Zobacz pełną wersję : odstęp elektrody na świecy


bania
09-10-2007, 21:14
witam wszystkich!
mam do was pytanie. otóż niedawno - jak to często bywa przy instalacji gazowej(strzały)- byłem zmuszony wymienić świece i kable WN. kable kupiłem bosha a świece pan w sklepie poradził mi NGK V-LINE 25 PTRA-13. wcześniejsze moje świece to były NGK 0005 PTRA-10. z tego co mi się wydaje to różnia sie one odstepem elektrod. PTRA 10 mają 1mm a PTRA 13 1,3mm. gdzies kiedys słyszałem że przy gazie powinien byż mniejszy odstęp elektrody. czy to prawda? i w związku z tym mój problem. od wymiany tych świec i kabli moje auto jest jakby słabsze pomiędzy 2000-3500 rpm, po prostu zero momentu obrotowego , ledwo co przyspiesza. powyżej 3500 rpm rwie do przodu jak rakieta. może problem tkwi całkiem gdzie indziej. co WY na to? dzieki za wszelkie odpowiedzi. pozdrawiam

thebleeding
10-10-2007, 13:51
bania, pierwszy błąd - przewody Bosch - porażka - albo NGK - albo oryginał . drugi błąd - świece NGK - bardzo dobre świece - ale nie do forda - zmień - tylko ORG Motorcraft - AYFS22PP - odległość - 1,3 mm i nic nie ruszaj .

Pawel
10-10-2007, 21:02
bania, jesli masz LPG, to zmniejsz przerwe na świecach. Max 1mm, a najlepiej 0.9-0.8mm. Swiece i kable tylko oryginał. To jedno.

Ten "muł" w pewnym zakresie obrotów, to moze być uszkodzenie tego ukladu VCT. poprostu wałek nie zmienia katów otwarcia zaworów.

Czy wczesniej tez tak było, czy dopiero teraz tak sie stało :?:

bania
11-10-2007, 06:29
witam. dzieki Slawko za informacje. jeżeli chodzi o te problemy to zaczęły się ostatnio, wydaje mi się że zbiegło sie to z wymianą świec i kabli, stąd moje domysły ale może być inaczej. wiem że oryginały najlepsze ale stało sie w takim miejscu i czasie gdzie nie było możliwości dostać oryginalnych części. zmniejsze przerwe na swiecach i zobaczymy. dzieki koledzy za podpowiedzi i czekam na wiecej porad

[ Dodano: 2007-10-17, 22:13 ]
witam. dla zainteresowanych. zmniejszyłem przerwe na świecach tak jak radził Slawko i jest znaczna poprawa. nie jest to tylko moje złudzenie bo chce w to wierzyć tylko na prawdę jest lepiej. mysle że mógł też być pomocny reset komputera który zrobiłem. przy okazji- na pierwszej i ostatniej (tych skrajnych) świecy było troche czrnego nagaru a na dwóch pozostałych czysto. co może być przyczyną? pozdrawiam i wielkie dzięki