Zobacz pełną wersję : [B-MAX] Wymiana Sondy Lambda


Jaro_ZG
18-03-2020, 19:37
Wymienialiśmy w już w swoich B-Maxach sonde lambda?
Jakie koszty wymiany? Jakiej firmy sondy polecacie?
Mi w silniku 1.0EB 100 Km zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika.
Pojechałem do mechanika, sprawdził na komputerze że to właśnie awaria sondy lambda. Auto chodzi bez zarzutu. Większego spalania tez nie widzę. Błąd skasował i powiedział że jak się nie zapali znowu kontrolka to znaczy że jednorazowy incydent ze strony elektroniki. Ale niestety w ten sam dzień po przejechaniu ok. 5 km znowu się zaświeciła, więc sonda do wymiany.
Przebieg auta to 65 tyś km. więc myślałem że przy tak małym przebiegu to za szybko na takie awarie.

tomj
19-03-2020, 11:17
Wymienialiśmy w już w swoich B-Maxach sonde lambda?
Jakie koszty wymiany? Jakiej firmy sondy polecacie?
Mi w silniku 1.0EB 100 Km zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika.
Pojechałem do mechanika, sprawdził na komputerze że to właśnie awaria sondy lambda. Auto chodzi bez zarzutu. Większego spalania tez nie widzę. Błąd skasował i powiedział że jak się nie zapali znowu kontrolka to znaczy że jednorazowy incydent ze strony elektroniki. Ale niestety w ten sam dzień po przejechaniu ok. 5 km znowu się zaświeciła, więc sonda do wymiany.
Przebieg auta to 65 tyś km. więc myślałem że przy tak małym przebiegu to za szybko na takie awarie.

Ja zamówiłem taki, jaki był w InterCars, wymieniłem w jakimś warsztacie poleconym przez nich. Nie kosztowało dużo, ale nie pamiętam ile.

A wcześniej ze świecącą się kontrolką (serwis Forda nie potrafił jasno powiedzieć, o co chodzi) pojechałem do Chorwacji i z powrotem + jakaś jazda po Polsce - parę tysięcy kilometrów, bez problemu. Choć nie namawiam do naśladowania :-)

Jaro_ZG
21-03-2020, 18:08
Sonda wymieniona. W ASO za samą sondę chcieli 1300zl,wymiana 300, i wcześniejszą diagnoza czy to na pewno sonda też 300, więc razem ok. 2000zl. U swojego sprawdzonego mechanika wymieniłem za 450zl z robocizna. Założył mi sondę Boscha i wszystko póki co ok. Kontrola już się nie świeci. A i okazało się że ta montowana w fabryce forda także była Boscha, więc podejrzewam że ta oryginalna w ASO to też Bosch tylko w innym pudełku.

tomj
22-03-2020, 16:43
Cena poza ASO zbliżona. Cena w ASO zabójcza. Co zabawniejsze w kontekście ceny w ASO jest to, że - jak pisałem już - mi ASO nie potrafiło powiedzieć, dlaczego świeci się kontrolka, dowiedziałem się, że to lambda dopiero na przeglądzie rejestracyjnym.