Zobacz pełną wersję : [Maverick 2000-2007] 2.3 16V Gaśnie na wolnych obrotach na zimnym silniku.


AlfaRed
21-11-2019, 17:26
Witam,
Jak w temacie. Gaśnie na zimnym silniku, na wolnych obrotach. Zdarza mu się wtedy przymulić i nie mieć mocy. Na benzynie oczywiści i na gazie jest to samo. Komputer nic nie mówi w tym temacie, nie wyświetla się żaden błąd. Zdarza się to też na rozgrzanym silniku.
- Świece wymienione
- doloty powietrza sprawdzone
Wygląda jakby się krztusił za dużą dawką powietrza i śmierdzi benzyną. Sprawdzałam wszystkie doloty powietrza - szczelne. Cewki ok. Pali trochę więcej. Wydaje mi się, że na zimnym silniku przez ułamek sekundy pracuje na trzech garach, ale mogę już szukać dziury w całym.
Ma ktoś jakąś podpowiedź?

kulas25
21-11-2019, 17:43
Do czyszczenia przepustnica i krokowy
I polecam ori świece i sprawdzenie kompresji
Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Marcin.Felicki
22-11-2019, 14:34
Przede wszystkim wymień przewody do świec bo ewidentnie nie spala paliwa i dlatego się dusi a dobry prąd to podstawa,czy na gazie CI pracuje na 3 garach po przełączeniu na gaz czy na Pb też?

kulas25
22-11-2019, 14:49
Przede wszystkim wymień przewody do świec bo ewidentnie nie spala paliwa i dlatego się dusi a dobry prąd to podstawa,czy na gazie CI pracuje na 3 garach po przełączeniu na gaz czy na Pb też?2.3 ma cewki na każdej świecy

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Marcin.Felicki
22-11-2019, 16:34
No to chyba trzeba by było się nad nimi zastanowić:?