Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] jak wymienić filtr przeciwpułkowy?


brudkaa
02-12-2007, 16:30
Ostatnio szyby strasznie mi rosieją... Wydaje mi sie że jest to wina filtra, i tu mój problem. Gdzie on sie znajduje? Jak sie do niego dostać?? :fcp9

subratri
02-12-2007, 17:01
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... r+kabinowy (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=3141&highlight=filtr+kabinowy)
tu masz identyczny temat z linkami i rysunkami
uprasa sie o uzywanie opcji sukaj i kontynuowanie zapytania w temacie juz kiedys rozpoczetym :)
powodzenia :)

Marcin-Kraków
02-12-2007, 17:03
Filtr przeciwpylkowy jest od strony silnika, za mechanizmem wycieraczek. Dostep od strony komory silnika. Trzeba odkrecic maskownice na podszybiu i juz reszte zobaczysz, jak wyciagnac i zmienic.

olo1939
02-12-2007, 17:30
Po otwarciu maski filtr pyłkowy znajduje się z lewej strony w podszybiu (nie widać go) Między wycieraczkami znajduje się plastik. Środkową część odkręcamy za pomocą kluczyka 10. Lekko odginasz ten plastik, który od spodu jest przykręcony. Musisz mieć Klucz z przedłuszką .Odkręcasz śruby, dalej część środkowa jest spięta z bocznymi plastikami zatrzaskami lekko poruszaj i powinno wyjść. Pamiętaj w części tej są spryskiwacze, więc wyciągaj delikatnie aby nie urwać kabelków. Dodatkowo musisz odręcić całą osłonę między silnikiem a szybą 4 nakrętki.Część ta w galaxy jest plastikowa i wyjmowana w innych samochodach metalowa i wspawana na stałe Trochę gimnastyki jeżeli chodzi o wyciągnięcie. Po wyjęciu widać filtr, który umieszczony jest pionowo, lekko poruszaj i powinien wyjść z plastikową kratką. Zmieniasz filtr i postępujesz jak w/w w odwrotnej kolejności. Powodzenia ja jestem po wymianie.