Zobacz pełną wersję : Wskaznik temperatury silnika w 2,0 tdci


wojpek
27-12-2007, 20:59
Czy na zimę przysłaniacie wloty powietrza do komory silnika? Jeżdzę na krótkich trasach. Czasem bywa że po przejechaniu 10 - 15 km wskazówka wskaźnika temperatury silnika ledwo się podniesie. Czy praktykujecie tego typu zabiegi zapobiegające wychłodzeniu silnika w okresie zimowym? Co sądzicie o takim pomysle?

peterek39
29-12-2007, 12:08
Narazie jeszcze nie mamy w sumie takiej ,,wielkiej" zimy więc to chyba bez sensu na krótkich odcinkach(sam też często robię takie krótkie trasy do pracy)...ogólnie C-max ma moim zdaniem super ogrzewanie, które szybko zaczyna dzialać ,a zasłanianie chłodnicy zimą stosowalo sie przedewszystkim własnie po to żeby nie tracić tego ciepła w starszych modelach diesli..po przejechaniu jakiś 3 km wskazówka zazwyczaj już zaczyna sie ruszać w górę...czytałem gdzieś na jakimś forum diesli ,żeby właśnie dopóki wskazówka się nie ruszy to za bardzo nie forsować na obrotach silnika diesla( max do 2000 obrotów i zmiana biegu),a jak już sie wskazówka minimalnie ruszy w górę to już można ,,wchodzić" na wyższe obroty.Z drugiej strony nic sie przecież nie stanie jeśli raz czy dwa spróbujesz tej metody...napisz wtedy czy jest róznica...Pozdrawiam!!!

kolopeter
29-12-2007, 14:00
mowisz super grzanie. no nie jest zle, ale rozwala mnie ta turbina nawiewu. potrafi na maxa narobic tyle halasu, jak odrzutowiec ,a powietrze ledwie ledwie jest wyczuwalne z nawiewow. jest strasznie mala roznica miedzy 2stopniem a 7mym, oprocz halasu :). ten typ tak ma? no i dogrzewanie bocznych szyb , to tez jakies slabawe jest, filtr??? jak sie dostac do filtra ,tak jak w focusach??? sciagac pedaly ???:)

nubus
23-01-2008, 11:27
wymień filtr kabinowy!znajduje sie on od strony kierowcy ...odkręcasz chyba 3 nakrętku klucz 10 wypinasz koste aby pedał gazu sie nie pałętał...i z boku odkręcasz srubki na klucz 8 sciagasz oslonke plastikową i wymieniasz filterek!

kolopeter
23-01-2008, 12:06
w sumie poprawilo sie bez wymiany filtrow , ale i tak planuje , ale dopiero na wiosne.
ale zastanawia mnie jeszcze jedno te boczne nawiewy na przednie drzwi w ksztalcie kolka. z bocznych kwadratowych wieje, ale z tych okraglych z jednej i drugiej strony to raczej nie .
i teraz nie wiem , czy sa tam jakies klapki, czy nie. czy wystarczy zamknac kwadratowe boczne i wtedy wiecej leci na te okragle, choc zdaje sie ,ze juz sie tak bawilem i raczej nie poprawilo to nawiewow.
ech dodatkowo sypie mi sie szyba grzana. coraz wiecej paskow ...
moze ktos wymienial szybe , wiec niech mi powie ta osoba :
czy zlacza do grzanej szyby , to tylko jedno fizyczne(jeden kabel) podlaczenie dla calej polowki, czy jest to zbieranina nitek w calosc i wtedy podlaczona do masy lub pradu ?