Zobacz pełną wersję : okleina kokpitu w Fuzji


Dj Brabus
01-02-2005, 09:49
Witam!

Ostatnio po forum FFu krąży dużo tematów związanych z tuningiem a także modernizacjami naszej poczciwej Fuzji. Również i ja poczyniłem pewne kroki w tym temacie i właśnie chciałbym się podzielić z Wami informacjami jakie dostałem kilka chwil temu od firmy VIP AUTO (http://www.vipauto.com.pl/). Zajmują się oni profesjonalną produkcją oklein na kokpity samochodowe - w poprzednim samochodzie miałem właśnie od nich taką okleinę i muszę przyznać, że wykonanie było wzorowe (dokładne spasowanie elementów do deski rozdzielczej) i bardzo dobra taśma, której ani nie dały mrozy ani wysokie letnie temperatury.

Jednak wracając do głównego wątku zapytałem u nich o Fusiona (w swojej ofercie na stronie mają tylko Fiestę '02 a ta różni się od Fusiona troszkę konsolą centralną - jednak zrobią ją na zamówienie). Cena w wykończeniu imitującym aluminium wynosi 256 złotych (razem z przesyłką) a w drewnie i carbonie 210 złotych. Aluminium już zamówione - odbiór za 2 tygodnie. Co Wy na to? Może gdyby zamówić na raz większą ilość kompletów dla FCP to dostalibyśmy jakąś porządną zniżkę?

marjo
01-02-2005, 10:18
Ja jestem bardzo zainteresowany- też poszukiwałem ale nie znalezłem.
Jednak jedno mnie niepokoi:
"Odtłuścić do zmatowienia powierzchnię , na które ma być być klejona okleina benzyną ekstrakcyjną. W razie silnego zabrudzenia czynność powtórzyć."

Mam nowiutką Fuzię (2 miesiące), a czytałem że tapicerka Fusiona jest bardzo wrażliwa na chemikalia (krem Nivea wyżera naszą tapicerkę :shock: )- w związku z tym moje obawy: jak potraktujemy ją benzyną ekstrakcyjną to ją zniszczymy.

Dj Brabus jakie są Twoje doświadczenia z poprzedniego samochodu: czy tapicerka ulegnie zniszczeniu czy po odklejeniu okleiny nie będzie śladu?

-Pozdrawiam-

P.S. Miałem okleinę w Fieście (raczej nie od tego producenta) ale po około dwóch latach zaczęła się odklejać.

Dj Brabus
01-02-2005, 12:36
Co do traktowania deski przed naklejeniem, to ja sobie pozwoliłem dobrze ciepłą wodą z jakimś szamponikiem samochodowym przemyć i dopiero wtedy nakleić! Deski napewno to nie popsuje, a klej jest na tyle mocny, że złapie plastik chyba nawet bez mycia deski... :) A rozpuszczalników i benzynek to broń Boże!! :twisted: Szczególnie jak plastiki Fuzji są podatne na takie syfy... A tu fotka (http://www.tuning.pl/teraz.php?k=3163&z=41342&pod=3) deski mojego poprzedniego autka!

P.S. Po odklejeniu też bezboleśnie - gorąca woda, gąbeczka i po chwili ani śladu kleju! Polecam - pierwsza jakość!!

marjo
01-02-2005, 19:52
No to Dj Brabus pytaj ile będzie przy zamówieniu dwóch kompletów do Fusiona- ja się piszę (także w kolorze aluminium).

-Pozdrawiam-

P.S. A co z terminem wykonania?

Dj Brabus
02-02-2005, 11:27
Napisałem do nich maila, jaka byłaby możliwość negocjacji przy dwóch kompletach - odpowiedź powinienem dostać wkrótce! Jak coś tylko będę wiedział, to od razu dam Ci znać!

Co do terminu wykonania, to dali mi 2 tygodnie do czekania!

EDIT 02.02, g.16.06

Dostałem właśnie odpowiedź - przy zamówieniu dwóch kompletów dostanę je po 246 złotych... Chyba jednak Ci się nie opłaca, gdyż nawet jeśli dojdzie to do mnie w takiej cenie, to musiałbym to jeszcze wysłać do Ciebie... Czekam na Twoją decyzję!

aelek
03-02-2005, 10:19
Napiszcie jakie elementy są do oklejenia w Fuzji - cena to nie wszystko.
Nasz ford ma specyficzną deskę rozdzielczą i to nie będzie wyglądało tak jak na załączonym, w którymś z postów, przykładzie.

Trafiłem kiedyś na stronkę z podobną ofertą, tyle że do Fiesty i tam było zdjęcie czy rysunek wszystkich naklejek (łącznie z naklejkami na klamki).

Cena nie jest niska więc przydałoby sie więcej informacji.
pozdrawiam

Dj Brabus
03-02-2005, 11:22
Jak to przeczytałem gdzieś: "dobrze, że jest akcja czytania dzieciom"! 8) Ja sobie wejdziesz na firmową VIP AUTO (http://www.vipauto.com.pl/) to klikasz u góry na Produkty, potem na Ford na liście samochodów i szukasz sobie Fiesta 02' - ... - tam masz dokładnie porozkładane elementy! Fuzja różni się tylko elementem nr. 15, który właśnie wykonują na moje zamówienie!

A to specjalnie, żebyś nie musiał szukać... :roll:
http://img234.exs.cx/img234/4568/okleina2kx.jpg

aelek
04-02-2005, 08:08
Właśnie do tego rysunku nawiązywałem. Nie wiedziałem, że chodzi o tę samą firmę. Teraz wszystko jasne. Dzięki.
Pozdrawiam

marjo
04-02-2005, 10:08
Dostałem właśnie odpowiedź - przy zamówieniu dwóch kompletów dostanę je po 246 złotych... Chyba jednak Ci się nie opłaca, gdyż nawet jeśli dojdzie to do mnie w takiej cenie, to musiałbym to jeszcze wysłać do Ciebie... Czekam na Twoją decyzję!

Dj Brabus masz coś słaby dar do targowania :)) - zamówiłem okleinkę powołując się że to już druga ("kolega DJ Brabus z fordclubpolska już zamówił).
Ustalona cena: 236 zł (jest to cena z kosztami wysyłki- oczywiście osobno dla Ciebie i dla mnie). Okleiny będą w przyszłym tygodniu- właśnie skończyli wymiarowanie plastików do Fusiona.

-Pozdrawiam-

P.S. Ale będziemy mieli extra fury (chyba pierwsze w Polsce z okleinami) :lol:

Rafi ABC
04-02-2005, 15:30
Czekam na fotki!

Dj Brabus
04-02-2005, 15:54
P.S. Ale będziemy mieli extra fury (chyba pierwsze w Polsce z okleinami) :lol:

No dzięki - właśnie dostałem maila od nich, że również dostanę za 236 złotych! Więc 20 złotych jesteśmy do przodu - jak dla mnie wielkie "mniam"!!! 8)

P.S. Faktycznie będziemy mieli extra fury - szpan na całego!! :lol: 8) Wszyscy nam będą teraz zazdrościć!! ;)

marjo
04-02-2005, 16:21
... a żona znowu mnie zamorduje (już raz mnie zamordowała: jak mój kolega uswiadomił jej że moja Fiesta zmieniła się "troszeczkę": aluminiowe felgi, okleina, aluminiowe pedały, bagażnik zajety przez tubę i wzmacniacz- sama tego nie zauważyła :D )...

-Pozdrawiam-

P.S. Żyje się tylko trzy razy...

PATRYK
14-02-2005, 17:47
Kiedy pochwalicie się swoimi okleinami ? Chcę zobaczyć czy warto zamawiać .

marjo
14-02-2005, 18:36
No właśnie :roll: :
Okleinka przyszła w pięknym profesjonalnym opakowaniu, za 236 ustalonych złotych, wszystko pięknie wykonane, żadnych ale, wziąłem okleinkę i suszarkę oraz denaturat i poszedłem do garażu okleić mojego Fusiona...
i doszedłem do wniosku że nie będę oklejał :D
Po prostu uznałem że szkoda mi mojej nowej deski a po resztą kolor okleiny (po mimo iż jest to kolor aluminium) nie pasuje do koncepcji wystroju wnętrza mojej Fuzi.

-Pozdrawiam-

P.S. Okleina jest aktualnie do sprzedania (nówka nie ruszona)- zainteresowanych zapraszam do kontaktu na PM- cena bardzo atrakcyjna. Jutro pstryknę foto okleiny

Dj Brabus
15-02-2005, 08:36
Ech marjo!!! :roll: :shock: Mam nadzieję, że zrezygnowałeś tylko z powodów "własno-estetycznych"... Ja właśnie kilka chwil temu dostałem i po pracy będę montował więc fotki ode mnie będą jutro! Ja natomiast jestem zdecydowany na 100 procent... :)))

marjo
15-02-2005, 13:53
Dokładnie jest tak jak piszesz Brabus: zrezygnowałem z powodów własno-estetycznych no i mam obawy co do utraty gwarancji- a jak wiadomo deska lubi trzeszczeć i może trzeba będzie reklamować i wtedy mogły by się zacząć problemy.
Jakość okleiny jest super- pełen profesionalizm, nic nie można zarzucić.
A może jak obejrzę Twoje zdjęcia jeszcze zmienię zdanie :?: :roll:

Dj Brabus
15-02-2005, 13:58
no i mam obawy co do utraty gwarancji- a jak wiadomo deska lubi trzeszczeć i może trzeba będzie reklamować

Co prawda okleina ma się nijak do trzeszczenia deski :roll: ale oczywiście rozumiem, że serwis może się przyczepić do byle czego i znaleźć sobie do tego niezaprzeczalną wymówkę - znam to z mojego poprzedniego autka! Ja się niczego nie boję :D i jutro pokażę Wam fotki nowej deski Fuziona!

marjo
15-02-2005, 15:27
Poniżej zamieszczam obiecane zdjęcia okleiny. Jak to wygląda po naklejeniu w Fusionie wkrótce przedstawi DJ Brabus.

Pudełko:
http://ford-fusion.republika.pl/images/pudelko.jpg

Zestaw oklein:

http://ford-fusion.republika.pl/images/okleina1.jpg
http://ford-fusion.republika.pl/images/okleina2.jpg

-Pozdarwiam-

Rafi ABC
15-02-2005, 15:36
a jak wiadomo deska lubi trzeszczeć i może trzeba będzie reklamować i wtedy mogły by się zacząć problemy

Jak którykolwiek ASO poradzi sobie z trzeszczeniem deski, to dajcie znać, bo ani BIG ani Gołębiewski sobie nie poradzili i .....polegli...NIE chwała im za to :evil:

PATRYK
15-02-2005, 16:55
Jestem uczulony wyjątkowo na skrzypienia i trzaski . Po wielu próbach znalazłem patent i wierzcie mi mam idealną cisze w desce rozdzielczej. Mój patent w linku "Trzaski w kokpicie" na str.2 . Polecam , naprawdę warto.
Pozdrawiam.

Link do wspomnianego postu: http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 4986#34986 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?p=34986#34986) . Jacek

Rafi ABC
15-02-2005, 18:30
Zobaczę jak to działa. Ale wydaje mi się, że mi coś trzeszczy na mocowaniach deski... chyba raczej wewnątrz. Ale sprawdzę przecież to nic nie kosztuje - dzięki :lol:

Dj Brabus
16-02-2005, 10:10
Wczoraj przykleiłem okleinę i z aluminiową gałką wygląda naprawdę wyśmienicie!! W albumie zamieściłem fotkę - tutaj link do niej (http://forum.fordclubpolska.org/album_pic.php?pic_id=64) - w rzeczywistości zdecydowanie lepiej niż na fotce robionej telefonem komórkowym! Polecam zdecydowanie zakup tej okleiny!!

P.S. Przy okazji oddam w dobre ręcę naklejki aluminiowe na klamki, gdyż ja już aluminiowe miałem w standardzie!

[ Dodano: 2005-02-16, 15:44 ]
Załączam nową fotkę zrobioną cyfrówką - prawda, że teraz ładna? :razz:

conman
16-02-2005, 21:10
Calkiem sympatycznie to wyglada..

Pawel
17-02-2005, 14:32
Witam Dj BrAbUs
Z jednego zdjęcia trudno powiedzieć. Fajnie by było gdybyś pokazał więcej wnętrza samochodu. Jak to wygląda z pozycji wsiadającego, czy przypadkiem nie została zachwiana równowaga. Wszystko zależy też od jakości materiałów, ale tu piszesz że jest OK.
PS
Wiedząc jak jesteś czuły na wszelkie słowa krytyki, śpieszę jednak zapewnić że - coś w tym jest 8) .

Dj Brabus
18-02-2005, 09:02
Wiedząc jak jesteś czuły na wszelkie słowa krytyki...

;( ;( Ładnej opinii dorobiłej się na forum... A ja po prostu Faziego bardzo lubię i nie znoszę, jak ktoś nazywa to auto Fiestą w kapeluszu i z aparatem na zębach... Na całe szczęście jeszcze nikt nie wynalazł samochodu, który spodobałby się wszystkim!!

Co do fotek, to może ta poniżej Cię usatysfakcjonuje - nie mam własnej "cyfróweczki" a tą którą robiłem zdjęcia, to cyknąłem tylko dwa...

Pawel
18-02-2005, 10:56
A ja po prostu Faziego bardzo lubię i nie znoszę, jak ktoś nazywa to auto Fiestą w kapeluszu i z aparatem na zębach...
Po mnie takie złośliwe opinie po prostu spływają, gdyż uważam że oni po prostu nie wiedzą co tracą. Osobiście z każym dniem coraz bardzie utwierdzam się że to autko ma w sobie pewien urok, na tyle dyskretny, że nie pcha się nachalnie w oczy ;) .
Co do Twojej okleiny, i stylistyki wnętrza, to widzę że naprawdę wygląda to fajnie. Dodatkowe brawa za odwagę. Ja jestem tak ślamazarny że na pewno bym przykleił krzywo, potem przy odrywaniu pomarszczyło by się, i na końcu musiałbym to wyrzucić do kosza, (Nie mówiąc o usuwaniu kleju z kokpitu, siedzeń, kierownicy, szyb, i lusterek :? ).
Małe pytanko - to małe autko na pułeczce to tak na stałe ?

Dj Brabus
18-02-2005, 12:26
Okleina jest gruba - warstwa ma około 2-3 milimetrów więc o marszczeniu nie ma mowy!! Poza tym klej jest na tyle solidny i bardzo dobrej jakości, że nie zostawia śladów po odklejeniu a łapie dopiero przy mocnym dociśnięciu! Więc spokojnie można ustawić okleinę na desce a potem spokojnie docisnąć, żeby ładnie przylegała do deski! Jest to naprawdę najwyższa jakość!!

Ciekawostka - producent zaleca klejenie okleiny przy temperaturze ok. 18 stopni! :))) Ja kleiłem przy dobrze nagrzanym wnętrzu a na zewnątrz było -1 st.C. :wink:

P.S. Co do maleńkiego Fusionka z deski - zamówiony z allegro (i to nie tylko ja z naszego forum mam takiego! :razz: :lol: ) ma otwierane drzwi i silniczek elektryczny!

MUSTANG
13-04-2005, 19:10
Okleina jest gruba - warstwa ma około 2-3 milimetrów więc o marszczeniu nie ma mowy!! Poza tym klej jest na tyle solidny i bardzo dobrej jakości, że nie zostawia śladów po odklejeniu a łapie dopiero przy mocnym dociśnięciu! Więc spokojnie można ustawić okleinę na desce a potem spokojnie docisnąć, żeby ładnie przylegała do deski! Jest to naprawdę najwyższa jakość!!

Ciekawostka - producent zaleca klejenie okleiny przy temperaturze ok. 18 stopni! :))) Ja kleiłem przy dobrze nagrzanym wnętrzu a na zewnątrz było -1 st.C. :wink:

P.S. Co do maleńkiego Fusionka z deski - zamówiony z allegro (i to nie tylko ja z naszego forum mam takiego! :razz: :lol: ) ma otwierane drzwi i silniczek elektryczny!

witam chciałabym wiedzieć gdzie na allegro mam szukać tego małego fusionka, ile on kosztuje i czy można go umieścić na stałe we wnęce.

Dj Brabus
14-04-2005, 12:00
Witam płeć piękną wśród Fuzjonistów! Niestety na allegro ten człowiek nie wystawia już tych Fuzjoników, ale możesz do niego napisać maila: jacekpaluch@op.pl - być może ma jeszcze kilka. Co do umocowania, to ta wnęka w której mam go wsadzonego, jest na tyle wymiarowa, że autko siedzi dość mocno i napewno nie ma szans na wypadnięcie :)

MUSTANG
15-04-2005, 18:12
Witam :)))
Dzięki za informację, spóbuje się skontaktowac z tym gościem... w zasadzie to najlepszy pomysł na tą wnęke, pytałam w serwisie o oryginalną zaślepkę ale oni nic nie wiedzą o takiej...szkoda.

Pozdrawiam.

conney
30-12-2008, 21:02
Odkopałem ten obumarły wątek, gdyż chciałem sie z Wami podzielić zdjęciówkami mojej Fu z oklejonym kokpitem. Jak dla mnie wygląda bardzo dobrze (lepiej niż oryginalne "drewno" w Vectrze B, którą jeżdziłem wcześniej). Naprawdę w realu wygląda też dużo lepiej.

http://images37.fotosik.pl/44/ae23cafe4894cec5.jpg

http://images39.fotosik.pl/42/4c14688945bd29f8.jpg

http://images32.fotosik.pl/426/e6a2d5784cea77a0.jpg

http://images50.fotosik.pl/44/e3711a344ef354f3.jpg

http://images32.fotosik.pl/426/f848e8e0ea32c380.jpg

http://images37.fotosik.pl/44/ecf28e7b758dbab2.jpg

pozdrawiam Fuzjonistów...

kubaw20055
30-12-2008, 23:54
Witam. Bardzo fajnie to wygląda. Mam takie pytanie czy to sreberko na kierownicy da się założyć na kierownicę bez skóry? :fcp9

conney
31-12-2008, 10:03
Szczerze mowiac to nie wyglada to jak w wersji orginalnej :fcp8 To "sreberko" udalo mi sie "pozyczyc" ze szrotu :fcp12 i przykleilem na tasme dwustronnie lepiaca... odstaje troszke, jednak nie na tyle, zeby ktos zwrocil uwage a ozywia to troszke smutne wnetrze :fcp29

kubaw20055
31-12-2008, 10:36
To mam dwa wyjścia : albo przykleić to na taśmę albo "pożyczyć" kierownicę skórzaną z bardzo młodego plusa po wypadku najleepiej z 2008 roku :fcp2

Pawel
31-12-2008, 12:06
[quote="conney"]Odkopałem ten obumarły wątek, gdyż chciałem sie z Wami podzielić zdjęciówkami mojej Fu z oklejonym kokpitem. Jak dla mnie wygląda bardzo dobrze (lepiej niż oryginalne "drewno" w Vectrze B, którą jeżdziłem wcześniej). Naprawdę w realu wygląda też dużo lepiej. /quote]

Najbardziej podoba mi się w tym wnętrzu radio navi w konsoli centralnej. :fcp1

Johny7205
31-12-2008, 20:15
Ja polecam okleinę z firmy HARTMAN AUTOTUNING. Kupiłem ją na Allegro. Super jaskość. Bardzo dokładne wykonanie. Świadczy o tym chociażby fakt że jest w komplecie element do oklejenia fabrycznego radia 6000 CD. Mam okleinę z tej fimy w dwóch samochodach już ponad dwa lata i trzyma się super. Naprawdę polecam. Cena w granicach 170 zł za komplet. Do wyboru szereg kolorów. Ja wybrałem kolor aluminium. Polecam.[attachment=0:1hjq5m8x]for34.jpg[/attachment:1hjq5m8x]

Johny7205
31-12-2008, 20:22
Fotka okleiny kokpitu (dodatkowo są obwódki klamek wewnętrznych oraz okleina schowka górnego i włacznika świateł)[attachment=0:icg5tad6]IMG_0080.jpg[/attachment:icg5tad6]

conney
31-12-2008, 21:37
Dokladnie...tak jak Johny polecam Hartmana z alledrogo. Wlasnie stamtad mam swoja okleine ;-)

Szczesliwego Nowego Roku, wielu bezproblemowych kilometrow w Waszych Fuzjach!!! :fcp29

Pawel
01-01-2009, 08:33
Fotka okleiny kokpitu (dodatkowo są obwódki klamek wewnętrznych oraz okleina schowka górnego i włacznika świateł)[attachment=0]

A co to za podłokietnik kolega ma w swojej Fuzji? Seryjnie montowany?

dr_Oktan
01-01-2009, 10:30
Czy okleina schowka nie daje po oczach kierowcy tzn , jej odbicie w szybie zwłaszcza srebrne?
W mk1 nie było tego elementu.

Johny7205
01-01-2009, 14:05
To zależy od kąta nachylenbia szyby. W Fuzionie okleina schowka bardzo przeszkadzała w słoneczny dzień więc zdjąłem ją po kilku tygodniach (cała odbijała się w szybie i bardzo raziła). Natomast w drugim samochodzie (Oktavia II) nie przeszkadza wogóle (nie odbiuja się). W Fusionie nie polecam nalepiania okleiny na górny schowek.

Co do podłokietnika to jest fabryczny, zintegrowany z fotelem kierowcy. Można złożyć i zmieniać kąt nachylenia. Dobry wynalazek. Szkoda że nie montowali go również dla fotel pasażera (tak jak w C3 i innych).