Zobacz pełną wersję : Czy da się w radyjku ...


Maverick_pl
25-01-2005, 19:40
Blaupunkt Valencia MP34 nagrać płytę z muzyką MP3 aby czytał tytuły katalogów ??
Bo jak narazie z tego co zauważyłem to czyta tytuły plików ale zamiast nazw katalogu pojawia się D01 ... itd ...

Zaba287
25-01-2005, 20:30
Hmmm... ciekawe
A zrób eksperyment.
Nazwij katalogi do 8 znaków( i bez polskich znaków) i zobacz co sie będzie działo.
:)
Pozdrawiam

Maverick_pl
25-01-2005, 22:33
Właśnie też się nad tym zastanawiam - ale wiem że na płycie mam chyba katalog Techno - którego też nie czyta - nie wiem może coś źle robie.
Może jeszcze czegoś nie doczytałem w instrukcji ...
Musze popróbować - tylko myślałem że może ktoś się z tym radiem już spotkał lub je ma ...

essi
25-01-2005, 22:46
Maverick_pl, raczej nie uda sie tak zrobic a to dlatego,ze to radyjko rozpoznaje pliki o rozszerzeniu MP3 a sam katalog nie posiada takowego rozszerzenia tylko zawiera te pliki i dlatego radyjko nie ''widzi'' katalogu.
Oczywiscie moge sie co do tego mylic ale raczej watpie :)

Tomi24
25-01-2005, 22:55
Maverick_pl, to zrob nazwe katalogu np Techno.mp3 i zobacz czy wtedy bedzie Ci nazwe czytalo :)

Maverick_pl
25-01-2005, 23:22
Maverick_pl, to zrob nazwe katalogu np Techno.mp3 i zobacz czy wtedy bedzie Ci nazwe czytalo :)
Z instrukcji wynika że masz racje :
"NOTE:
When naming directories and tracks/files you should avoid using accents and special characters. You can use maximum of 32 characters ( including ".MP3" file extension ) for track names and directory names"
I to by chyba rozwiązało sprawe - dzieki za pomoc
W sumie jest to w instrukcji tylko trzeba doczytać :)

Tomi24
25-01-2005, 23:24
to ciesze sie ze moglem pomoc :))

essi
25-01-2005, 23:29
to zrob nazwe katalogu np Techno.mp3 i zobacz czy wtedy bedzie Ci nazwe czytalo
to moze sie udac ale to bedzie tylko nazwa katalogu czyli tylko podtytul, dojdzie Ci niejako niby pare plikow. ktorych i tak nie otworzysz.

Tomi24
25-01-2005, 23:33
essi to musi sie udac :D

Maverick_pl
26-01-2005, 13:42
Chyba się jednak nie udało - nagrałem płytke jeszcze raz - tym razem do każdego katalogu dopisałem ".mp3"
Ale radio dalej czyta D01 - nie wiem czy jakieś znaczenie w tym przypadku ma to że było pisane z małych liter ... ??

Pawel
26-01-2005, 15:58
Każdy plik, oprócz rozszerzenia, ma sam w sobie zakodowane jaki to plik( tzw. nagłówek). Rozszerzenie mówi tylko jaką aplikacją ma być otwarty. Możecie sprawdzić to na swoich kompach, wystarczy wziąść jakikolwiek plik , zmienić mu rozszerzenie i próbować go otworzyć, efekt zobaczycie sami.

"NOTE:
When naming directories and tracks/files tou should avoid using accents and special characters. You can use maximum of 32 characters ( including ".MP3" file extension ) for track names and directory names"
Tu jest tylko napisane żeby nie używać znaków specjalnych i znaków diakrytycznych przy nadawaniu nazw plikom i katalogom oraz że maksymalna długość nazwy(właczając w to rozszeżenie .mp3) nie może przekraczać 32 znaków.

Maverick_pl
26-01-2005, 16:56
To wtedy po co masz napisane Track names and Directory names ??
Według mnie directory oznacza katalogi ??

crater
26-01-2005, 17:22
To wtedy po co masz napisane Track names and Directory names ??
Dlatego, że wtedy może ci wcale takiego katalogu nie przeczytać, tzn. nie będzie widział jego zawartości.

Pawel
26-01-2005, 18:33
O ile się nie mylę, potrzebny jest jeszcze plik *.m3u

essi
26-01-2005, 22:46
Maverick_pl, i co mam teraz powiedziec...a nie mowilem...:)

Maverick_pl
27-01-2005, 09:57
Maverick_pl, i co mam teraz powiedziec...a nie mowilem...:)
No może i mówiłeś - jednak ja jeszcze będe próbował - móże coś źle robie ...
Nie wiem może napisze doBlaupunkta z takim zapytaniem ...

A.S.
28-01-2005, 19:55
Witam!!
Nie będe się wymądrzał bo nigdy mi się nie trafiło radio które by tego nie PRZECZYTAŁO .......... ale wydaje mi się że radio żeby to "przeczytać" musi mieć tzw. "MP3 ID3 TAG"........ ale co do tego to nie jestem pewien :)

Pawel
28-01-2005, 22:30
plik .m3u podaje spis i lokalizacje utworów .mp3 ( mogą być nawet na innym dysku, nawet sieciowym)
Poniżej przykładowy plik .m3u zawierający spis utworów w katalogu acdc

Nazwa pliku: 0100-acdc-high_voltage-2001-sta.m3u

zawartość pliku :
acdc/0101-acdc_-_its_a_long_way_to_the_top_(if_you_wanna_rock_n_ro ll)-sta.mp3
acdc/0102-acdc_-_rock_n_roll_singer-sta.mp3


plik .m3u edytuje się w notatniku.
Jak nagrasz płytkę z takimi plikami powinno być ok.

Maverick_pl
28-01-2005, 23:13
qrcze - widze że chyba się nie rozumiemy - ja cały czas próbuje zrobić aby radio - do którego włoże płyte z nagraną muzą MP3 - przeczytało mi katalog tak jak go nazwałem - czyli np nagram sobie katalog o nazwie AC DC - i gdy włoże ją do radia to radio odczyta ją jako "AC DC" a nie D01 - bo utworu widzi normalnie ....
Bo to jest problem jeżeli utworze 5 katalogów i każdy nazywa się D01,D02,D03,D04,D05 ...
To skąd mam wiedzieć jaka w nim jest muza ...

Pawel
28-01-2005, 23:33
Maverick_pl, Jak masz instrukcje obsługi ( może być po angielsku) to zeskanuj ją i podeślij mi na e-mail. Tam powinno być napisane jak to zrobić.

A z drugiej strony , to on czyta te katalogi jako "dyski" , Dysk 01, Dysk 02 itd.
Tak to wygląda.

Maverick_pl
28-01-2005, 23:40
No właśnie wiem że czyta - a mi chodzi o to czy jest możliwość, żeby zamiast tych Dysków było np AC DC
A co do instrukcji nie za bardzo mam możliwość zeskanowania

A to może ja napisze odpowiedni fragment z instrukcji :
Przygotowywanie mp3 cd
Ble ble ble - mozesz utworzyć do 8 podkatalogów - więcej nie można w formacie iso 9660
masz mały schemacik katalogów i potem jest coś takiego
You can name each directory using a PC. The Device is capable of displaying the directory name. Name the directory and tracks/files using your CD burner software. The software's instruction manual will provide details on how to do this.
Note:
- When naming directories and tracks/files you should avoid using accents and special characters. You can use a maximum of 32 characters ( including the ".MP3" file extension ) for track names and directories names.

Pawel
29-01-2005, 00:16
tu masz napisane mniej więcej tak:
możesz nazwać każdy katalog używająć peceta. Urządzenie jest zdolne do pokazywania nazwy katalogu. Nazwij katalog i pliki używając twojego oprogramowania do nagrywania płyt CD. Instrukcja obsługi software będzie dostarczać szczegółów dalej jak robić to.
Uwaga: i to co we wcześniejszym poście napisałem że nazwa pliku i katalogu nie może być dłuższa niż 32 znaki.

NIe wiem jak to działa , ale można utworzyć płyty w nero

Maverick_pl
29-01-2005, 00:37
No właśnie próbowałem i nic - ale będe musiał jeszcze coś pokombinować ...
Ale nawet próbowałem nazwać katalog - i dać mu rozszerzenie ".MP3"
i też nic ...

Pawel
29-01-2005, 00:41
A katalogi tworzyłeś bezpośrednio w nero, czy poza nim :?:

Maverick_pl
29-01-2005, 10:51
Poza nim i mysle ze to mogla byc przyczyna ale jeszcze nie mialem okazji tego sprawdzic ...
Tylko czy wtedy w nero dodać do nich rozszerzenie mp3 ??
czy wogle tego nie robić z katalogami ??

Pawel
29-01-2005, 13:04
Tylko czy wtedy w nero dodać do nich rozszerzenie mp3 ??
czy wogle tego nie robić z katalogami ??

To nie ma znaczenia. Katalogi nie mają rozszerzeń. Aby tylko nazwa katalogu nie przekraczała 32 znaków, a czy w tej nazwie będą kropki czy "mp3" to nie ma znaczenia.

Maverick_pl
29-01-2005, 21:12
A jednak nie działa - zrobiłem tak jak opisałeś to w Nero i nadal czyta katalogi jako D01, D02 ...
Więc nie wiem jak to zrobić - aby qrcze radio przeczytało te katalogi ...

Pawel
29-01-2005, 21:18
Hmmm , nie mam pojęcia, może jakiś inny program, ale wydaje mi się ,że jednak to radio tak ma, albo trzeba coś w nim ustawić.

Greg
29-01-2005, 21:25
Ja w moim pionierku mam cos takiego jak skanowanie . Jezeli wsadze plytke z mp3 i normalnie zaczyna sobie grac , wtedy tez nie mam nazw . Jezeli po wsadzeniu wlacze " skanowanie " radyjko sprawdza sobie nazwy mp3 i wtedy pokazuje nazwy . Moze u Ciebie jest tez cos takiego .
Pzdr.
Ps . plytki wypalam w NERO.

Maverick_pl
29-01-2005, 23:47
Tylko że mi chodzi o nazwy katalogów - bo poszczegółne utworki czyta ...
Chyba będe musiał zadzwonić do Blaupunkta ...
Na jakaś infolinie czy coś może tam będą tego pewni czy radio czyta nazwy katalogów czy nie ...