Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Szum przy prędkości powyżej 70 km/h


thesaurus
15-06-2023, 21:31
Witajcie,

stuknęło 20 lat mojemu Focusowi mk1 kombi. Od jakiegoś czasu przy prędkościach autostradowych było słychać szum. W tym roku już przy prędkości 50 km/h. Wypełniłem uszczelkę drzwi kierowcy wężem 10 mm, a górną wężem 6 mm. Szum przy 50 km/h nie występuje. Zaczyna się przy 70 km/h.

Sprawdzałem docisk smarując kremem uszczelkę. Na myjni ręcznej bezpośrednio we wszystkie możliwe miejsca/szczeliny lalem wodę. Szczelność zupełna.

Mój następny trop to uszczelnienie szyby. Zrobiłem test zaklejając od środka taśmą, bez efektu. Nadal przy 70 km/h słychać szum. Każda podpowiedź jest na wagę złota.

Może ktoś się borykał z tym problemem… Następne tropy:
1. Wentylacja/klimatyzacja?
2. Uszczelnienie relingów?
3. Uszczelnienie przy uchwycie w suficie?

Jakoob
16-06-2023, 13:25
Za mało o tym szumie - skąd.

Brzmi jak padnięte łożysko albo od opon, ewentualnie łożysko podpory półosi.

thesaurus
16-06-2023, 18:42
Za mało o tym szumie - skąd.

Brzmi jak padnięte łożysko albo od opon, ewentualnie łożysko podpory półosi.

Dziękuję za Twoją odpowiedź!
Szum zdaje się pochodzić z przodu, na wysokości lewego ucha kierowcy. Mechanicznie auto jest bez zarzutu, rok temu robione zawieszenie. W tym świeżo po przeglądzie u mechanika i kontroli w SKP. Opony mają ok 30 000 km przebiegu, w 2019 kupiłem nowe Nokiany.

Okleję taśmą wszystko co się da i jeśli zniknie to szum będę po kawałku odklejał… Jak nie, to chyba trzeba będzie wrócić do mechanika.

BlueCat
16-06-2023, 18:47
Jest to bardziej szum czy huczenie? Może być to też łożysko na wykończeniu.

thesaurus
17-06-2023, 17:04
Jest to bardziej szum czy huczenie? Może być to też łożysko na wykończeniu.


Zdecydowanie szum.

thesaurus
02-07-2023, 16:41
Okleiłem wszystkie szczeliny szeroką taśmą izolacyjną. Szum dochodzi z lusterek. Teraz będę odklejać po kawałku i określę konkretne miejsca do uszczelnienia.

Pozdrawiam

Magdalena
03-07-2023, 10:08
U mnie też był dość mocny szum. Jakby cały czas pod wiatr się jechało.

Wymieniłam piastę z łożyskiem i zapomniałam o tym szumie, nic nie słychać.

Może sprawdź pod tym względem ?