Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z OGRZEWANIEM !! Prosze o pomoc :(


_madzia_88
16-09-2007, 11:24
Witam serdecznie,

kupiłam Forda Sierre 1.8 TD z 91 roku. W autku tym nie działa ogrzewanie. Pomimo wszystkich prób ustawienia suwaków nadal leci zimne powietrze - nawet przy gorącym silniku. Proszę o pomoc... :fcp11

Z góry dziękuję,
_madzia_88

Majkel_Sz
16-09-2007, 14:05
siema
no ja proponuje na początek wyciągnąć nagrzewnicę i sprawdzić jeśli będzie dobra to szukał tym przy termostacie

pozdro

Niedziel
17-09-2007, 15:25
kolego ja w scorpiomialem tak tylko ze nie mialem podlaczonych nawiewow... rozebralem tapicerke i podlaczylem i gra
pozdrawwiam

JARASACKI
17-09-2007, 16:55
moze tylko po prostu pekl zatrzaski w suwaku albo cos kombinowal poprzedni wlasciciel

tom seaman
19-09-2007, 22:55
no ja proponuje na początek wyciągnąć nagrzewnicę
troche skomplikowane jak na szukanie metodą - chybił trafił...prędzej suwaki jak pisze JARASACKI

bieniek
01-10-2007, 08:41
Witam mam obecnie sierke 92 rok a wcześniej miałem 88 rok i tam prawie wcale nie grzało bo nagrzewnica była zakamieniona i to był taki problem że w zime to w kurtce zmarzłem. Ale jeśli Ci nie grzeje nawet troszeczkę to może i wina suwaków czyli sterowania nagrzewaniem i poprostu nie jest kierowane ciepłe powietrze z nagrzewnicy do kabiny

tom seaman
01-10-2007, 14:23
no ja proponuje na początek wyciągnąć nagrzewnicę
przed wyciąganiem nagrzewnicy przynajmniej poodkręcać plastyki i sie dokopać do niej bliżej i organoleptycznie sprawdzić czy jest ciepła..jeśli tak to suwaki...

tremorek
28-10-2007, 19:14
zgadza sie, tez stawialbym na nagrzewnice.
czasem tez moze zdarzyc sie ze termostat sie przywiesi, wtedy przy goracym silniku nadal leci zimne powietrze, ale wskazowka od temperatury leci na maxa do gory. mialem tak kiedys, i przeszlo po maksymalnej przegazowce - buchnelo goracem, a wskazowka wrocila do swojego poziomu.
jesli to jednak jest dlugotrwale to moim zdaniem sprawdz nagrzewnice.

darnel
30-10-2007, 23:30
Czy w sierra nagrzewnica nie jest w małym obiegu? Jeśli tak, to nie ma znaczenia to w jakim stanie jest termostat. Nagrzewnica lub suwaki w tym wypadku to jednoznaczna przyczyna