Zobacz pełną wersję : Fiesta 1.25 04 dziwne odglosy ze skrzyni i inne usterki


szogun
31-01-2005, 08:06
Witam szanownych forumowiczow :) Od niedawna (0.5 roku) jestem szczesliwym posiadaczem fiesty 1.25 duratec 5d. Przejechalem nia juz ponad 10k i zaczynaja sie male problemy. Chcialem spytac czy rowniez inni wlasciciele tego fajnego autka posiadaja podobne objawy (sorki jezeli zostaly juz one poruszone wczesniej, wtedy prosilbym o link do posta za ktory z gory dziekuje)
1. Zauwazylem ostatnio ze po puszczeniu pedalu sprzegla, w momencie gdy samochod jest na biegu jalowym ze skrzyni (sprzegla?) dochodza dziwne, stale metaliczne odglosy, jakby takie "rzezenie". Objaw ten wystepuje jedynie w takiej sytuacji i z kazdym 1k km narasta. W przypadku jazdy jest chyba ok (lub dzwieki znikaja w ogolnym halasie silnika :) ). Podejrzewam ze sprzeglo moze sie nie wysprzeglac calkowicie lub cos wewnatrz przekladni obciera. Czy ktos ma podobne objawy albo inne sugestie? W ASO odpowiedziano mi standardowo tzn. ze "ten typ tak ma" ale wole sie upewnic i ewentualnie reklamowac ponownie.
2. Na forum fusiona opisywane byly liczne przypadki awarii pompy wodnej (obieg chlodzenia). Zauwazylem ze po pol roku poziom plynu chlodzenia spadl mi drastycznie. Nie mam dowodow ze cos wycieka ale ubytki nie powinny chyba nastepowac tak szybko? Oczywiscie wzialem pod uwage zmiane objetosci cieczy spowodowana nizsza niz latem temperatura :) Czy posiadacze nowych fiestek mieli problemy z pompa?
3. Oczywiscie podobnie jak w fusionie podczas jazdy dobiegaja do mnie wszechobecne stuki z lewego tylnego zawieszenia? Czy to rowniez jest "common problem"?

Wiecej grzechow nie pamietam a samochod sprawuje sie calkiem niezle :))

Pozdrawiam serdecznie
Szogun

Jaraku
31-01-2005, 14:29
Ja też jestem posiadaczem takiego auta od 0.5 roku.
1. U mnie nic nie sluchac po puszczeniu sprzegla. Wydaje mi sie ze to nie powinno wystepowac. Sprawdze dzis jeszcze dokladniej, przyslucham sie, ale do tej pory nic takiego nie zauwazylem.

2. Sprawdze poziom plynu chlodzenia. Z tego co wiem od awarii pompy to przestaje dzialac chlodzenie w ogole, wiec latwo mozesz stawierdzic po nagrzewaniu sie silnika. (tak mysle). Niemniej sprawdze u mnie bo nie wiem jak jest.

3. U mnie lewe tyle zawieszenie też stuka. Tyle ze powodem tego stukania jest gaśnica przykręcona do lewego nadkola w bagażniku, jak ją odkręciłem to przestało. W ASO jak z tym pojechalem to znów mi przykręcili w to samo miejsce (sieroty!) i znów stuka pewnie do czasu az to odkrece.

Pozdrawiam

Skolmi
31-01-2005, 19:20
1. Nic takiego się nie dzieje, ale się przysłucham jeszcze, też mam 10kkm;
2. jw., ale mam inny silnik;
3. Stuka oj, stuka. Jestem prawie pewien, że to ta nieszczęsna guma w zawieszeniu i chyba muszę się zebrać, bo gwarancja się kończy.

szogun
02-02-2005, 20:37
Jarku, Skolmi dzieki za sprawdzenie. Z tymi punktami 1. 3. zamierzam reklamowac w przyszlym tygodniu w ASO. Teraz przynajmniej mam pewnosc, ze w przypadku pkt 1. nie jest to przypadlosc wszystkich nowych fiestek i tak szybko sie mnie nie pozbeda. :) a co do pkt 3. to zamierzam podeprzec sie dokumentacja z plytki serwisowej forda ( o ile oczywiscie uda mi sie ja zdobyc :) ) Wiem ze ten problem byl tam opisany dokladnie.

Sergiej
24-02-2005, 13:29
Kiedyś pisałem o stukach w forum!!!!!
Proszę przeczytać post dziwne gwizdanie w Fieście!!!
W TISie znalazłem wiele wad Fiesty, pojechał (co prawda po gwarancji) do serwisu i chciałem żeby usuneli WADY FABRYCZNE (gwizdanie, stuki itp) , ale oni na to że jest juz po gwaracji itd.......i musze zapłacić, więc ja zrezygnowałem!

PRZYKŁAD z TISA:
PODAJE CO PISZĄ W TISIE
TECHNICAL SERVICE BULLETIN No.27/2003
Car and Light/Medium Commercial 14.03.2003

Section: 204-02

Model: Fiesta 2002.25 (Build Date: 30.11.2001 - 17.12.2002 (5-Door)(Niehl)) (Build Code: 1D - 2G) (Build Date: 01.04.2002 - 27.01.2003 (5-Door)(Valencia)) (Build Code: 2T - 3C) (Build Date: 07.10.2002 - 17.12.2002 (3-Door)) (Build Code: 2R - 2G)
Fusion 2002.75 (Build Date: 24.06.2002 - 17.12.2002) (Build Code: 2U - 2G)

Markets: All

Subject: Rear suspension knock