Zobacz pełną wersję : Akumulator


piotr278
19-10-2007, 22:43
Czy moglibyście mi doradzić gdzie można kupić w miarę tanio (najlepiej w Gdyni)akumulator do focusa 1.8 TDCi 2001r. Jaka Waszym zdaniem firma jest najlepsza (zależy mi, aby miał mniejsze wymiary bo ten,który posiadam jest za wysoki). Czy mógłby ktoś mi napisać wymiary oryginalnego akumulatora?

sapienti
20-10-2007, 00:28
Nie łatwiej użyć funkcji "Szukaj"?
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=35794

piotr278
20-10-2007, 11:45
Używałem funkcji ,,szukaj" , ale nie znalazłem gdzie można znaleźć w Gdyni tanie akumulatory. Poza tym nie ma tam nic na temat czy dany akumulator ma odpowiednie wymiary do forda.To jaką ma mieć pojemność i prąd rozruchu to wiedziałem wcześniej. Dziś w sklepie powiedziano mi jakie powinien mieć wymiary, ale nadal nie wiem co najlepiej kupić.

sapienti
22-10-2007, 19:34
Ja mam Delphi (po poprzednim właścicielu) Ponoć nigdy nie było z nim problemu ( i nie ma nadal). Tylko naklejka jest juz mało czytelna, znalazłem tylko pojemność: 66 Ah

piotr278
22-10-2007, 20:46
Dziś kupiłem jakiejś dziwnej firmy Shark. Zapłaciłem 320 zł, 2 lata gwarancji 74 Ah, 680A prąd rozruchowy. Byłem w sobotę w norauto w Gdańsku i był tylko Warty za 569 czy 579 zł. Ten,który kupiłem jest niższy i akurat pasuje do focusa.

sapienti
22-10-2007, 21:19
74 Ah
Czy to nie za duża pojemność? Czy może mój ma za małą?
Tak tylko pytam :)

piotr278
22-10-2007, 21:58
Wydaje mi się, że 66 Ah to zbyt mało. W książce od focusa jest napisane, że powinno być 70 Ah. Mój stary akumulator ma też 74 Ah. Przeczytałem też w poradniku Auto Świat z tego miesiąca, że zaleca się aby akumulator miał pojemność większą o około 15% od oryginalnego. Jeżeli nie masz problemów ze swoim aku to bym się nie przejmował. Teraz na jednej ze stron znalazłem, że może być nawet 65 Ah także już sam nie wiem

Dark Funeral
23-10-2007, 15:44
Bardzo dobre sa akumulatory polskiej firmy "Centra" ,sam niedlugo zmieniam i wloze ten ,akurat dio mojego kosztuje 130 zlotych takze warto.Moj ojciec jezdzi moj wojek tez i bezobslugowo dziala jak nalezy.

dr
24-10-2007, 14:05
Przeczytałem też w poradniku Auto Świat z tego miesiąca, że zaleca się aby akumulator miał pojemność większą o około 15% od oryginalnego.
Witam wszystkich jestem nowy i z pomorza.
Dokładnie jak kolega napisał możesz założyć trochę mocniejszy - do diesla jak najbardziej wskazane poniważ są duże opory przy rozruchu.
A co do marki to nie warto oszczędzać ja miałem CENTRE w SPRINTERZE i chodziła mi 6 lat a jak zmieniłem na ****iany 4MAX z INTERCARS to pierwszej zimy były problemy i odpalanie z drugiego auta.
Akumulator powinien buć jak najleprzy szczególnie jak mało jeżdzisz musi się szybko doładowywać - NA TYM NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ
A i masz trochę pecha ponieważ jakieś 3 tygodnie temu mocno podrożały
POZDRAWIM sam kupiłem teraz BOSCHA ale do SPRINTERKA bo mam w nim ogrzewanie postojowe :fcp2