Zobacz pełną wersję : [Edge 2015- ] jak mam wyłączoną klimę świeci tylko przycisk włączający panel


mordziaty1
21-08-2020, 14:23
Cześć, nie wiem czy mi się coś skopało ale chyba tak, jak mam wyłączoną klimę, świeci tylko przycisk włączający panel, ustawiam temperaturę powiedzmy 18 C to klima chodzi. Napiszcie jak jest u was.

mordziaty1
22-08-2020, 21:09
Nikt nie może sprawdzić jak u niego działa, pliss popatrzcie. W przyszłym tygodniu jadę na kanikuły i chciał bym mieć pogląd.

arekmiz
23-08-2020, 07:30
Pewnie jest tak, że wentylator chodzi a tylko sprężarka AC nie działa. Czyli jeśli ustawisz temperaturę niższą niż otoczenie to nie schłodzi (bo nie działa sprężarka i układ chłodzący), ale jak ustawisz wyższą to podgrzeje (bo nagrzewnica biorąca ciepło z silnika działa). :)

mordziaty1
23-08-2020, 09:12
Właśnie nie, chłodzi pomimo że jest wyłączona.

robsoncz
23-08-2020, 12:11
Zauważyłem u siebie podobnie ... mam wrażenie że po wył.klimy ustawiając temperaturę niższą że tak jakby chłodziła a przycisk klimy nie świeci.I podobnie jest w drugą stronę miałem przypadek,że czujnik temp.zewnętrznej nie łączył,na zewnątrz było ze 30*C komputer na wyświetl.pokazywał -29*C i pomimo ustawienia temperatury na LOW załączyło się ogrzewanie (dążył do 16*C) wiecie jak było w aucie???? UFF.....

mordziaty1
23-08-2020, 13:11
Może jest tak że jak upał to czujnik automatycznie włącza klime ?

arekmiz
24-08-2020, 06:22
Na pewno jak jest upał to u mnie automatycznie włącza obieg wewnętrzny... :(

mordziaty1
24-08-2020, 08:55
Heheh czyli nasze auta żyją własnym życiem :)

kolopeter
24-08-2020, 15:08
Na pewno jak jest upał to u mnie automatycznie włącza obieg wewnętrzny... :(

A nie jest to tylko na początku, aby jaknajszybciej schłodzić auto ? Ewentualnie z ustawieniem auto.

arekmiz
25-08-2020, 06:47
A nie jest to tylko na początku, aby jaknajszybciej schłodzić auto ? Ewentualnie z ustawieniem auto.

Nie wiem, czy tylko na początku, nie czekałem nigdy czy samo się wyłączy, sam od razu wyłączam ręcznie. :) No i nie używam trybu auto (w żadnym aucie z automatyczną klimą), bo sam wiem lepiej gdzie ma mi dmuchać. :)

mordziaty1
01-09-2020, 16:44
No i sprawa się wyjaśniła, miałem obawy że coś się zablokowało i dlatego klima chodziła non stop, ale dzisiaj było 17 stopni i klima się wyłączyła. Nie zmienia to faktu, że mnie to wnerwia, jak jest wyłączona nie powinna działać, może da się to wyłączyć z poziomu kompa.

arekmiz
03-09-2020, 05:45
Może też da się wyłączyć "automatyczny obieg wewnętrzny"... :)

wojt1975
24-09-2020, 22:17
Cześć, też zwróciłem na to uwagę, że pomimo że klima nie jest włączona, to jednak chłodziła - ze skraplacza - potok wody pod edkiem.
Pobawiłem się zatem z ustawieniami i sprawa okazała się banalna - przynajmniej u mnie - na wyświetlaczu, gdzie wybiera się nadmuch - szyba, nogi, kabina - jeżeli wybierze się nadmuch na szybę, to ford sobie wymyślił, że oznacza to usuwanie zaparowania i nie zależnie jeżeli ma się to włączone klima cały czas działa - a nigdzie nie jest to sygnalizowane - nie licząc ewentualnych odgłosów sprężarki.