Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] po zmianie GEMa centralny nie otwiera drzwi kierowcy i klapy do baku


arek1906
18-03-2023, 18:49
Hej, ostatnio pytałem o wymianę modułu GEM w Foce MK2 2005 (hatchback). No więc udało się, po kilku trudnościach wymieniłem moduł, kierunkowskazy (problem główny) wróciły na swoje miejsce, ale pojawił się inny problem, otóż pilot centralny zamyka cały samochód ale przy otwieraniu nie otwiera drzwi kierowcy i klapy od wlewu paliwa. Drzwi pasażera i bagażnik otwierają się normalnie, natomiast kierowcy muszę otwierać kluczykiem- to da się przeżyć, ale martwi mnie problem z otwieraniem klapy do baku. Czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło podziać?
Dodam, że komputer nie wczytuje żadnych błędów na GEMie (nowy gem pochodzi z Focusa 2010) ani w sumie nie widzi, żeby był w ogóle jakiś problem (program ForScan).

tomao
18-03-2023, 19:29
Zdziwię się, jeśli poliftowy GEM nie jest inny niż przedliftowy, może da się go ograć starszym softem.

Antej
18-03-2023, 19:37
Zdziwię się,
Hehe, to się zdziwisz.

Jest tylko jedna dobra różnica programowa, ale to kwestia jednego ptaszka w ustawieniach

Do przedlifta poliftowy GEM wchodzi bez problemu i działa poprawnie.
Sprawdzone.

arek1906
18-03-2023, 20:26
W tym rozszerzonym kodowaniu musiałem pozmieniać trochę rzeczy bo nowy moduł był z wersji 5-cio drzwiowej i ciagle mi się świeciła kontrolka otwartych drzwi i świeciła łapka przy lusterku wstecznym. Wyszło, ze czyta mi, że mam otwarte tylne drzwi, których fizycznie nie mam. No ale dobra, to ogarnąłem, po wpisaniu danych ze starego GEMU ten problem zniknął, ale drzwi kierowcy i klapa od baku dalej nie reagują. Co mogę zrobić i gdzie to ewentualnie zakodować, bo już brak mi pomysłu gdzie w programie miał bym tego szukać :/