Zobacz pełną wersję : -bagażnik rowerowy


padre
20-09-2007, 00:47
Witam serdecznie.
Właśnie stanałem przed decyzja kupna bagażnika na rowery.W sklepie sprzedającym bagażniki Thule powiedziano mi,że nie ma przewidzianego bagażnika na tylną klapę (o takim początkowo myślałem).Sprzedawca zasugerował montaż haka i kupno bagażnika na hak.Macie może jakieś doświadczenia?Czy bagażnik dachowy przy dość wysokim samochodzie nie będzie sprawiał zbyt dużch oporów?

valdek0
20-09-2007, 11:09
Ford oferuje uchwyt na rower do C-max montowany na miejscu środkowego tylnego fotela.
Koszt ok 250 PLN. Używam od pół roku i jest ok. Teoretycznie po wyjęciu kolejnego fotela istnieje możliwość montażu drugiego uchwytu.
pozdr

august
21-09-2007, 18:43
ja mam bagażnik montowany na tył klapy na 3 rowerki.
plusy:
szybki montaż,
uniwersalność tj. możliwość zastosowania do wielu aut ( np.w przypadku zmiany)
możliwość otwarcia bagażnika ( ale bez rowerów !)
łatwy dostęp do zał/zdjęcia rowerów.
minusy:
opory powietrza większe niż bagażnika dachowego,
po założeniu brak możliwości otworzenia klapy bag. ( zbyt duży ciężar),
zasłania częściowo światła.

najciekawsze rozwiązanie to hak i bagażnik na niego z możliwością uchylania aby dostać się do bagażnika. Ja się nie zdecydowałem na to ze względu na koszt bagażnika i haka.
Aby dostać się np. do bagażnika można oczywiście złożyć szybko oparcie fotela ale to oczywiście nie to samo.

Robert44
28-09-2007, 23:30
Ja zabieram 2 rowery do bagażnika C-Maxa, uprzednio zdejmując z nich przednie koła, no i składając prawy lub lewy oraz środkowy fotel tylnej kanapy. Mieszczą się jeszcze torby z ciuchami. Jedyny mankament tego rozwiązania to, że - aby nie poobijać wszystkiego, najlepiej ładować je w dwie osoby.

tee-en
24-10-2007, 13:17
Kupiłem sobie uchwyt do montowania roweru wewnątrz auta - wg mnie jest to najlepsza opcja - z tym, że trzeba wziąć pod uwagę:
- wsadzasz 1 rower, z tyłu siądą max 2 osoby
- wsadzasz 2 rowery, z tyłu siądzie tylko 1 osoba :fcp5
Czasami używam jeszcze bagażnika dachowego na 2-3 rowery. Mam mocowania na widelec, czyli żeby założyć rower, to trzeba zdjąć przednie koło - też fajne rozwiązanie :fcp1

st3ryd
16-04-2013, 09:17
Pozwole sobie odgrzać stary temat.
Mam C-Maxa MK1 z hakiem i chcę kupić bagażnik na 3 rowery. Czy jak kupię bagażnik odchylany, to klapę da się otworzyć bez problemu? Myślę o modelu Thule Rideon 9503.

filmal
06-05-2013, 17:28
Mam podobny bagażnik tylko nie thule i jak go odchylam z rowerami to można otworzyć klapę. Ja jednak swoją platformę będę w tym roku sprzedawał gdyż zajmuje zbyt dużo miejsca gdy nie jest używana.

tomek105
06-05-2013, 22:17
THULE generalnie strasznie drogie. nie ma jakiegoś TOP`owego cena do jakości?
wydaje się, że te na klapę bagażnika są ok, ale ja osobiście nie wiem który kupić. kusi mnie wersja z cyklu :

http://allegro.pl/bagaznik-na-tylnia-klape-rowerowy-3-rowery-uchwyt-i3214894606.html

lub:

http://allegro.pl/super-uchwyt-rowerowy-bagaznik-3-row-na-klape-i3176417749.html

bo niedroga. ale, żeby tylko z tego nie było prawdziwej klapy :)).