Zobacz pełną wersję : [Edge 2015- ] RCM- czy możliwe, że nie zapisał wystrzelonych poduszek


koza0007
26-01-2020, 22:19
W moim Edgu wystrzelona była poduszka kolanowa oraz napinacz pasa. Po regeneracji wyczyściłem błędy forscanem i teraz nie wyświetla mi żadnych błędów. Czy samo kasowanie błędów wyczyściło również pamięć RCM? Jak objawia się "niewyczyszczony" RCM. Czy powinien pokazywać jakieś informacje?

koza0007
27-01-2020, 22:30
Czy naprawdę na forum nie siedzą osoby, które mają wiedzę w tym temacie. Odnoszę wrażenie, że w tematach gdzie ktoś może zarobić, występuje brak chęci pomocy. Byłem przygotowany na wizytę u fachowca na kasowanie RCM, ale jeśli faktycznie błędu nie ma albo się skasował to po co robić coś czego nie trzeba.

leszcz
27-01-2020, 22:37
Jak objawia się "niewyczyszczony" RCM.
tak w Forscanie - pamięć zderzeń pełna
jak nie pokazuje to jest OK

Bump: Odnoszę wrażenie, że w tematach gdzie ktoś może zarobić, występuje brak chęci pomocy.
zła masz wrażenia

tedi_k
28-01-2020, 00:10
...wystrzelona była poduszka kolanowa oraz napinacz pasa....

NApinacz pasa może nie być odnotowany jako crash w RCM, ale nie słyszałem dotychczas by poduszka kolanowa nie była odnotowana...
Czym te błędy były sprawdzane?

koza0007
28-01-2020, 12:54
Sprawdzałem forscanem i były błędy wystrzelonego pasa i poduszki kolanowej. Nie pamiętam czy było coś o pamięci zdarzeń. Po skasowaniu błędów kontrolka poduszki na desce zgasła i forscan nie pokazuje żadnych błędów.

Galaxy2009
02-05-2020, 18:27
Witam. Podpinam się do pytania - miałem wystrzelone poduchę kierownicy, kolanową, kurtynę, pas lewy i fotela. Forscan pokazuje pełną pamięć zdarzenia. Usunąłem wszystkie błędy lecz kontrolka poduszek dalej wraca. Czy dobrze wnioskuje że muszę zdemontować moduł ( który nie mam pojęcia gdzie się znajduje ) i wysłać do skasowania crash data ? Dziękuję za poradę. Pierwszy raz walczę samodzielnie z poduszkami więc proszę o wyrozumiałość :)

damascus7
02-05-2020, 18:45
Właśnie przez to przeszedłem... Musisz zdemontować boczki od tunelu środkowego z wyczuciem szarpać je, nastepnie odkręcić po 2 śrubki z boku z tyłu tunelu na klucz nasadowy 8mm, 4 śrubki na klucz 10mm i jakieś z przodu bodajże 7mm. Unieść zdecydowanym ruchem cały tunel na wysokość ok 5-8cm w jego tylnej części i naszym oczom ukaże się moduł od poduszek przykrecony na 3 nakrętki klucz 10mm i mający 2 wtyczki. Moduł należy zanieść do elektronika i za 150 zł skasuje tzw. crash data. Potem nowe poduszki i kasowanie błędów.
Jak co to odezwij się w wiadomosci i porobię kilka zdjęć bo jeszcze nie skladalem tego.

Galaxy2009
02-05-2020, 18:50
Dzięki bardzo :) poduszki już naprawione. Pozostało uporać się z błędami. Można na forum polecić kogoś ( nie wiem jak na to regulami ) dobrego kto ogarnie temat skasowania pamięci kolizji ?
Pozdrawiam

Bump: Założyłem już poduszki przed skasowaniem crash daty - czy to duży błąd ?