Zobacz pełną wersję : Sonda lambda


Pulsar
26-01-2005, 22:06
Ile razy mieliscie wymienianą sonde lambde? W swoim juz bede miał trzecia, gdzie ostatnio bez powodu ja wymienili bo im sie pochrzaniło w papierach... a mi niestety na spalaniu ponizej 9,5 nie schodził. w drugim tez jakosć tez ze trzy razy..... wiec stwierdzam ze to plaga.

Pozdrawiam

Pulsar

Yotez
27-01-2005, 07:37
Hmmmm dziwne, ja u siebie nie wymieniałem ani razu, a czym, poza zwiększonym spalaniem to się objawia??
Pozdrawiam

Ania
29-01-2005, 18:43
A co to jest sonda lambda ?

Rafi ABC
29-01-2005, 18:52
To jest Sonda, ktora zczytuje skład spalin i przekazuje te dane do komputera, który ustala odpowiednią dawkę paliwa (jeżeli 'wykryje' zwiększoną ilość pewnych substancji, które wskazują na zbyt dużą ilość podawanego paliwa, to komputer odpowiednio zmieni skład mieszanki)...

jokrzycho
30-01-2005, 19:11
Czołem,
na temat sondy lambda można przeczytać tutaj:
http://www.zss.pl/kmmm/www_publikacje/publikacje01.htm
Ogólnie ta sonda mierzy ilość tlenu w spalinach :D

maniek
12-08-2008, 07:56
prawdopodobnie mam problem z sondą lambda, analizator spalin współczynnik lambdy na gazie pokazuje 0.33 ,na benzynie dopiero przy 3500 obr.wskakuje powyżej 1,o3 ,żadnych objawów nie mam nie pali więcej ,nie kopci ,czasami mam wrażenie że za długo przyśpiesza ,z rana zwłaszcza w wilgotne dni czuje jak któryś z cylindrów szarpie ,mam wstawioną sportową wkładkę zamiast filtra ale myśle że to nie jest powód, na moją insynuacje do pracownika stacji diagnostycznej o wymianie sondy przytaknął że czas się rozglądać,dużą wiedzę ma SŁAWKO jeżeli byś mógł poradzić,drugie pytanie czy sondy do forda są takie same czy mają jakiś numer np.do fusiona specjalny rodzaj,ilość kabelków ,kolory,rodzaj wtyczki - proszę o odpowiedz.