś problemy?
1 - 0,98
2 - 0,79
3 - 1,22
4 - 1,00

oczywiście podaję wartość parametru udział/bilans

Czy jest sens przeprowadzić ponowne dopalanie DPF?

EW1
20-08-2019, 19:06
Wiele czynników ma wpływ na częstsze zapychanie się DPF sadzami i jednym z nich jest stan wtryskiwaczy , innym znów stan instalacji świec żarowych czy stan turbosprężarki . Ja mam DPF wymieniony na zamiennik (mam 2.0 tdci z mokrym DPFem więc to trochę inna bajka ale koszt to 645 zł z przesyłką ). Co mogę polecić , to dbaj o te elementy powyżej a będziesz miał spokój

Fosgen
20-08-2019, 19:12
jednym z nich jest stan wtryskiwaczy
no właśnie zastanawiam się nad sprawdzeniem wtryskiwaczy w jakimś godnym tego zadania warsztacie

Dziękuję za poradę.

Fulara
20-08-2019, 19:19
sprawdzenie wtryskiwaczy to lipa, sprawdzaliśmy w renomowanej firmie, niby idealne
po wymianie kopcenie ustało

dla mnie sprawdzanie to lipa

Fosgen
21-08-2019, 12:18
Napisał slawek-kali Zobacz post
z ta sruba nie bardzo rozumiem

chodzi mi o tę śrubę. Z tego, co wyczytałem, to ona zaślepia miejsce po sondzie. Czy może jednak nie?

https://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=106396&stc=1&d=1566386206

Zielony360
21-08-2019, 13:20
Parametry DPF były już wałkowane na tym forum. Temat do zamknięcia.

Fosgen
21-08-2019, 13:36
Parametry DPF były już wałkowane na tym forum
coś podpowiesz/podlinkujesz?

Temat do zamknięcia
?

grundi_bdg
21-08-2019, 16:11
Parametry DPF były już wałkowane na tym forum. Temat do zamknięcia.


Rośnie nam nowy nadgorliwy kandydat na najgorszego moda forum.