Zobacz pełną wersję : [EcoSport 2013-2017] Po naciśnięciu przycisku otwierania za nic w świecie nie da się otworzyć bagażnika


Kuba87
24-12-2019, 22:46
Witajcie,
Dziś podczas powrotu z Wigilii mój EcoSport trochę niemiło zaskoczył mnie niemożnością otwarcia bagażnika. Po naciśnięciu przycisku otwierania za nic w świecie nie da się otworzyć bagażnika. Słychać tylko cichy dźwięk ale nic więcej, klapy nie idzie otworzyć. Centralny i pozostałe drzwi działają bez zarzutu. Ma ktoś pojęcie co się mogło zepsuć? Jakiś siłownik czy inne ustrojstwo?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam życząc równocześnie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

TOMAS
25-12-2019, 03:38
Pewnie mikrostyk w przycisku otwierania.
Kiedyś podobnie miałem w Cmaxie

Kuba87
25-12-2019, 14:37
Udało Ci się go samemu naprawić/wymienić czy lepiej z tym pojechać do jakiegoś serwisu od zamków/alarmów?

TOMAS
25-12-2019, 15:35
Miałem podobnie w Cmaxie, ale naprawa była na gwarancji

mesho7
13-08-2022, 17:18
Witajcie,
Dziś podczas powrotu z Wigilii mój EcoSport trochę niemiło zaskoczył mnie niemożnością otwarcia bagażnika. Po naciśnięciu przycisku otwierania za nic w świecie nie da się otworzyć bagażnika. Słychać tylko cichy dźwięk ale nic więcej, klapy nie idzie otworzyć. Centralny i pozostałe drzwi działają bez zarzutu. Ma ktoś pojęcie co się mogło zepsuć? Jakiś siłownik czy inne ustrojstwo?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam życząc równocześnie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

I jak udało się to naprawić? Dziś w EcoSporcie żony dokładnie ten sam problem. Pojawiały się alarmy o słabej baterii w kluczyku, ale nie wiem czy to powiązane czy zbieg okoliczności. Centralny zamek działa. Nie działa klamka od bagażnika. Jest jakiś dźwięk ale drzwi pozostają zamknięte.

mesho7
01-09-2022, 11:58
Hmmm... wymieniłem baterię w kluczyku i po kilku dniach klamka zaczęła działać :wink:

mesho7
15-09-2023, 11:54
W mojej sytuacji jednak zamek w tylnej klapie był do wymiany.