Zobacz pełną wersję : Czy warto kupić fiesta 1,3 z 2007, a może 1,4 TDCI z 2005??


Kondzio
10-12-2007, 08:39
Witam!!!
Nie mogę znaleźć niestety opinii na temat fiesty 1,3, 5 drzwiowa z 2007 roku.
Ogólnie jestem ciekaw jak ten samochodzik się sprawdza na drodze. Głównie pewnie będzie jeździł po mieście i raczej moja żona, ale czasami jakąś dłuższą trasę też zrobi.
Nie znam dobrze wyposażenia, ale ma 4 poduszki i klimatronic.
Proszę o jakieś info.
Może lepiej jednak 1,4 TDCI z 2005 też 5-cio drzwiowa
JAK MYŚLICIE??

jagrall
10-12-2007, 10:00
rakieta to to nie będzie, ale silnik jest prosty, oszczędny i z rozrządem na łańcuchu

Kondzio
10-12-2007, 10:16
No nie liczę na 6s do 100 :fcp4, ale ogólnie jestem ciekaw opinii.
Dzięki za info o łańcuszku - tego nawet nie wiedziałem.

[ Dodano: 11-12-2007, 09:40 ]
No Panowie i Panie - nikt nie jeździ takimi autkami??

Pawel
12-12-2007, 13:36
Witam!!!
Nie mogę znaleźć niestety opinii na temat fiesty 1,3, 5 drzwiowa z 2007 roku.
Ogólnie jestem ciekaw jak ten samochodzik się sprawdza na drodze. Głównie pewnie będzie jeździł po mieście i raczej moja żona, ale czasami jakąś dłuższą trasę też zrobi.
Nie znam dobrze wyposażenia, ale ma 4 poduszki i klimatronic.
Proszę o jakieś info.
Może lepiej jednak 1,4 TDCI z 2005 też 5-cio drzwiowa
JAK MYŚLICIE??

Ja mam 5-drzwiówkę 1.3 z 2007 roku. :fcp2 Ogólnie jestem zadowolony, przy czym silnik jest zdecydowanie przeznaczony do spokojnej jazdy i nie ma co ukrywać, że czasami brakuje mu tchu. Ale naprawdę fantastycznie autko się prowadzi. To ogromna zaleta tego samochodu. W kwestii wyposażenia się nie wypowiem, bo mam wersję podstawową :fcp2 Autko pali przy spokojnym operowaniu pedałem gazu około 6 litrów, z tym że w zdecydowanej częsci jest to trasa. W mieście niestety może wyżłopać dużo więcej. Raczej proponowałbym Ci rozważyć jednak zakup benzynowca a nie starszego rocznikowo diesla. Tym bardziej, że jak piszesz autko będzie śmigać głównie po mieście.

[ Dodano: 12-12-2007, 14:38 ]
i z rozrządem na łańcuchu

Oraz z hydrauliczną kasacją luzów zaworowych :fcp2

Kondzio
12-12-2007, 14:26
rectosei, dzięki wielkie - no tak sobie myślę, że za szybkie to to nie jest, ale nie o prędkość mi przecież chodzi. Mam nadzieje, że za dużo nie będzie palił.

Pawel
12-12-2007, 15:37
rectosei, dzięki wielkie - no tak sobie myślę, że za szybkie to to nie jest, ale nie o prędkość mi przecież chodzi. Mam nadzieje, że za dużo nie będzie palił.

Ja tam nie narzekam na zużycie paliwa, ale tak jak mówiłem mam bardzo lekką nogę, no i głównie jeżdzę poza miastem. Na szaleństwa i sprinty jakoś nie mam ochoty, bo po pierwsze to nie jest auto do ścigania się, a po drugie szkoda mi paliwa na takie zabawy :fcp2 Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania odnośnie FoFi to wal śmiało.

Marcin73
12-12-2007, 19:43
Autko pali przy spokojnym operowaniu pedałem gazu około 6 litrów

To masz wybitnie lekką nogę :fcp2
Ale na trasie faktycznie można się zmieścić w 6 l/100km, mnie się to czasami udaje. Ciekawy jestem ile by Ci palił samochód na krótkich odcinkach, tak powiedzmy 5 km. Ja przez ostatni miesiąc nie wyjechałem z Żor i jeżdże na takich "trasach" (aaa...., raz byłem w Rybniku, przypomniało mi się :fcp2 ) i spalanie średnie z komputera 10,5l/100km :fcp2 (rzeczywiste będzie pewnie trochę niższe, bo komputer lekko zawyża, ale na pewno nie wyjdzie poniżej 10)
Fordy po mieście palą bardzo dużo, masa robi jednak swoje.

Kondzio
13-12-2007, 07:20
No to kolega Marcin73 mnie trochę zaskoczył z tym spalaniem. Ale zobaczymy - autkiem będzie jeździła raczej żona, fakt że niestety nie za długie to będą trasy. Mam jednak nadzieję, że nie będzie źle. Chyba bardziej oscyluję jednak przy tym 1,3 benzin - nowszy jest i w sumie ok 3 tys tylko droższy.

Pawel
13-12-2007, 13:55
No to kolega Marcin73 mnie trochę zaskoczył z tym spalaniem. Ale zobaczymy - autkiem będzie jeździła raczej żona, fakt że niestety nie za długie to będą trasy. Mam jednak nadzieję, że nie będzie źle. Chyba bardziej oscyluję jednak przy tym 1,3 benzin - nowszy jest i w sumie ok 3 tys tylko droższy.

Kolega Marcin i ja przedstwiliśmy nasze spalanie, więc masz porównanie z jakimi wartościami musisz się liczyć. Moim zdaniem nie jest aż tak źle :fcp2 Tym niemniej, doradzałbym Ci jednak benzynkę i to nie tylko z racji młodszego rocznika. Nie chcę straszyć dieslem, ale w używanym jest potencjalne duże ryzyko duzych wydatków: układ zasilania i turbosprężarka, jeśli ktoś byle jak użytkował auto i byle czym je zalewał. W benzynce takich problemów nie ma. Daj znać w każdym razie, na co się zdecydowałeś :fcp1

rara1
13-12-2007, 14:50
Też miałem podobny dylemat jak Ty i zdecydawałem sie jednak na dieselka. Jak naraznie nie narzekam, po roku użytkowania jeszcze nie naprawiałem nic (odpukać). Jest za to bardzo ekonomiczny 5-5,5 ltra na 100 km w cyklu mieszanym, a na trasie to się w 4 litrach mieści.
To są tylko moje spostrzeżenia, wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam

Kondzio
15-12-2007, 14:54
Panowie poprawka silnik jest 1,25 16V - czyli dokładnie tak jak Twoje Marcin73,

Kapuhy
15-12-2007, 15:30
To odpada łańcuch i hydrauliczna kasacja luzów, zamiast tego pasek (ale wymiana dla świętego spokoju dopiero przy ok. 100 tyś.) i regulacja płytkowa. Spalanie w mojej (lżejszej gdzieś z 200 kg) fieście dla mieśta przy odcinkach ok. 12 km oscylowało w granicach 7.5-8l, bez większego wpływu na korki i porę roku. Teraz jeżdżę kawałki po ok. 6 km, bez żadnych korków-ale za to na zimnym silniku, im zimniej na dworzu, tym bliżej 9l się robi niestety :( Jak więc widzisz, spalanie mocno będzie od dystansu zależało, ale przy krótkich odcinkach diesel też sporo pociągnie, w zimie mogą pojawić się problemy z niedoładowanym aku.
W trasienie nie powinno być problemów, jak 1.25 się wkręci na obr. to jest żwawy, więc nie wyprzedza się z modlitwą na ustach ;) Osiągowo benzyna i diesel są zbliżone.
Generalnie jeżeli nie będziesz więcej niż 15-20 tyś. rocznie robił, to brałbym benzynę.

Pawel
15-12-2007, 15:34
Panowie poprawka silnik jest 1,25 16V - czyli dokładnie tak jak Twoje Marcin73,

Dla Ciebie lepiej, jeśli chodzi o sprint do 100 km/h. 1.25 16V katalogowo znacznie szybciej osiąga setkę. 1.3 ma tą wartość na poziomie szokujących 17,2 sekundy. :fcp2 Nie wiem jak z napędem rozrządu w Sigmach, ale chyba jednak jest tam pasek. Kolega Marcin pewnie będzie miał precyzyjną informację w tej kwestii.

Kondzio
15-12-2007, 23:51
No i zdecydowałem się.
Przejechałem się, obejżałem i zakupiłem benzynkę.
Jednak rocznik na mnie zadziałał. No i trochę stan diesla - jednak to już prawie 3 lata, a benzynka to świeże autko i kolor ma ładniejszy bo czarna a diesel srebrny.
Dzięki za rady.

Jak jeszcze coś śmiało Panowie piszcie

[ Dodano: 16-12-2007, 01:05 ]
Marcin73, jakie masz wyposażenie??
Ja jeszcze nie doszedłem do tego jaka to jest wersja.
ma:
-klimę automatyczną
-elektryczne szyby przód
- elektryczne lusterka
- sterowanie radiem w kolumnie
- 4 poduszki kier, pas i w siedzeniach
- keycode radia
- koła 14 a kołpakami
- zderzaki w kolorze nadwozia
- światła przeciwmgielne
- kratka z chromem
- radio 6000CD z 4 głośnikami
- mieszek zmiany biegów i drążek z cgromowanymi wstawkami
i jeszcze trchę i sm nie wiem czy to trend czy ambiente czy jeszcze coś innego !?

Pawel
16-12-2007, 09:06
Ja jeszcze nie doszedłem do tego jaka to jest wersja.
ma:
-klimę automatyczną
-elektryczne szyby przód
- elektryczne lusterka
- sterowanie radiem w kolumnie
- 4 poduszki kier, pas i w siedzeniach
- keycode radia
- koła 14 a kołpakami
- zderzaki w kolorze nadwozia
- światła przeciwmgielne
- kratka z chromem
- radio 6000CD z 4 głośnikami
- mieszek zmiany biegów i drążek z cgromowanymi wstawkami
i jeszcze trchę i sam nie wiem czy to trend czy ambiente czy jeszcze coś innego !?

Ale zaraz, to jest auto z rynku polskiego czy z niemieckiego? Trendy w ogóle wycofano już z rynku polskiego. Chyba, że masz którąś z wersji FX. Prawdopodobnie Gold. Ale z kolei chromowany grill szedł chyba tylko na wersji Ghia

Kondzio
17-12-2007, 13:22
To autko z Francji

Pawel
17-12-2007, 15:19
To autko z Francji

To pewnie ta wersja. Fiesta Senso Plus (http://www.ford.fr/opera9/fiesta/fie_overview/fie_0508_body_tre_plus/-/-/-/-) Jak coś to przetłumaczę :)

Kondzio
20-12-2007, 08:07
rectosei - masz rację znalazłem w papierach że jest to Fiesta Senso Plus - jak możesz to przetłumacz :fcp4

[ Dodano: 20-12-2007, 12:09 ]
Mam tłumaczenie:

Principaux équipements en plus de la finition Fun - główne wyposażenie w
funcji FUN:

Air conditionné automatique - klima automatyczna
Airbag Ford latéraux - poduszki boczne
Ordinateur de bord - komputer pokładowy
Vitres avant électriques avec ouverture par impulsion côté conducteur -
szyby przednie elektyryczne otwierane przez nacisniecie od strony kierowcy
Volant cuir 3 branches avec insert façon aluminiumpo - kierowcnica ze
skóry z 3 ramionami w środku aluminiowe elekemty,
Systčme audio 6000 CD - chyba jasne:)
Prise auxiliaire de connexion audio - dodatkowe gniazdo do połaczenia
audio
Phares antibrouillard avant - światła przeciwmgliene przód
Commande ŕ distance du verrouillage centralisé - pilot do zdalenego zamka
centralnego
Rétroviseurs extérieurs couleur carrosserie électriques et dégivrants -
zewnętrzne lusterka boczne w kolorze karoserii, podgrzewane.
Poignées de portes et de hayon couleur carrosserie - klamki drzwi i klapy
w kolorze karoserii
Baguettes de protection latérales couleur carrosserie - listwy ochornne
boczne w kolorze karoserii
Environnement intérieur bleu ou rouge : cercle de ventilation et de
pommeau de levier de vitesse, partie centrale du tableau de bord, insert -
wnetrze w kolorze niebieskim lub czerwonym - chodzi o napisy - kółko
(pokrętło raczej) do wentylacji, gałka drązka prętkości( biegi) cześc
centralna deski rozdzielczej,wstawka
de soufflet de levier de vitesse - i tu nie wiem miechu lub budy lub pudła
drązka zmiany biegow
Répétiteurs de clignotants blancs - wskażniki świetlne migaczy białe
Sičge conducteur réglable en hauteur - siedzenie kierowcy regulowane
nawysokość
3čme appui-tęte arričre - trzeci zagłówek tylny.

Pawel
21-12-2007, 07:05
de soufflet de levier de vitesse - i tu nie wiem miechu lub budy lub pudła drązka zmiany biegow

Mieszek drązka zmiany biegów - ma "obwódkę" w kolorze deski rodzielczej. W tym przypadku czerwoną / niebieską :) W ten sam sposób wykończono obwódki nawiewów i konsolę centralną.

A tak BTW, to naprawdę fajnie skompletowana jest ta wersja. Bardzo mi się podoba.

Kondzio
21-12-2007, 08:40
No muszę przyznać że jest ładny i jest czarny

[ Dodano: 21-12-2007, 09:49 ]
tak wygląda:

[ Dodano: 21-12-2007, 10:00 ]

Pawel
21-12-2007, 09:03
No muszę przyznać że jest ładny i jest czarny

[ Dodano: 21-12-2007, 09:49 ]
tak wygląda:

O, widzę po numerach rejestracyjnych, że autko przyjechało z departmentu Deux-Sčvres. Mnóstwo kilometrów z Polski. :fcp1

Kondzio
21-12-2007, 09:18
coś nie chce się załączyć

welyk
29-09-2013, 14:19
Witam,
chciałem odświeżyć wątek, mam zamiar kupić Fiestę z 2006/2007 roku. Patrząc na ogłoszenia silniki 1.3 70KM są wyraźnie tańsze niż 1.25 75KM.
Wiem że ten 1.3 to stara konstrukcja na łańcuch rozrządu, wiem że w porównaniu do 1.25 jest znacznie mniej dynamiczna.
Czy coś poza tym możecie powiedzieć?

Czy wystrzegać się tego silnika? Czy też można to kupić i skąd wyraźnie niższa cena 1.3?
Autko będzie użytkowane głównie w mieście. Jaka jest awaryjność i koszty serwisu tego silnika?