Zobacz pełną wersję : Jakie wybrać głośniki - 13 cm?


frodo
30-01-2005, 16:57
Jakiej firmy wybrać głośniki 13 centymetrowe w przednie dzwi? Drugi problem jest taki że nie wiem czy wsadzić tam dwu drożne, ponieważ w przednich dzwiach mam dodatkowe miejsca na tweetery. Moze lepiej wsadzić zwykłe głośniki 13 cm i dwa tweetery. Z tyłu zamierzam podpiąć suba. Czy to dobre rozwiązanie, co mi radzicie :?:

A.S.
31-01-2005, 21:59
Witam!!
Polecam firmy : DLS, Caliber, Phonocar, Earthquake, PHD, albo te z hipermarketów (jeżeli mają grać tylko ze zwykłego radyjka) Pioneer, Alpine, JBL, Infinity.........
Co do "rodzaju" to ZDECYDOWANIE tzw. COMBO czyli 13cm mid-bas i oddzielnie sopran.... plus czasem tylko kondensatorek do soprana a czasem zwrotnica do systemu w zależnosci od producenta........
I jeszcze 1 dość istotna sprawa.... mimo że często montuje zestawy i po grubo ponad 900 zł do przednich drzwi to raczej nie POLECAM wydawania majątku na zestaw który przy dużym szczęściu wytrzyma 2-3 lata zanim nie zje go wilgoć i RDZA..... Te "lepsze" firmy (DLS, Eatrhquake, Velocity) ochraniają magnesy gumowymi(plastikowymi) osłonami, kosze są pokryte specjalnym polimerem i głosnik w drzwiach na którego "LEJE" się woda napewno będzie dłużej słuzył niz taki BEZ OSŁON :) ale "wiewióra" pokona wszystko i prędzej czy później i tak z głosnika zostanie wspomnienie :(

michu
02-02-2005, 21:01
Polecam system predni może mało znanej ale b.dobrej (imho) firmy AXTON. Fakt, że zapłaciłem 700zł za zestawik na zwrotce 16cm midwoofer i kopułeczka, ale wart było. Przy wygłuszonym aucie efekt b. fajny

slyboots
12-02-2005, 21:18
Witam polecam 13 cm JBL naprawde fajnie grają a koszt to około 300zł + dobre radio jeszcze subwoofer jak ktos chce i jazda. Zalezy tez kto czego potrzebuj e i oczekuje ale to juz inna sprawa. Dla mnie styka.

RafałMk7
20-02-2005, 23:53
moim zdaniem 13 graja jak telefon komórkowy myśle ze lepiej przerobic i wsadzić 16.ja miałem 13 w fieście 80w duzy magnes i spaliłem w jeden dzień.a poza tym to gra naprawde słabo

slyboots
21-02-2005, 00:29
Chodzi o to ze 13stki jest najłatwiej zamontować w firmowych otworach bez zadnych konkretnych przeróbek tak jak to musi byc w 16stkach. Pozatym musiałes miec kiepskiej jakosci te glosniki skoro tak słabo grały mi tam firmowe wystarcza a jak włoze JBL 13stki to mysle ze bedzie o niebo lepiej.

RafałMk7
21-02-2005, 09:03
no tak za swoje dałem 100 zł ale tak czy siak jesto to mały głośśnik i gra troche jaka telefonik

essi
21-02-2005, 23:38
Czy tu chodzi o cos co ma grac czy nap......??? Przyzwoicie graja Sony X-plod 2-drozne.

slyboots
22-02-2005, 01:05
Zdecydowanie chodzi tu o coś co ma grac a nie nap...ac :P

frodo
22-02-2005, 16:26
Zdecydowanie chodzi tu o coś co ma grac a nie nap...ac

Właśnie tak ma być. Nie Jestem żadnym burakiem którego najpierw słychac a potem widać. Zresztą panienki już na to nie lecą, no chyba że te ze wsi :lol: :lol:

RafałMk7
22-02-2005, 20:06
nie chodzi o to, im większej mocy głosnik i drozszy tym lebiej brzmi słuchając,ja słucham duzo jazzu w samochodzi a to muzyka która niema duzo basów i nie zawsze jest klarowna.Myśle ze chodzi o potęge brzmienia nawet cicho słuchając:)

Pozdrawiam

Pawel
22-02-2005, 22:20
ja słucham duzo jazzu w samochodzie
Oj, to bardzo wymagająca muzyka jeśli chodzi o sprzęt grający.

michu
22-02-2005, 22:58
ja słucham duzo jazzu w samochodzie
Oj, to bardzo wymagająca muzyka jeśli chodzi o sprzęt grający.

tak troszkę odbiegając od tematu, ale właśnie na jazzie (słucham sporo) testowałem kolumienki do domciu - padło na JBL (rewelka)

RafałMk7
22-02-2005, 23:08
bo to firm która produkuje góśniki estradowe i wie cos o tym.

A co do wymagającej muzyki w samochodzi wszystko kwestią gustu akurat w tej kwesji głosniki maja duzo do powiedzienia

Pawel
22-02-2005, 23:12
Co tu dużo gadać, głośniki to ponad połowa sukcesu. :)

bo to firm która produkuje góśniki estradowe i wie cos o tym.
No właśnie, estradowe. Do domu to najwyżej te z wyższej półki, sporo wyższej półki.
Choć nie przecze że są złe. Kwestia gustu (ucha ;) ).

essi
22-02-2005, 23:17
frodo, to najlepiej wybierz sie do Media i tam posluchaj sam,cos Ci wpadnie w ucho to wez :) w duzej przestrzeni(mysle o markecie) jezeli Ci cos przypasi to w autku bedzie duuuzo lepiej.Tylko nie pomieszaj + i - bo nie bedzie efektu.

RafałMk7
22-02-2005, 23:24
to jest fakt mają tam spory wybór i mona siedziec godiznami i się bawić,Polecam

michu
23-02-2005, 11:59
Co do słuchania w Media M. to daj sobie spokój, najlepiej idź do jakiegoś sklepu car audio gdzie mają podłączone kilka wersji różnych głośników i posłuchasz wtedy dobrze, ja tak poszedłem po kolumienki (już pisałem) do sklepu ze specjalnym miejscem do słuchania (maty głuszące na ścianach itd.) w domu tego nie będzie co prawda, ale najlepiej możesz sobie porównać.

Co do słuchu, to faktycznie każdy ma inny, tak jak smak, więc nie masz co pytać się o wybór. To tak jakby Ci ktoś mówił, że mielony jest super, a ty go nie lubisz, a sporo Polaków wcina z apetytem.

Pzdr

RafałMk7
23-02-2005, 12:03
Myśle ze kase też ma tutaj sporo do badania i nie ukrywajmy im drozsze tym lepsze ,(zazwyczaj) :D

małysz
15-03-2005, 18:19
mi też się właśnie spaliła firmówka i sie zastanawiam co mam wsadzić za nieduże pieniądze? :(

[ Dodano: 2005-05-11, 20:09 ]
ja włożyłem 13 jbl grają naprawdę rewelacyjnie(po wygłuszeniu do tego mam dwa twistery są de best a radio mam ze średniej pólki sony x-plod naprawdę jak ktoś nie potrzebuje sali estradowej w samochodzie to jbl są wsam raz - takie mam zdanie choć każdy może mieć inne