Zobacz pełną wersję : [Fusion - Mondeo USA] Ocieranie koła?


pablo1803a
02-09-2020, 15:50
Witam, mam taki problem. Gdy jadę autem i trzymam lewa nogę na tej nazwijmy to podpórce na stopę mam dziwne uczucie jakby coś ocierało. Nie wiem co to może być, możliwe ze to opona o coś ociera? Pojawia się to przy różnych prędkościach wiec nie ma reguły. Opony jak coś 19.

pablo1803a
03-09-2020, 16:04
Gdy dzisiaj jechałem po drodze strasznie nierównej i z łatami ocieranie ustawało. Miał ktoś podobny problem? Nie słychać żeby coś tarło tylko czuć to na stopie opartej o tą podstawkę. I czasami czuć drgania na kierownicy. Nie wiem czy to normalne czy raczej coś nie tak?

Deryll
03-09-2020, 16:09
Jakby ci koło obcieralo to raczej jakiś ślad by został. A zagladales gdzieś fizycznie? Czy chcesz abyśmy z fusów wywróżyli ci diagnozę?

pablo1803a
03-09-2020, 16:16
Jakby ci koło obcieralo to raczej jakiś ślad by został. A zagladales gdzieś fizycznie? Czy chcesz abyśmy z fusów wywróżyli ci diagnozę?

Oglądałem koło i zaglądałem do środka nie zauważyłem żadnych otarć itp. Dlatego to mnie zastanawia co to może być, bo nic nie słychać tylko czuć na stopie.

uneasy
04-09-2020, 19:36
Ja miałem takiw same odczucia czasem myślałem że mata wycieraczki się przesuwa, a dot ego mam anglika więc z drugiej strony.moze nie ze obciera ale przy cofaniu mam lekki zjazd z górki i skręcam i wtedy takie dziwne uczucie jakby mi się coś pod noga przesuwało. Ale to raczej nie koła, może buda tak chodzi?

pablo1803a
07-09-2020, 10:43
Ja miałem takiw same odczucia czasem myślałem że mata wycieraczki się przesuwa, a dot ego mam anglika więc z drugiej strony.moze nie ze obciera ale przy cofaniu mam lekki zjazd z górki i skręcam i wtedy takie dziwne uczucie jakby mi się coś pod noga przesuwało. Ale to raczej nie koła, może buda tak chodzi?

Dokładnie też coś takiego czuje. Zdiagnozowałeś co to takiego czy narazie nic? Ja zacznę od opon chyba i sprawdzenia geometrii może coś ociera przez to.

logo
08-09-2020, 00:25
Jakby koło ocierało, to słychać i zostawia ślad na nadkolu . Może tuleje w mocowaniu wózka do karoserii wybite, czy śruba luźna .

pablo1803a
08-09-2020, 15:51
Jakby koło ocierało, to słychać i zostawia ślad na nadkolu . Może tuleje w mocowaniu wózka do karoserii wybite, czy śruba luźna .

A możliwe ze to przez źle ustawioną geometrię? Bo jak byłem ustawiać to gość za bardzo nie wiedział jak to ustawić i wydaje mi się ze na domysły to zrobił...

logo
09-09-2020, 21:33
A możliwe ze to przez źle ustawioną geometrię? Bo jak byłem ustawiać to gość za bardzo nie wiedział jak to ustawić i wydaje mi się ze na domysły to zrobił...
w/g mnie możliwe , bo wahacze do wózka są mocowane

pablo1803a
10-09-2020, 09:49
w/g mnie możliwe , bo wahacze do wózka są mocowane

Już się umówiłem na poniedziałek do jednego z lepszych mechaników i zobaczymy co powie. Jak coś ustalę to na pewno dam znać co to było. Wszystkim dziękuje za pomoc :)