Zobacz pełną wersję : transit connect-porady dotyczace modelu


ts_alpin
05-11-2007, 22:02
Witam goraco Forumowiczów.Jestem tu nowy i w związku z tym proszę o odrobinę wyrozumiałości-przynajmniej na poczatku;)
.....
Noszę się z zamiarem zakupu Transita Connect'a.1.8 tdci 90KM, 2005 rok,146 kkm przebiegu.Chciałbym się dowiedzieć od szanownych forumowiczów jak się ma żywotność koła dwumasowego oraz cóż to takiego ten tajemniczy overboost.Może jakieś kruczki,myczki znacie?Z czym się trzeba liczyć,jakie spalanie,co lubi wysiąść?Co ile wymiana oleju?Na co zwrócić szczególną uwagę?
Co sądzicie o tym pojeździe?Proszę o wszelkie opinie.Jedynie tu możecie mi pomóc bo niestety wyszukiwarki jakoś nie mają zamiaru mi pomagać...Pozdrawiam goraco.

tad
16-11-2007, 22:05
Jeżdżę tym autkiem od tygodnia po Warszawie i jak narazie nie widziałem drugiego connecta. Ale słyszałem, że jeżdżą. Też mam podobne dylematy i chyba to forum będzie jedynym źródłem informacji na temat tego auta. Próbuję wstawić centralny zamek i z dotychczasowych ustaleń wynika, iż pasuje tylko fabryczny. Internet milczy na ten temat. Jak znajde cos w tej materii to się pochwalę na forum. A może już któryś z Kolegów ma to obcykane?? :569:

ts_alpin
17-11-2007, 20:55
CZytam i czytam i nic nie mogę znaleźć konkretnego...Zastanawia mnie czy istnieje możliwość pojeżdżenia tym autkiem dłużej niż trochę...Mój ma 70 kkm przebiegu i już się boje jak czytam posty na temat tdci,wtrysków i kół dwumasowych.do tej pory jeździłem i jeżdzę nadal 10 letnimi toyotami i 19 letnim mercedesem 3 z nich mają po 200kkm a merc 300kkm i jeszcze nic nie robiłem poza łożyskami i amortyzatorami...A tutaj czytam i same hece jakieś...to to wysiada to coś innego.o co chodzi?Dalej nie mogę wpaść w czym rzecz....Ahh Boję się ja...

ziemek56
18-11-2007, 22:56
jeżdzę nadal 10 letnimi toyotami
albo 20 letnimi i troszkę tylko grzebię by doprowadzić staruszkę do ładu po bardzo "zaniedbanym" poprzedniku. Jest ponad 400,000 a podobno do miliona dochodzą :fcp3

kuczis
20-11-2007, 07:26
wszystko zalezy od sposobu eksploatacji autka , jeśli o nie zadbasz , nie będziesz katował i trzymał sie złotych regół użytkowania auta typu : nie deptać gdy jest zimny czy gdy masz zamiar gasić silnik nie używac turbiny, ewentualnie odczekać aż ostygnie to sądze że każde autko projektowane/produkowane po roku 2000, powinno sie odwdzięczyć przebiegiem rzędu miliona kilometrów,


ja mam w jednym z moich transitów ponad 600tys i bez obaw moge w niego wsiaść i walnąc trase parę tysięcy km ( zresztą codzeń robi po min 350km ), jezdzi sie nim milutko nic nie wali i ogólnie wszystko jest ok , mam natomiast kumpla który po mojej pozytywnej opini na temat transitów, kupił sobie dwa lata temu transita, i no, masakra ...,gdy w niedziele jechaliśmy nim na dechę w góry( miałem wątpliwą przyjemnośc go prowadzić) to masakra... ZŁOM a przebieg 250 tys km , wdszystko wali , silnik rzęźi , dziwnie bicia , głośno... masakra . I dlaczego tak ???
Odpowiedź prosta :
Kumpel o auto nie dba , notorycznie przeładowywane , robi coś dopiero gdy musi(olej wymienia jak mu sie przypomni :fcp4 ) a styl jazdy ma jak Kubica- miał dwa ostre dzwony nim :fcp2 a
można sie dziwić ? :fcp1 ze autko w takim stanie ? no ja straciłem chęc do prowadzenia i szybko sie przesiadłem sciemniając kontuzje nogi :fcp2

ps ziemek56 ładna bryczka , prawie klasyk , bezynka ? jak ci sie jeżdzi taką małą osobówka po przesiadce z dostawczaka ,mam zamiar sobie kupić do śmigania na miejscu jakąs osobówke, ale boje sie że i tak bede wolał jeżdzić transitem :fcp23

ts_alpin
20-11-2007, 09:08
no to troszke minie uspokoiłeś.obiecuję że będę trzymał się powyższych wskazówek:)
Coś jeszcze?

ziemek56
21-11-2007, 20:07
bezynka ? jak ci sie jeżdzi taką małą osobówka po przesiadce z dostawczaka
2,0 d wolnossący- chyba najlepszy silnik Japońców. Pali 6,0 / 7,0 i nie ma żadnych wynalazków poza wspomaganiem - wszystko sam zrobię :fcp2 To prywatny i nie jest taki mały (wielkością tak m/w stare audi 100) a służbowo Transit. Ja wiele lat ujeżdżałem od malucha poprzez żuka do jelcza czasem jednego dnia wszystkie więc nigdy nie mam problemów z nagłą zmianą gabarytu. :fcp3

ts_alpin
07-12-2007, 23:07
Zrobiłem po raz pierwszy trasę connect - em.1000 km. 500 km pusty i 500 załadowany około 500kg + ja.
Srednia na trasie to 6.6 litra.Nie wiem jak załadowany ale pusty te 500 km wyszła średnia 5,6 litra na 100km.Przy prędkościach nie przekraczających 100km/h-na pusto(bo taka droga) i 140km/h załadowany(lepsza droga).
Jestem póki co bardzo zadowolony.
Powiedzcie proszę czy stosować jakieś dodatki do ON.Chce mozliwie dobrze zadbać o wtryskiwacze i zastanawiam się czy coś takiego stosować.ON jaki leje to BP Ultimate.

P.S.Czy któryś z szanownych forumowiczów posiada jakąs instrukcję(książkę napraw) do connecta.jest pare spraw o których warto by poczytać.Może wersja elektroniczna?:).Może ksero jakieś??

ziemek56
09-12-2007, 18:00
Powiedzcie proszę czy stosować jakieś dodatki do ON
Osobiście nic nie dolewam od wielu lat, ale opinie masz TUTAJ (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=40204&highlight=dodatki) różne. Poczytać nie szkodzi.

ts_alpin
21-12-2007, 09:17
Powiedzcie mi proszę czy silnik z mojego Connecta( u mnie 1.8 tdci 90 KM) jest choć podobny do któregoś montowanego w popularniejszych modelach( focus,mondeo)..Chciałbym paru rzeczy doglądnąc a nie mam nawet pojęcia gdzie szukać...

zala_z1
21-12-2007, 10:28
Witam,motor ten sam co FF byly tez TDDI(kolo zamachowe lite-jezeli szuksz oszczednosci),a odnosnie ukladu wtryskowego tdci to lej paliwo na dobrej stacji a bedziesz smigal,reszte koledzy wyzej napisali co do traktowania auta wiec problem masz z glowy.Pozdrawiam :682:

darnel
04-01-2008, 19:54
Ja jeżdżę służbowym connectem pół roku. Ma teraz 7 tys km, pełna opcja. Żre paliwo, a nie pali. Poniżej 9 litrów jeszcze nie zszedł, no ale jeżdżę tylko w mieście. Z dbałości o niego już po przebiegu 2 tys km wymieniłem olej. Tak mi się wydaje, że te pierwsze nieczystości grzech trzymac aż 25 tys km. Super auto, a że dużo pali... służbowe jest :fcp23

ts_alpin
14-01-2008, 21:32
Co ile olej wymieniamy w connecie?1.8 tdci?Jeszce nie przyszła książka serwisowa z austrii.Jaki olej przy przebiegu 100kkm?

darnel
18-01-2008, 22:01
Wymiana co 25 tys km lub co rok-co szybciej nastąpi. Olej przy 100 kkm? Ten sam co dla nowego. 100 kkm to silnik w pełni sprawny o ile był normalnie serwisowany. zakatowany wymaga tawotu

kevin_beast
21-01-2008, 08:27
Witam. Zakupiłem takiego connecta i mam mały problem. Mianowicie auto jest po wypadku, zakupiłem poduszkę, napinacz pasa i zamontowałem, natomiast problem polega na tym, iż nie mogę zlokalizować sterownika airbag żeby go wymienić lub wyczyścić. Czy ktoś ma pojęcie gdzie się on znajduje?

mocarska
10-04-2008, 22:29
Witam wszystkich, teraz ja jestem tu nowa :fcp22

Mam nadzieję, że będziecie mogli mi doradzić i pomóc w podjęciu decyzji :fcp9
Otórz noszę sie z zamiarem zakupu forda transita connecta, chodzi mi alby ktoś powiedział jakieś konkrety o nim, np.: jaki silnik jest najlepszy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, może jeszcze są inne ważne rzeczy.
Poza tym chciałabym usłyszeć opinie użytkowników connecta, jak się nim bryka i czy koszty amortyzacji są duże.

Dodam jeszcze że przeczytałam wszytkie posty, ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytania.
Dziękuję