Zobacz pełną wersję : Drgania przy przyspieszaniu POMOCY


marcinx00
18-10-2007, 15:09
Witam mam problem z c-max 1.6 tdci polega on na tym że podczas przyspieszania gwałtownego jak depnę gaz do dechy zaczyna drgać auto czuć to w przednim zawieszeniu ze coś się trzęsie na kierownicy nie jest to odczuwalne dzieje się to na każdym biegu jak auta zaczyna ciągnąc przy normalnej jeździe jak się delikatnie jeździ tego nie czuć luzów na zawieszeniu nie mam bo było to sprawdzane koła wywarzone.
Jaka moze być przyczyna tych drgań ? moze cośbyć z przegubami ? ale one nie chałasują moze mieliscie taki przypadek proszę o POMOC gdzie tego szukać .
Pozdrawiam

DZIDA_ZGO
18-10-2007, 19:26
Sprawdź na wszelki wypadek też felgi czy czasem nie są lekko krzywe.
Podobnie opony. Mogłeś wjeżdźając w dziurę w jezdni lekko skrzywić felgę a jeśli na feldze nie ma śladu to możliwe, że od środka opony zerwało się jedno włókno i możesz mieć na którejś oponie tzw "gulę". Nie dam głowy ale warto sprawdzić wszystko

pozdrawiam

subratri
18-10-2007, 19:50
ja tak iałem ale ... dawno i nie pamiętam :(
mogą to być przegłuby albo coś w skrzyni ale jeżeli to się dzieje podczas przyspieszania i nie zauważyłeś, żadnych innych symptomów to może byc zbieżność , chociaż ja bym stawiał na wahacz albo górę MCpersona ale skoro sprawdziłeś... to raczej odpada.

gregi123
19-10-2007, 06:03
Witam mam problem z c-max 1.6 tdci polega on na tym że podczas przyspieszania gwałtownego jak depnę gaz do dechy zaczyna drgać auto czuć to w przednim zawieszeniu ze coś się trzęsie na kierownicy nie jest to odczuwalne dzieje się to na każdym biegu jak auta zaczyna ciągnąc przy normalnej jeździe jak się delikatnie jeździ tego nie czuć luzów na zawieszeniu nie mam bo było to sprawdzane koła wywarzone.
Jaka moze być przyczyna tych drgań ? moze cośbyć z przegubami ? ale one nie chałasują moze mieliscie taki przypadek proszę o POMOC gdzie tego szukać .
Pozdrawiam

Gdzieś na forum było o tym pisane, tylko dotyczyło MKIII, tam akurat była to półoś prawego koła. Ja własnie mam taki sam objaw. Wstępnie mam pierwszą diagnozę, opona bicie w 85%, nowe ciężarki na koło, ale nadal to samo. Ale za chwilę zmieniam oponki i zobaczę czy nadal będzie sie działo to samo. Jeżeli tak to sprawdzam półoś. A te 85% na samej oponie dowiedziałem się w serwisie oponiarskim w Elblągu jak wracałem z Gdańska. Tam mają sprzęt Hofmann geodyna optima. I poszukuję gdzie mają w Wawie. Sprzęt pokazuje ile masz bicia na feldze, ile na oponie. Pokazywali mi też oponę, która jako nowa miała bicie aż 90% Nowa opona. Mało tego sprzęt pokazuje w jaki sposób ustawić oponę na feldze, żeby było ok. Tak więc sprawdź felgę, oponę, a później pozostałe rzeczy.

marcinx00
19-10-2007, 17:06
ja jestem prawie juz w 100% przekonany ze to któryś przegub wewnętrzny bo jak pytałem paru osób i mówiłem jakie są objawy twierdzili ze to przegub wewnętrzny nawet w servisie tak powiedzieli ze pewnie to a jak dzwoniłem do warsztatów zajmujących się przegubami to bez wachania mówili ze takie drgania są od któregoś przegubu wewnętrznego. A co do tego zeby sprawdzić zbierznośc, opony i zawieszenie to sprawdzałem i na zdrowy rozum jeśli się to dzieje w chwili przeniesienia napędu tylko podczas mocnego depnięcia to chyba będą jednak odpowiedzialne te przeguby bo poza tym auto jeździ prosto nie ściąga nie drży kierownica bede jechał chyba w tym tygodniu do warsztatu zajmującego się tymi przegubami jak będa mieli takie kielichy do wymiany to dam znać czy się poprawi moze komuś puźniej się to przyda.

blur
21-10-2007, 18:24
Przegub wewnętrzny na prawej półosi. Trzeba wymienić kielich i czasami łożyska igiełkowe z krzyżakiem - koszt nowych gratów około 700 PLN.

marcinx00
25-10-2007, 17:03
No i po drganiach tak jak podejrzewałem przegub wewnętrzny z podporą wiechałem na kanał i bez rozebrania sprawdzali żadnych luzów nie było zastanawiali sie czy ta wymiana coś da po rozkręceniu sprawdzał palcem i wychodziło na to ze praktycznie wszystko równe ale jak wyjeli podporę toi dostrzegli w jednym kanaliku ze jest wgłębienie minimalne i to okazało się moim problemem na szczęscie mieli taki przegub wymienili i wszystko jest idealnie 250 zł + 50 zł wymiana