Zobacz pełną wersję : Rdzewiejące przednie drzwi w Mondeo


zolin
28-10-2007, 17:34
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.. Jestem posiadaczem Forda Mondeo z 2003 roku, silnik 2.0 TDCi w kolorze czarnej perły i mam kłopot z rdzewiejącymi przednimi drzwiami, tj na samym dole tuż nad progiem, nie jest to jakieś wielkie skupisko rdzy ale jest. To samo zauważyłem od wewnętrznej strony drzwi. Jaka naprawa jest potrzebna i jakie koszty się z tym łączą. Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz sugestie.

Pawel
28-10-2007, 17:57
jak masz przeglady blacharskie, to proponuje skorzystac z gwarancji. W ASO na gwarancji wymieniaja całe drzwi. Sprawa jest dośc popularna.

zolin
28-10-2007, 17:59
No niestety samochód był sciągany z Holandii 2 lata temu i chyba gwarancja tego nie obejmuje

maras83
29-10-2007, 23:40
Witam, dość typowe dla mondeo, niestety :fcp8 . Od wewnętrznej strony pewnie jest już pod całą masą uszczelniającą. Jeśli na zewnętrznej części jest gdzieś na środku długości, nie trzeba by wchodzić z cieniowaniem na sąsiednie elementy, przednie można pomalować do listwy. Co do kosztów, ja np zmieścił bym się w 200zł, jeśli by było tak jak napisałem, jeśli na końcu lub początku drzwi, to trochę gorzej. Radze Ci się przyjrzeć wszystkim drzwiom od śeodka, czy mna dolnej krawędzi masa się nie ponosi

bercik-k
24-12-2007, 14:41
Niestety fordy mają to do siebie że lecą więc proponuje dokładnie przejżeć całe auto zrobić zaprawki i zabezpieczyć anty korozyryjnie produktami valvoline .
Robię tak z każdym autem i nie mam problemu ,a co ważne jest to tańsze niż ciągła wizyta u lakiernika i blaharza :fcp7