Zobacz pełną wersję : Nowa wersja forum


goral
12-01-2008, 17:17
W ostatnim czasie, nierzadko miewaliśmy problemy z serwerem i jego obciążeniem. W ostatnich dniach obciążenie generowane przez forum prawie 3-krotnie przekraczało przyznany nam limit obciążenia serwera. Spowodowane było to, przede wszystkim przestarzałością i skomplikowaniem skyptu (Phpbb by Przemo), na którym opierało się nasze forum. Wobec takowej sytuacji, zmuszeni byliśmy do jego zmiany. Zdecydowaliśmy się na najnowszą wersję skryptu Phpbb 3.0.

Wraz ze zmianą skryptu forum, znikną niektóre opcje, które oferowała stara wersja forum. Ale w zamian pojawi się dużo różnych, bardzo przydatnych elementów.
Skrypt forum zbudowany jest bardzo przejrzyście i funkcjonalnie, dzięki czemu forum powinno być szybsze i co najważniejsze, mniej obciążające nasz serwer.

Oczywiście, forum jest dopiero co zainstalowane, mogą więc pojawiać się różnego typu błędy, braki w ustawieniach, choć staraliśmy się aby wszystko było dopięte na "ostatni guzik". Prosimy więc o wyrozumiałość i raportowanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości.

Prosimy również wszystkich o ponowne uzupełnienie swoich profili (model, silnik, rocznik).

Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do nowego forum i nie będziecie bardzo "tęsknić" za poprzednim:)

Pozdrawiamy.
Administratorzy Ford Club Polska

tomi98
12-01-2008, 18:25
brawo admini :fcp29 bardzo ładnie i przejrzyście teraz jest......szacuneczek

Rafał
12-01-2008, 18:34
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo na modele - coraz trudniej wyszukać konkretne informacje - po za tym na wątkach jest duży bałagan i odpowiedzi często dotyczą innych modeli

edyp
12-01-2008, 19:22
super to zrobiliscie uwazam ze to najlepsze forum nie tylko na temat forda ale wogole na temat motoryzacji

Struna
12-01-2008, 20:14
moim zdaniem kicha.

mmmk
12-01-2008, 20:18
ja tez sobie srednio tu radze. jest opcja odznacz wszystkie jako przeczytane jak wejde w posty nieczytane?? bo zeby to zrobic to musialem wrocic na strone glowna i wtedy kliknac odznacz wszystko jako przecztane. tam bylo prosciej albo tu nie umiem tego znalezc. a do wygladu?? pewnie sie przyzwyczaje :)

Jacek
12-01-2008, 20:25
Sa dwa style - zawsze sobie mozna ustawic w profilu "stary styl" (np. ja tak mam :wink: ). Wtedy wszystko przyjazniej wyglada.
Posty mozna oznaczac jako przeczytane na kazdym poziomie - link jest zawsze w prawym gornym rogu nad glowna tabela.

etek
12-01-2008, 21:16
no......mi sie podoba :fcp26

Kamisek2
12-01-2008, 21:25
Włączcie jeszze ShoutBox i ustawcie w poprzednim (starym) stylui jakies logo :]

1olek
12-01-2008, 21:30
Sa dwa style - zawsze sobie mozna ustawic w profilu "stary styl" (np. ja tak mam :wink: ). Wtedy wszystko przyjazniej wyglada.
Posty mozna oznaczac jako przeczytane na kazdym poziomie - link jest zawsze w prawym gornym rogu nad glowna tabela.

Dokladnie stary styl o wiele czytelniejszy ;)

Mannieek
12-01-2008, 21:35
ładnie szybko chodzi :)

mondzio III
12-01-2008, 22:16
Uffff
Wreszcie jakoś dostałem się do profilu
aby go zaktualizować.
Wydaje mi się,ze nowe forum jest dość czytelne,
wszystko szybciej chodzi .
Brawo :fcp29
Ogólnie mi wszystko może być,stary styl jest czytelniejszy.
Przydała by się jeszcze pozycja szybkiej odpowiedzi.

tom seaman
12-01-2008, 22:20
Uffff
Wreszcie jakoś dostałem się do profilu
aby go zaktualizować.
Wydaje mi się,ze nowe forum jest dość czytelne,
wszystko szybciej chodzi .

ja nadal szukam :fcp11

mondzio III
12-01-2008, 22:28
ja nadal szukam :fcp11
To ci powinno pomóc.

I jeszcze jedno pytanie??
Jak w styl na subsilver2 odznaczyć wszystkie posty jako przeczytane
czy jakoś automatycznie po zamknięciu ,będą się odznaczać.

VEG
12-01-2008, 23:09
Sa dwa style - zawsze sobie mozna ustawic w profilu "stary styl" (np. ja tak mam :wink: ). Wtedy wszystko przyjazniej wyglada.
Posty mozna oznaczac jako przeczytane na kazdym poziomie - link jest zawsze w prawym gornym rogu nad glowna tabela.
Jacku będą tylko te dwa czy są w planach jeszcze jakieś inne?

Pozdrawiam

TiM
13-01-2008, 00:01
Jak dla mnie O.K. :fcp29

Serio! Przyzwyczajam się! I to na nowej grafice. Jest GIT! :fcp14

ddzilins
13-01-2008, 00:17
ustawcie w poprzednim (starym) stylui jakies logo :]

Przydało by się jakieś logo FCP bo jak na razie to w "starym" stylu jest jakieś logo "phpbb" :fcp6 Poza tym wszystko bardzo fajnie...przynajmniej jak na pierwszy rzut oka :fcp4

Jacek
13-01-2008, 00:47
mondzio III, w prawym gornym rogu nad tabelka jest link "oznacz wszystkie dzialy jako przeczytane" - jak klikniesz to wszystkie posty beda przeczytane.

VEG, mysle ze sie pojawia, a przynajmniej nie widze w tej chwili przeciwwskazan. Niemniej w tej kwestii pomocne bylyby propozycje ze strony uzytkownikow - w koncu to dla Was tworzymy to forum :)

ddzilins, logo juz jest :)

franczesko
13-01-2008, 02:43
no Ciekawie wyglada ale jakos graficznie chyba straciło troche:(

tomiscorpio
13-01-2008, 04:48
Sorka panowie chodzi szybciej ale wyglad to jak szambo. Jak to jest bardziej czytelne od tamtego to chyba ktos wtedy zawsze przegladal po jednym 0.7l

Takie to wszystko... brak tematow wiekszosc biala i jasniejsze napisy na tym.

Niestety mi sie osobiscie bardzo nie podoba wyglad po zmianach

Schem
13-01-2008, 08:17
Mnie brakuje "cytowania selektywnego" i "szybkiej odpowiedzi"
Ale wreszcie działa i to dość szybko - brawo!

Fajne jest to, że "swoje posty" można oglądać teraz z każdego poziomu i nie trzeba za każdym razem wracać na glówną stronę.
Wygląd rzecz gustu ale i przyzwyczajenia ;)

jumper1
13-01-2008, 09:36
Trochę brakuje
"szybka odpowiedź" oraz jak sie otwiera jakiś temat w którym są nowe posty to wczesniej otwierał na pierwszym nieczytanym poście teraz otwiera sie na początku przynajmniej u mnie tak jest, A jest to irytujace zwłaszcza przy dłuższych tematach
A i dlaczego ten temat jest w dziale cougara
* Strona główna forum ? Samochody ? Ford Cougar

doc75
13-01-2008, 11:47
co do szybkosci ladowania, znaczacy postep :fcp23
wyglad mniej czytelny ale moze to tylko kwestia przyzwyczajenia sie :fcp19
ogolne wrazenia pozytywne :fcp29

alfa2045
13-01-2008, 12:23
dla mnie tez kicha, poprzedniejsze bylo wg mnie bardziej przestronne i czytelniejsze :P ale coz sa gusta i gusciki ;)

goral
13-01-2008, 12:25
Spokojnie... zdaje sobie sprawę, że nowa wersja forum, może być szokująca :), ale dajcie nam trochę czasu żeby to wszystko poustawiać. Samo kopiowanie bazy i konwertowanie jej pod nowe forum trwało prawie 12 godzin a my jak najszybciej chcieliśmy przywrócić forum do stanu używalności.

Jeżeli chodzi o style, to póki co są dwa: prosilver i subsilver2.

Subsilver2 to odpowiednik naszego starego forum, dlatego jak kogoś razi ten nowy (prosilver) to można sobie w profilu (Twoje konto > Ustawienia forum) spokojnie go zmienić.

Dzisiaj poustawiałem górną część i menu w stylu subsilver2.
Dodałem również funkcje wyświetlania Ostatniego postu na głównej - funkcja jednak opiera się na nowych ustawieniach forum i dla niektórych działów (gdzie jeszcze nie były dodawane nowe tematy od czasu konwersji) może działać niepoprawnie.

Niedługo pojawi się "Szybka odpowiedź".

dampez86
13-01-2008, 12:27
Witam nowy styl jest OK (według mnie) tylko przydała by sie opcja "Szybka Odpowiedz" bo to w starym było fajne

Pozdro

F.C.P- RLZ!!

I jeszcze jedno u mnie(nie wiem jak u Was) nie da sie dodać info o koncie- Model, Rocznik, Silnik. Daje zapisz pisze ze zapisano ale nie wyświetla..... co może być nie tak ??

goral
13-01-2008, 12:31
...jak sie otwiera jakiś temat w którym są nowe posty to wczesniej otwierał na pierwszym nieczytanym poście teraz otwiera sie na początku przynajmniej u mnie tak jest, A jest to irytujace zwłaszcza przy dłuższych tematach
A i dlaczego ten temat jest w dziale cougara
* Strona główna forum ? Samochody ? Ford Cougar

Jest polecenie, pokaż pierwszy nieprzeczytany post.
Ścieżka wskazuje na forum, w którym wszedłeś akurat w to ogłoszenie.

stasiek49
13-01-2008, 15:38
do niczego ta nowa wersja,szczegulnie grafika,nakłada się jedno na drugie

Madaw
13-01-2008, 16:06
Jest spoko, tylko mam pytanie, zrezygnowaliście z opcji "Pomógł" ? I szkoda,że nie jest napisane pod nowy postem "Nieprzeczytany post" trudno czasami się połapać.

Andrzej56
13-01-2008, 16:34
Nawet mi się spodobało, wiadomo do nowego zawsze trzeba przywyknąc, na pewno ładuje się szybciej i oby tak zostało. Pozdrawiam Twórców i życzę wytrwałości i cierpliwości. :fcp29

dr_Oktan
13-01-2008, 17:05
Podpisy powinny być zakotwiczone na dole postów , a nie pojawiać się po zakończeniu tekstu."Zaciemnia" to przejrzystość.

Co do reszty, za rok się przyzwyczaję :fcp13

tomiscorpio
13-01-2008, 17:33
no fakt teraz juz lepiej , poprawione zdeczka , juz przyjemniej

stasiek49
13-01-2008, 18:27
teraz jest ok. ale jak uzupełnić profil?,dlaczego nie ma "pomógł" ktoś może mieć setki postów ale nie skutecznych

Jacek
13-01-2008, 18:37
Edycja profilu jest mozliwa po kliknieciu "Twoje konto" na samej gorze strony.
"Pomogl" bedzie, ale jak sie ukaze odpowiednio dopracowana modyfikacja. Wszystkie punkty do tej pory przyznane sa zachowane, tylko poki co sie nie wyswietlaja.

stasiek49
13-01-2008, 21:06
czy nie można użyć większej czcionki? co zmiana to mniejsza czcionka

TiM
13-01-2008, 21:15
czy nie można użyć większej czcionki? co zmiana to mniejsza czcionka
Czcionkę to sobie możesz powiększyć sam w prawym górnym rogu.
Mia tam się podoba coraz bardziej! :fcp23

subratri
13-01-2008, 21:51
brakuje tylko przewijania do nieprzeczytanych postow, no i zaznaczonych ktore przeczytane a ktore nie,
reszta jest git

Struna
13-01-2008, 21:52
Sa dwa style - zawsze sobie mozna ustawic w profilu "stary styl" (np. ja tak mam :wink: ). Wtedy wszystko przyjazniej wyglada.
Posty mozna oznaczac jako przeczytane na kazdym poziomie - link jest zawsze w prawym gornym rogu nad glowna tabela.

faktycznie po zmianie stylu jest już całkiem spoko - dzięki Jacku za poradę :)
Pozdrawiam.

TiM
13-01-2008, 23:08
A czemu domyślnie (kiedy jestem niezalogowany) wgrywa się subsilver2 zamiast prosilver? Jak mamy się przyzwyczajać to to jest kiepski pomysł...

keczup
13-01-2008, 23:14
dla mnie to czarna magia jestem pierwszy raz na forum :fcp7

Jacek
13-01-2008, 23:23
brakuje tylko przewijania do nieprzeczytanych postow, no i zaznaczonych ktore przeczytane a ktore nie,
reszta jest git
Zeby przejsc do pierwszego nieczytanego postu w danym temacie, wystarczy kliknac na pomaranczowa karteczke obok tematu. Klikniecie na sam temat spowoduje otwarcie na 1 poscie.
Posty nieprzeczytane sa oznaczone jako pomaranczowe karteczki - tuz obok daty wyslania :)

kupiec
13-01-2008, 23:26
troche to dziwne ale może być. zmiany zawsze idą ku lepszemu :fcp4

ziemek56
14-01-2008, 00:18
Po kilku próbach - na razie zrezygnowałem ... Nie mogę uzupełnić profilu > typ, model, silnik, rok. (nie przyjmuje)
Pewnie za jakiś czas samo się ułoży - poczekam, choć dla przeglądających to B. Ważna informacja.

No i "cytowanie selektywne" bardzo była pomocna ta funkcja w dogadywaniu szczegółów

Już jest OK. Po prostu próbowałem wpisać rocznik "łamany" większy niż pojemność wiersza i dlatego odrzucało.
Wybrałem rok normalny - GIT :fcp1

Jeszcze brakuje przycisku z @dresem

A tak w ogóle to się czepiam - CHODZI EXPRESS

irlandia1981
14-01-2008, 08:09
Witam,
miałem problem z zalogowaniem po przejsciu na ta nowa wersję...,
ale ogólnie to mi się podoba, dobra robota,
a jak komuś się nie podoba to mu sie zacznie podobać :) albo niech sobie browarka strzeli :) to sie zacznie :)
pozdrawiam niezdecydowanych :) :fcp27

dla adminów :fcp29
pozdrawiam

Schem
14-01-2008, 08:13
próbowałem wpisać rocznik "łamany" większy niż pojemność wiersza i dlatego odrzucało.
Wybrałem rok normalny - GIT :fcp1

Mam ten sam problem a jako, że mam dwa fordy z dwóch roczników to niestety nie przeskoczę...
A wcześniej się dało...

No nic, nie będzie wiadomo z którego roku mam essiego i będę odpowiadał na pytania za każdym razem...
A może da się coś z tym zrobić? :fcp13

jagrall
14-01-2008, 09:21
mi trochę brakuje okna odpowiedzi na końcu tematu

rafsli_rs
14-01-2008, 10:25
A info o "pomógł" - czy będzie ? czy może go nie dostrzegam ?

wrredusek
14-01-2008, 10:54
Wyglądu się nie czepiam bo i po co, Zmiany są i są na lepsze zwłaszcza szybkość. Jednak powiem za innym, brakuje okna szybkiej odpowiedzi i może nie potrafię, albo jest to niedopracowane, ale oznaczanie "przeczytanych tematów" jest dopiero w poszczególnych działach i żeby wykasować wszystkie tematy muszę wejść do każdego działu po kolei. Nawet do tych które mnie kompletnie nie interesują. Co więcej nie chce mi ta funkcja wcale działać.

llechu
14-01-2008, 11:03
Mnie najbardziej wkurza, że aby przejść do pierwszego nieprzeczytanego postu, trzeba coś kliknąć dodatkowo. Lepiej było jak działo się to automatycznie. Poza tym miodzio.

azet
14-01-2008, 14:50
generalnie na plusie, tylko wygląd wiadomości nowe i brak nowych, jest taki sam tylko rózni się kolorem, dla mnie trochę słabo jest to widoczne .

Krzychu32
14-01-2008, 15:28
Po tych zmianach to sobie średnio radzę ,ale z czasem może będzie lepiej. :fcp1 Jedna rzecz tylko mnie denerwuje ,wcześniej gdy zaznaczyłem obserwację danego tematu to powiadomienie przychodziło na GG ,a teraz przychodzi mi na e-maila co mnie strasznie wkurza :fcp12 ponieważ komórka mnie powiadamia poprzez SMS-a ,więc będąc w pracy trochę mi to przeszkadza.
Teraz pytanie czy coś muszę ustawić żeby było po staremu czy nie da się z tym nić zrobić i tak już zostanie. :fcp5

Jakub
14-01-2008, 18:36
Brakuje mi szybkiej odpowiedzi :(

motto77
14-01-2008, 23:40
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo na modele - coraz trudniej wyszukać konkretne informacje - po za tym na wątkach jest duży bałagan i odpowiedzi często dotyczą innych modeli
Na generacje wystarczy, już na modele nie trzeba :)

ziemek56
15-01-2008, 00:06
próbowałem wpisać rocznik "łamany" większy niż pojemność wiersza i dlatego odrzucało.
Wybrałem rok normalny - GIT :fcp1

Mam ten sam problem a jako, że mam dwa fordy z dwóch roczników to niestety nie przeskoczę...
A wcześniej się dało...

No nic, nie będzie wiadomo z którego roku mam essiego i będę odpowiadał na pytania za każdym razem...
A może da się coś z tym zrobić? :fcp13

Oddaj jeden w dobre ręce (patrz Avatar) za darmochę lub piwo i po kłopocie :fcp17

Jacek
15-01-2008, 00:36
próbowałem wpisać rocznik "łamany" większy niż pojemność wiersza i dlatego odrzucało.
Wybrałem rok normalny - GIT :fcp1

Mam ten sam problem a jako, że mam dwa fordy z dwóch roczników to niestety nie przeskoczę...
A wcześniej się dało...

No nic, nie będzie wiadomo z którego roku mam essiego i będę odpowiadał na pytania za każdym razem...
A może da się coś z tym zrobić? :fcp13
Juz sie dalo :wink:
Prosze wpisac jeszcze raz rocznik i bedzie OK (tez mam w profilu dwa roczniki).

wcześniej gdy zaznaczyłem obserwację danego tematu to powiadomienie przychodziło na GG ,a teraz przychodzi mi na e-maila co mnie strasznie wkurza :fcp12 ponieważ komórka mnie powiadamia poprzez SMS-a ,więc będąc w pracy trochę mi to przeszkadza.
Teraz pytanie czy coś muszę ustawić żeby było po staremu czy nie da się z tym nić zrobić i tak już zostanie. :fcp5

Poki co nie da sie tego ustawic. Jak pojawi sie odpowiednia modyfikacja z powiadomieniami na GG to doinstalujemy.

ziemek56
15-01-2008, 01:17
Dziękuję :fcp1

Krzychu32
15-01-2008, 06:12
Dzięki za odpowiedź ,czekam z niecierpliwością :fcp1

Schem
15-01-2008, 07:59
Oddaj jeden w dobre ręce

I kupię golfa albo beemwe
No co Ty, przecież Ford g...o wort, nie będę nikogo obarczał takim krzyżem :fcp2
Każdy musi się męczyć sam :fcp2


Juz sie dalo :wink:
Prosze wpisac jeszcze raz rocznik i bedzie OK (tez mam w profilu dwa roczniki).


No i jest OK :fcp29
Bardzo wielkie dzięki za szybkość działania.

Grumete
15-01-2008, 17:02
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo
racja, podzielić na MKI, MKII,MKIII i MKIV byłoby dużo łatwiej, teraz jest straszna gmatwanina, poza tym nowe forum jest okay.

misiek
15-01-2008, 17:32
ogolnie nie jest zle... wizualnie jest podobnie.

Na dzien dobry brakuje mi "pokaz nieprzeczytane posty", czy jakos tak
i pudlo dzialajace do gory nogami :) a w zasadzie przed chwila to nie dzialalo, czyste bylo i nie moglem nic napisac.

Co do podzialu dzialow to akurat w mondeo, dobrze byloby MKI i MKII polaczyc w jeden. To niemal te same auta i wiele tematow bedzie wspolnych dla obu :)

I w porównaniu do poprzedniego , faktycznie dziala jak blyskawica :D :fcp29

Jesli ktos ma tez problem z rozmiarem czcionki to mozna sobie zmieniac to w przegladarce. zakladka "widok" i "rozmiar tekstu" ewentualnie to samo gdy wcissnienmy na klawiaturze "ztrl" i bedizemy krecic w myszce scrollem (kółkiem).

A do prosilver to nigdy bym sie nie mogl przyzwyczajac :) OStatnio chyba ogolnie ciezko przychodza mi zmiany.

subratri
15-01-2008, 19:32
misiek rewelacja z ta kombina z kolkiem i Ctrl :fcp29 :fcp29

a wracajac do nowego wygladu

wlasnie zauwazylem ze np ten temat automatycznie odznacza mi sie jako przeczytany zanim przejze forum.

poprzednio myslalem ze mam zwidy :D ale dzisiaj zrobilo sie tak samo,
zostawilem sobie ten temat na koniec i jak juz mialem wejsc to zonk, wszystko przeczytane :/

to chyba jakis mistake sie wkradl

wrredusek
15-01-2008, 20:11
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo na modele - coraz trudniej wyszukać konkretne informacje - po za tym na wątkach jest duży bałagan i odpowiedzi często dotyczą innych modeli
To już było omawiane i nie jest to najlepszy sposób, bo wiele tematów jest wspólnych.

stasiek49
15-01-2008, 20:44
a może by tak nowy dział "randki" kolega > dresat < byłby bardzo zadowolony

luki34
15-01-2008, 21:35
Nie podoba mi się to forum. Stare było lepsze i bardziej przejrzyste
Kicha

dresat
15-01-2008, 21:58
stasiek49 Żal jakiś Cię trawi? Możesz rozwinąć Swoją insynuację?

subratri
15-01-2008, 22:16
Nie podoba mi się to forum. Stare było lepsze i bardziej przejrzyste
Kicha

nie do wiary :) przeciez wygladem one sie nie wiele roznia tak naprawde :)
trzeba pare razy obejrzec, zeby sie od nowa nauczyc na co zwracac uwage i tyle

subratri
15-01-2008, 23:15
jeszcze jeden maly mankament
mozna pisac posty jeden pod drugim i ci co sie zorietowali juz zaczynaja to wykozystywac,
nie zebym przykladal jakakolwiek wage do tych statystyk,
ale dla niektorych ma to znaczenie, a nabijanie postow mija sie w moim odczuciu z idea tego forum

misiek
15-01-2008, 23:39
to na bank kwestia ustawienia forum :) w wersjii na phpBB2 mozna bylo ta funkcje wlaczac i wylaczac jak sie chce.

Struna
16-01-2008, 10:28
nie widze opcji szybkiej odpowiedzi, coś trzeba włączyć sobie czy może poprostu tego nie ma ? a jak nei ma to czy może być ?

druga sprawa, silnik nie locate-uje się na ostatnich postach w temacie, w którym wystąpiły jakieś odpowiedzi od ostatniej wizyty, bardzo denerwujące zachowanie.

llechu
16-01-2008, 13:27
Struna ale masz refleks :fcp2

Struna
16-01-2008, 14:03
Struna ale masz refleks :fcp2
nie monituję tematu na bieżąco, jeśli to już było poruszone to sorry za śmiecenie, poprostu pisząc i czytajac mnie to niejako dotknęło to i napisałem :)

wrredusek
16-01-2008, 16:06
Wszyscy krytykują a ja pochwalę za jedną rzecz :) Nie muszę się za każdym razem logować na każdym kompie. Pamięta mnie w domu mimo, że wcześniej byłem zalogowany w pracy i to jest plus :)

Struna
16-01-2008, 16:54
Wszyscy krytykują a ja pochwalę za jedną rzecz :) Nie muszę się za każdym razem logować na każdym kompie. Pamięta mnie w domu mimo, że wcześniej byłem zalogowany w pracy i to jest plus :)
u meni na starym forum też tak było, więc pewnie jakieś cookies miałeś zwalone.

mondzio III
16-01-2008, 22:15
Nie wiem jak wam ale sądzę,że by się przydał przycisk
"odznacz wszystkie działy jako przeczytane"
nie tylko na stronie głównej forum.
Jak wchodzę np: na zobacz nowe posty,to nie ma możliwości odznaczenia
wszystkie jako przeczytane trzeba wrócić do strony głównej.
Na starym forum tak było i było bardzo dobrze.

wrredusek
18-01-2008, 07:55
A ja jako pierwszy chciałem podziękować za dołożenie funkcji szybkiej odpowiedzi:)

jagrall
18-01-2008, 08:36
po kilku dniach obcowania na forum denerwuje mnie kilka rzeczy:
- brak możliwości zalogowania ze strony głównej, trzeba klikąć w "zaloguj"
- po zalogowaniu, strona nie przechodzi automatycznie do strony głównej forum
- brak cytowania selektywnego
- po napisaniu postu, nie przeskakuje automatycznie do postu, w którym się go umieściło
- kiedyś klikając w temat, automatycznie przeskakiwało do ostatniego nieczytanego postu, teraz trzeba celować w jakiś pomarańczowy prostokącik

na szczęście szybka odpowiedź się już pojawiła

Schem
18-01-2008, 09:18
brak możliwości zalogowania ze strony głównej, trzeba klikąć w "zaloguj"
Też mi tego brakuje
brak cytowania selektywnego
Bardzo mi tego brakuje...
na szczęście szybka odpowiedź się już pojawiła
Ja używam tego nowego stylu (nawet mi się podoba po kilku dniach przyzwyczajania) i NIE MA - mam przejść na subsilver, czy to tylko przeoczenie?

Struna
18-01-2008, 10:17
jagrall, o co chodzi z tym pomarańczowym prostokącikiem ? bo jakiś nieświadomy chyba jestem ;)

jagrall
18-01-2008, 10:41
Struna, jak otworzysz np. posty od ostatniej wizyty, czy jakoś tak to po kliknięciu w tytuł postu przechodzi do pierwszego w temacie, a jak chcesz żeby przeszedł do pierwszego nieprzeczytanego, to musisz kliknąć w pomarańczowy prostokąt obok tytułu postu

subratri
18-01-2008, 12:28
- brak cytowania selektywnego


brak takiego cytowania???
- po napisaniu postu, nie przeskakuje automatycznie do postu, w którym się go umieściło


mi tam przeskakuje :D

o co chodzi z tym pomarańczowym prostokącikiem ?


nie naciskasz na temat tylko na prostokacik przed nim i wtedy automatycznie przechodzi do nieprzeczytanych postow wtemacie

takim prostokacikiem tez sa zaznaczone nieprzeczytane

subratri
18-01-2008, 12:35
ale brakuje jednej rzeczy

linkow do poszczegolnych dzialow na dole strony,
kiedys byly i bylo to bradzo wygodne a teraz trzeba przewijac cala strone na sama gore, zeby wrocic

Struna
18-01-2008, 15:57
nie naciskasz na temat tylko na prostokacik przed nim i wtedy automatycznie przechodzi do nieprzeczytanych postow wtemacie


nieco średnio intuicyjne i wygodne.

-waldi-
18-01-2008, 16:04
ale brakuje jednej rzeczy

linkow do poszczegolnych dzialow na dole strony,
kiedys byly i bylo to bradzo wygodne a teraz trzeba przewijac cala strone na sama gore, zeby wrocic

nie musisz :) w kolumnie pod Avatarem kogokolwiek masz przycisk "Góra" skorzystaj :)

subratri
18-01-2008, 18:30
-waldi-,
ok dziala :D
wszystkiego od nowa sie trzeba nauczyc, ale nic za darmo :))

kto pyta nie bladzi

kolopeter
18-01-2008, 18:39
moze sie powtorze. kwestia wyszukiwania. fajnie jest to zrobione na forum.dvhk.pl.
na gornym pasku gdzie mamy obserwuj itd jest opcja szukaj. najazd na to cos i mamy bardzo ulatwione wyszukiwanie: przeszukaj to forum, lub przeszukaj tego posta. tu tez by sie przydalo cos w tym stylu , bo meczace jest przelatywanie calego zestawu "podforow" zeby wybrac ten wlasciwy.
spis podforow jest troszke taki rozlazly, grafika zas jasna . ogolnie reszta jest oki.

subratri
18-01-2008, 18:52
kolopeter,
nie sprawdzalem tutaj, ale w starym bylo tak, ze gdy szukales szukajka w modelu, to przeszukiwal tylko model, natomiast jesli uzywales szukajki z gory strony, to przeszukiwala cale forum, a to jest to o co Ci chodzi, prawda?

Dawid849
18-01-2008, 19:19
tez jestem zdaniem tego aby podzielic mondeo na grupy no i nie tylko mondeo,bo cięzko sie polapać w tematach, ogolnie tamten wyglad bardziej mi sie podobał.

darek1712
18-01-2008, 20:12
Witam ja mam taki postulat :fcp1 zeby watek >>ile masz lat wlascicielu<<< przeniesc w menu ogloszenie wydaje mi sie ze to nie jest az tak wazny temat zeby byl w postach dotyczacych spraw technicznych , w sumie np. mnie nie obchodzi ile kto ma lat , tylko pisze post bo mam jakis problem lub jesli staram sie komus pomoc a watek o latach wylacznie sluzy do nabijania postow i nie spelnia roli jakiej napewno tworcy forum mieli na mysli czyli wzajamnej pomocy uztkownikow Forda
pozdrawiam i czekam na opinie
Darek

jagrall
18-01-2008, 22:00
nie naciskasz na temat tylko na prostokacik przed nim i wtedy automatycznie przechodzi do nieprzeczytanych postow wtemacie


nieco średnio intuicyjne i wygodne.

no właśnie to miałem na myśli

poza tym to dzięki admini :-) pojawiło się logowanie ze strony głównej.

Iwo
18-01-2008, 22:46
Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale bardzo mi brakuje opcji cytowania wybranego fragmentu poprzedniego posta. Teraz muszę cytować całość i bawić się z wklejaniem tagów w połowie jak chcę to przedzielić...

subratri
18-01-2008, 22:52
Iwo,
jest

na dole szybkiej odpowiedzi masz

jagrall
18-01-2008, 23:07
na dole szybkiej odpowiedzi masz


kiedyś wg mnie było wygodniej, no ale pewnie kwestia przyzwyczajenia :-)

subratri
18-01-2008, 23:25
goral mowil ze to przejsciowe

misiek
18-01-2008, 23:34
przede wszystkim, teraz nowe forum ma mniejsze zuzycie mocy :) co odcuwamy wszyscy, bo szybko dziala.

kolopeter
19-01-2008, 00:47
to sie zgadza. laduje sie w mig. fajnie by bylo zamknac ten temat:) mysle ,ze admini daza do tego aby bylo podobnie jak poprzednio(pewnie tez im samym czegos brakuje ), ale potrzebuja czasu, a tu maja juz tyle pomyslow ,ze starczy im na nastepne 3 miesiace, aby rozbudowac forum. chwala im za szybkosc we wdrazaniu starych/nowych funkcji:)
ostatnio jak ladowalem na ziemie wszyscy bili brawo pilotowi , tu mozemy zaspieac "sto lat":)

Pawel
19-01-2008, 08:56
cytowanie selektywne jest takze pod przyciskiem "odpowiedź". Naciskasz odpowiedź i widzisz na dole kilka ostatnich postów. zaznaczasz kawałek tekstu i naciskasz cutyj w danyjm poscie.
np.:
starczy im na nastepne 3 miesiace, aby rozbudowac forum. ckiedyś wg mnie było wygodniej, no aitp.

brakuje mi w ustawieniach forum drzewka i rozwiniecia poddziałów.

misiek
19-01-2008, 10:05
cytowanie selektywne jest takze pod przyciskiem "odpowiedź". Naciskasz odpowiedź i widzisz na dole kilka ostatnich postów. zaznaczasz kawałek tekstu i naciskasz cutyj w danyjm poscie.


hehe, gamonie jestescie. POd oknem szybkiej odpowiedzi tez jest

"cytuj zaznaczony tekst" :D tak wiec zaznaczasz, klikasz w ten tekst i prosze. Tylko jak widac, nie pokazuje kogo cytujemy.

kolopeter
19-01-2008, 14:20
x Napisane: ten napis zamienil bym miejscem z x Temat:
wiemy w jaki temat weszlismy, wiec biegnie wzrokiem z lewej na prawa aby przypomniec sobie post i upewnic sie czy jest nowy czy nie meczy.zamiana ulatwilaby przegladanie tematu . widzimy pomarancz ,zaczynamy odrazu czytac od poprzedniego postu aby sobie przypomniec. popierdulka moze , aaaaale...

azet
19-01-2008, 18:57
poproszę jeszcze o podział na poszczególne modele,szukam wiadomości z modelu x a muszę przeglądać wszystkie wątki

TiM
20-01-2008, 13:37
poproszę jeszcze o podział na poszczególne modele,szukam wiadomości z modelu x a muszę przeglądać wszystkie wątki
No, to byłoby fajne... MKI i MKII w jednym, MKIII i MKIV osobno. Choć z drugiej strony, wiele tematów jest wspólnych...

rabbit1
20-01-2008, 17:37
na starym forum przynajmniej była opcja powiadomień na gadu-gadu jak ktoś odpisał w poście który obserwowałem a tu tego nie ma.lipa. :571:

misiek
20-01-2008, 18:13
nie ma i narazie nie bedzie. Moze kiedys autorzy dodadza taka opcje. Samo gg nie jest miedzynarodowym komunikatorem ktory znaja wszyscy, bo takie jak ICQ mozesz sobie ustawic.

rabbit1
20-01-2008, 20:54
nie ma i narazie nie bedzie. Moze kiedys autorzy dodadza taka opcje. Samo gg nie jest miedzynarodowym komunikatorem ktory znaja wszyscy, bo takie jak ICQ mozesz sobie ustawic.nie bardzo jarze co oznacza ICQ...........to jakiś komunikator internetowy???????????

misiek
20-01-2008, 21:15
Tak, to stary i popularny na calym swiecie komunikator. Jak nasze gg. W progilu masz pozcje gdzie mozesz podac sowj numer, sa tam tez pola dla innych polularnych w swiecie komunikatorow.

http://icq.com.pl/

A niestety gg, jest stikte polskim produktem. Adresowanym glownie do Polakow.

Trzeba pamietac, ze stare forum oparte na phpBB2 byla takie spolszczone bo korzystalismy z przerobek dokonanych przez Polaka - http://www.przemo.org/phpBB2/ - Przemka :)

Narazie aktualna wersja z jakiej korzystamy, oparta jest juz na phpBB3. Jak to nowe dziecko nie bedzie tak zrobiona jak poprzednia, ale to pewine kwestia czasu. Mamy tez polskie wsparcie i chlopaki robia duzo dobrego - http://phpbb3.pl

Mysle, że z czasem moze pojawi sie tez pole na numer naszego gg

waiter
20-01-2008, 22:24
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo na modele - coraz trudniej wyszukać konkretne informacje - po za tym na wątkach jest duży bałagan i odpowiedzi często dotyczą innych modeli
To już było omawiane i nie jest to najlepszy sposób, bo wiele tematów jest wspólnych.
Jestem nowy na tym forum i akurat z Rafałem zgadzam się w 100%! Szukając informacji o MKIII ciągle trafiam na informacje o starszych wersjach. Ponadto tematy są strasznie pomieszane - słowem "groch z kapustą" :fcp11

A co do tego co pisze wrredusek to polecam spojrzeć na forum Vectry - http://forum.vectraklub.pl/, gdzie wg mnie doskonale sobie poradzono z tymi problemami i jest to naprawdę bardzo przejrzyste.
Pozdrawiam

subratri
20-01-2008, 22:40
waiter, ale uzytkownicy fordow sa duzo sprytniejsi od uzytkownikow vektry, i nasz aniewatpliwa inteligencja i wrodzony spryt, pozwala nam w sposob plynny poruszac sie po naszym forum, jak i po drogach :)
my tu jestesmy nastawieni wszyscy, na udzielanie pomocy, a nie na jej branie :D
wiec chetnie czytamy, o problemach innych (nawet jesli nie dotycza nas) po, to, zeby moc pozniej komus podpowiedziec, i czuc sie z tym dobrze :fcp23

Pawel
20-01-2008, 22:41
A co do tego co pisze wrredusek to polecam spojrzeć na forum Vectry - http://forum.vectraklub.pl/, gdzie wg mnie doskonale sobie poradzono z tymi problemami i jest to naprawdę bardzo przejrzyste.
jakby to było forum mondeo to nie ma problemu, ale to jest forum forda.
W końcu jest tez inne forum mondeo i tam jest chyba podzielone.

waiter
20-01-2008, 22:53
waiter, ale uzytkownicy fordow sa duzo sprytniejsi od uzytkownikow vektry, i nasz aniewatpliwa inteligencja i wrodzony spryt, pozwala nam w sposob plynny poruszac sie po naszym forum, jak i po drogach :)

Pewnie tak - mój escort też mnie wiele nauczył :fcp4


my tu jestesmy nastawieni wszyscy, na udzielanie pomocy, a nie na jej branie :D
wiec chetnie czytamy, o problemach innych (nawet jesli nie dotycza nas) po, to, zeby moc pozniej komus podpowiedziec, i czuc sie z tym dobrze :fcp23

Toteż i ja staram się pomagać :fcp1


jakby to było forum mondeo to nie ma problemu, ale to jest forum forda.
W końcu jest tez inne forum mondeo i tam jest chyba podzielone.

Ale tu też dzielicie Forda na Cougar, Escort, Expolrer... więc można by pójść dalej i podzielić na modele (generacje) a w nich na tematy techniczne (np. silnik, zawieszenie, układ kierowniczy itd.) - ułatwia to znacząco szukanie i poniekąd porządkuje forum, by nie powtarzać wątków.

Ale i bez tego i tak jest OK - przecież w końcu człowiek i tak znajdzie czego potrzebuje.

Pawel
21-01-2008, 07:20
Ale tu też dzielicie Forda na Cougar, Escort, Expolrer... więc można by pójść dalej i podzielić na modele (generacje) a w nich na tematy techniczne (np. silnik, zawieszenie, układ kierowniczy itd.) - ułatwia to znacząco szukanie i poniekąd porządkuje forum, by nie powtarzać wątków.

bez przesady. kto by tego pilnował, bo nie wierze, aby wszyscy pisali w odpowiednich działach. Juz teraz sie to dzieje.
Pamietaj, ze wszyscy to robia społecznie i gdzies pracuja, maja rodziny itp.

waiter
21-01-2008, 09:49
Jasne - i chwała im za to :fcp7

W_A_S_P
21-01-2008, 12:52
Witam.
Podoba mi się nowy styl forum. Podoba mi się, iż istnieje to forum. Wszystko mi się podoba.
Pozdrawiam.

ziemek56
21-01-2008, 21:53
Nareszcie Jeden bez uwag !!! :fcp1
I taka postawa mi się podoba.

TiM
21-01-2008, 22:37
Nareszcie Jeden bez uwag !!! :fcp1
I taka postawa mi się podoba.

oooo Wypraszam sobie :fcp7 :fcp29

Unitral
23-01-2008, 12:28
Beznadziejne to nowe forum.

Wróćcie do starej szaty graficznej przynajmniej.

Bo ta jest tak mdła że głowa boli po 20 minutach.

Unitral
23-01-2008, 12:28
W_A_S_P a jes tcośco Ci się nie podoba? Choćby gdziekolwiek ? :fcp2

misiek
23-01-2008, 17:41
to zmien sobie w profilu styl forum na subsilver2 ... to odpowiednik tego na starej wersji forum.

swoja droga, dzial zloty ? czy mi sie wydaje czy go cos okroilo. NIe moge tez znalezc tematow z relacjami, no z ostatniego zlotu.. Widzialem cos z zeszlej wiosny. Moze by je jakos przykleic chociaz w tamtym dziale, zeby byly w miare pod reka. W koncu to historyczne zapisy, relacje.

Krzychu32
23-01-2008, 19:01
Panowie może ktoś mi wyjaśni co robie nie tak ,ponieważ ustawiłem sobie podpis który pojawia się pod moim postem i nie działa :fcp5 dodam że raczej średnio sobie radzę z komputerem :fcp19 ,więc wyłużcie
mi to łopatologicznie. :fcp2

ziemek56
23-01-2008, 19:23
To poniżej chyba powinno wystarczyć :fcp2

Krzychu32
23-01-2008, 19:42
ziemek56, robiłem w ten sposób :fcp1 na koniec nacisnąłem wyślij i nie mam podpisu :fcp11 nic z tego nie rozumiem :fcp9

Pawel
23-01-2008, 20:57
Twoje konto -> ustawienia forum -> wysyłanie wiadomosci -> Domyślnie dołączaj mój podpis: - zaznacz na tak.

Hex
24-01-2008, 04:18
Nowe forum w końcu współpracuje z przeglądarką Safari pod systemem Mac OS X, w końcu mogę przeglądać wszystkie strony, a nie tylko pierwszą i ostatnią.

Krzychu32
24-01-2008, 05:43
Dzięki Slawko, :fcp29 wreszcie działa :fcp1

pablo75
26-01-2008, 15:07
Coś nie bardzo działa bo nie widze swoich postów. :fcp5


[Dodano:26 stycznia 2008, 15:13]

Już wszystko Oki :fcp18

subratri
27-01-2008, 11:17
dzieja sie jakies dziwne rzeczy z tym forum
nie zawsze zapisuje posty, czasami przeskakuje miedzy tematami, chce wejsc w jeden a wchodze w inny...
to juz kilka razy tak

Struna
29-01-2008, 18:37
linki zamieszczone w postach po kliknięciu nie otwierają się w nowym oknie czy tam zakładce ( zalezy od przeglądarki ) tylko odpalają się w miejscu forum, trochę to niefajne.

misiek
29-01-2008, 23:32
owszem, potweirdzam. JEdnak z tego co widzialem, dzieje sie tak na wszsytkich phpBB3. Pozostaje klikac z "Shift"-em, wtedy pojdzie w nowym oknie

Struna
30-01-2008, 08:58
no dobre i to :) ale może się to daje ustawić w skrypcie.

Jacek
01-02-2008, 01:24
no dobre i to :) ale może się to daje ustawić w skrypcie.
Niestety nie daje :fcp8 Jak tylko bedzie taka mozliwosc, to zmodyfikujemy skrypt.

robert pl
24-02-2008, 23:30
moim skromnym zdaniem jest ok,ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej :fcp29

deathly
27-02-2008, 20:05
Jak dla mnie brakuje działu fotorelacje, niektóre osoby porobiły kupe zdjatek własnych napraw itp. i mozna by było zrobic taki dział, ja proponuje otworzyć ten dział w ford garage, jest kilka fotorelcji w technicznym, ale to jest pomieszane troche. Mozna tez otworzyć taki dział dla konkretnego auta, np. w widoku postow otworzyc w wątkach temat "fotorelacje z napraw i modyfikacji" bedzie to przejrzyste i moim zdaniem skłoni forumowiczów do zamieszczania takich fotorelacji

[attachment=0:251pw9v3]1.JPG[/attachment:251pw9v3]


tylko jeszcze moja taka sugesita ze fotorelacje wysylamy do moderatora,a on dopiero zamieszcza ja na forum zeby nie zasmiecac tego działu, oraz zablokowac mozliwosc dopisywania wiadomosci w fotorelacji. To ma byc sama fotorelacja,a nie dalsze dopytywanie sie ludzi, jak wszystko maja dokładnie opisane.

luk1982
29-02-2008, 16:02
Jak dla mnie brakuje działu fotorelacje, niektóre osoby porobiły kupe zdjatek własnych napraw itp. i mozna by było zrobic taki dział, ja proponuje otworzyć ten dział w ford garage, jest kilka fotorelcji w technicznym, ale to jest pomieszane troche. Mozna tez otworzyć taki dział dla konkretnego auta, np. w widoku postow otworzyc w wątkach temat "fotorelacje z napraw i modyfikacji" bedzie to przejrzyste i moim zdaniem skłoni forumowiczów do zamieszczania takich fotorelacji

Popieram ten pomysł!

Marika22
01-03-2008, 16:34
fajna
ale przydało by się podzielić co nie które działy
np mondeo na modele - coraz trudniej wyszukać konkretne informacje - po za tym na wątkach jest duży bałagan i odpowiedzi często dotyczą innych modeli
Witam.Zgadzam się powinno byc to jakoś podzielone,każda model auta oddzielnie
FiestaSierra,Mondeo itd.

Pawel
01-03-2008, 18:35
Marika22, a byłas juz w dziale " Techniczne ABC, Ogólne, Sklepy i warsztaty, Dealerzy, ASO i stacje paliw, Blacharstwo/lakiernictwo, Diesel, LPG, Skrzynie automatyczne, Tuning, Sprzęt Audio/CB/GPS, Nasze drogi, Kupujemy auto, Ranking ASO"

Albo tu " Komunikaty, Pytania: forum/klub, Wasze propozycje, Problemy z Forum, Zsyp, Regulamin Forum, Ulotka FCP, ..."

Tak z reka na sercu?

kor1011
18-03-2008, 20:34
powiadomienie przychodziło na GG ,a teraz przychodzi mi na e-mailaA czy można to całkiem wyłączyć.

Pawel
18-03-2008, 22:28
powiadomienie przychodziło na GG ,a teraz przychodzi mi na e-mailaA czy można to całkiem wyłączyć.
mozna. Trzeba edytowac swój profil-ustawienia forum.

kor1011
19-03-2008, 20:39
Czy to któraś z tych opcji?

Użytkownicy mogą wysyłać mi e-maile: Tak Nie
Administratorzy mogą wysyłać mi e-maile: Tak Nie

Stawiam na dolną ale nie jestem pewien.

deathly
19-03-2008, 21:04
wzobacz na obracek to tu masz[attachment=0:169s0rwa]1.JPG[/attachment:169s0rwa]

kor1011
19-03-2008, 21:09
Poszło :fcp26

adm_sul
20-03-2008, 08:54
Witam, może i jestem młodym forumowiczem ale uważam, że przydałoby się rozdzielić już niektóre wątki i zrobić podkategorie dla MKI, MKII, itd. Szukajka się gubi i trochę odpowiedzi są przez to nieczytelne.
Poza tym wszystko ładnie śmiga!
:fcp29 dla Adminów

-waldi-
20-03-2008, 13:57
uważam, że przydałoby się rozdzielić już niektóre wątki i zrobić podkategorie dla MKI, MKII, itd.

w tytule tematu musi być ujeta taka informacja od 01.04.2008 wszystkie nowe tematy bez zaznaczenia jakiego modelu dotyczą bedą usuwane - tyczy się to tylko działu MONDEO w przyszłosci moze innych :)

TiM
20-03-2008, 22:40
od 01.04.2008 wszystkie nowe tematy bez zaznaczenia jakiego modelu dotyczą bedą usuwane

:fcp29 Innego wyjścia nie ma bo zawsze będzie bałagan...

kor1011
22-03-2008, 19:36
wzobacz na obracek to tu masz[attachment=0:bt8itufm]1.JPG[/attachment:bt8itufm]Niestety nadal mam maile w skrzynce.Co mam zrobić, by ich nie dostawać?

Pawel
22-03-2008, 20:38
zmienic maila w ustawieniach forum.

kor1011
22-03-2008, 21:45
Nie potrafię znaleźć odpowiedniej rubryki do zmiany adresu mojej poczty?Proszę o dalsze wskazówki.Wyłączyłem to
Użytkownicy mogą wysyłać mi e-maile: Tak Nie
Administratorzy mogą wysyłać mi e-maile: Tak Nie
Może pomoże.

ziemek56
22-03-2008, 21:53
Twoje konto
Profil
szczegóły rejestracji
@

kor1011
01-04-2008, 21:45
zmienic maila w ustawieniach forum.Zmieniłem maila na nieistniejący, żeby wiadomości szły w próżnię.Efekt był taki ,że system mnie unieaktywnił.Po dwóch tygodniach i w wielkich bólach wróciłem i jestem.Niestety ''układu'' nie da sie oszukać :fcp3

Struna
23-02-2009, 10:10
na nowej wersji forum ( tej obecnie najnowszej ) nie mogę edytowac swojego profilu - konto aktywowałem, hasło zresetowane itd.

Alo
23-02-2009, 10:13
Witam! Szkoda tylko, że nic nie mogę poustawiać czy pozmieniać, poza hasłem i mailem, wszędzie mam komunikat, że nie mam uprawnień do tej strony.

baluckityp
23-02-2009, 10:18
ja też nie mam uprawnien a haselko i konto odswiezylem jak zalecano, logowalem sie po kilka razy i nadal mam brak uprawnien.

poprosze o uprawnienia

mouzes
23-02-2009, 21:49
problem...

po pierwsze ... w strefie łódzkiej, w temacie o zdjęciach łódzkiej grupy wystąpił drobny problem ... stracilismy z 1000 zdjeć (tak na oko) i trochę ciężko jest teraz odzyskać :(

da radę coś z tym zrobić?

po drugie ... style na forum są co najmniej do bani :/ nie da rady wgrać starego, dobrego subsilvera ? bo z tym co jest to aż się normalnie odechciewa forum przeglądać :/

jarkar81
23-02-2009, 21:55
Nie rozpędzaj się mouzes z tymi skórkami bo ci się dostanie tak jak mnie :p

baluckityp
23-02-2009, 22:08
mouzes to wynika z tego ze masz w postach napisane



a powinno byc

-tutaj pownny byc naiwasy kwadratow!-
(url= bla bla) (/url)

ja sobie w topicu propozycje spotow sam zmienilem ale ja mialem wiesz moze z 6 postow...

mouzes
23-02-2009, 22:15
no to ja mam ... ciutke więcej ...

co do skórek to ja tylko zaproponowałem to co według mnie jest najczytelniejsze ... nikomu nic nie narzucam, ale skoro nie tylko mi się to nie podoba to ... no cóż

co do samych linków to u mnie same miniatury z imageshack, czyli coś co w najmniejszym możliwym stopniu obciąża forum, a co wcale nie tak łatwo przerobić teraz na duże zdjęcia :(

subratri
23-02-2009, 22:36
ja pamiętam jak dziś, że dokładnie takie same opinie były na temat skórek po poprzedniej zmianie forum (jakiś rok temu) a teraz proszę:) jaka tęsknota za tym co nie mogło się oprzeć zeszłorocznej krytyce...
To tylko kwestia przyzwyczajenia, Takie rzeczy jak forum traktujemy wzrokowo i ślipia muszą się przyzwyczaić.

mouzes
23-02-2009, 23:10
do wyglądu wiem że i tak się przyzwyczaję .. ale co z tymi zdjęciami ? to mnie boli, bo za każdym posiedzeniem przerobienie i wrzucenie tych zdjęć zajmowało mi około godziny, półtorej czasu a posiedzenia takie miałem niemalże od roku, po każdym niedzielnym cotygodniowym spocie ... to mnie boli, tym bardziej że nie mam tego jak odzyskać bo zmieniłem kompa i po padł mi stary dysk i po prostu nie mam jak ich odzyskać :/

FOX2
24-02-2009, 01:36
Moje dwa grosze.
1. Fotka Focusa RS - koooooooooozak:-)
2. Stara wersja forum jest mniej czytelna
3. Gdyby admini podzielili forum Mondeo na modele MKI , MKII i MKIII to byłby drugi kozak, tuż za tym Focusem :)
Pozdrawiam

mouzes
24-02-2009, 11:33
ehhhh teraz jeszcze nie mogę wysłać priva ...

Dziękuję Jacku za zainteresowanie, ale nie wiedzieć czemu nie mogę (lub nie potrafię) odpowiedzieć na twoją wiadomość na priv :(

chodzi mi dokładnie o ten temat: www.forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52582

są w nim wszystkie zdjęcia z łódzkich spotów, oraz przedstawienie poszczególnych spotowiczów

w 90% są to miniatury z imageshack

EDIT:
ooo już działa :) mouzi dziękować, mouzi wisieć duuuużę piwo przy najbliższym spotkaniu :)

normalnie forum już bardzo mi się podoba :)

mouzes
24-02-2009, 11:41
no nie, jeszcze trochę muszę ponarzekać :P

bo sporo zdjęć w dziale "moje auto" też nie działa :/

marcin2e01
24-02-2009, 12:02
forum fajne coś nowego,zmiany są dobre i potrzebne, kwestia przyzwyczajenia

eng
24-02-2009, 12:44
No i nie działają stare linki nie można też dodać lub nie wiem jak nowe oraz brak emotikonek albo nie wiem gdzie są :(

ps. mam na myśli, że nie ma tabelki z emotami tak jak w starym forum.

baluckityp
24-02-2009, 12:52
mouzes ja tobie tez nie moge wysla PW -moze bo masz pelna skrzynke

ja mam widoczne emotikonki (nalezy ustawic skorke w Zaaw.ustaw. na default -ja tak mam i wszystko gra) wydaje mi sie ze na nowym forum wszystko bedzie dzialac miodkowo tylko trzeba troszku samemu tez poustawiac zeby sie cieszyc :027:

linki sie wykrzaczyly bo CHYBA zamiast bbcCodu {link} jes code {url} - oczywiscie nawiasy kwadratowe

subratri
24-02-2009, 13:10
żeby były emotikonki trzeba wejść w ustawienia zaawansowane i tam zmienić edytor postów na na któryś z wyższych, mordek jest cała masa :)

waldek11
24-02-2009, 14:19
No i nie działają stare linki nie można też dodać lub nie wiem jak nowe oraz brak emotikonek albo nie wiem gdzie są :(

ps. mam na myśli, że nie ma tabelki z emotami tak jak w starym forum.

Emotikonki ustawiasz tak:
- wchodzisz w panel użytkownika
- zaawansowane ustawienia
- różne opcje
- interfejs edytora postów i wybierasz "zaawansowany edytor WYSIWIG"

Po taki ustawieniu bedziesz miał i emotikonki, i inne przydatne rzeczy, cuś jak Word :595:
-

Pawel
24-02-2009, 21:55
W ostatnim czasie, nierzadko miewaliśmy problemy z serwerem i jego obciążeniem. W ostatnich dniach obciążenie generowane przez forum prawie 3-krotnie przekraczało przyznany nam limit obciążenia serwera. Spowodowane było to, przede wszystkim przestarzałością i skomplikowaniem skyptu (Phpbb by Przemo), na którym opierało się nasze forum. Wobec takowej sytuacji, zmuszeni byliśmy do jego zmiany. Zdecydowaliśmy się na najnowszą wersję skryptu Phpbb 3.0.

Wraz ze zmianą skryptu forum, znikną niektóre opcje, które oferowała stara wersja forum. Ale w zamian pojawi się dużo różnych, bardzo przydatnych elementów.
Skrypt forum zbudowany jest bardzo przejrzyście i funkcjonalnie, dzięki czemu forum powinno być szybsze i co najważniejsze, mniej obciążające nasz serwer.

Oczywiście, forum jest dopiero co zainstalowane, mogą więc pojawiać się różnego typu błędy, braki w ustawieniach, choć staraliśmy się aby wszystko było dopięte na "ostatni guzik". Prosimy więc o wyrozumiałość i raportowanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości.

Prosimy również wszystkich o ponowne uzupełnienie swoich profili (model, silnik, rocznik).

Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do nowego forum i nie będziecie bardzo "tęsknić" za poprzednim:)

Pozdrawiamy.
Administratorzy Ford Club Polska

Witam.
Moim dotychczasowym nickiem był "dresat".
W jaki sposób mogę do niego wrócić?
Proponowana przez Was wersja dla mnie przynajmniej jest niezrozumiała i nie prowadzi do tego, aby nawet mając nowe hasło móc funkcjonować pod "dresat". Pozdrawiam.

mondzio III
24-02-2009, 22:26
Witam.
Moim dotychczasowym nickiem był "dresat".
W jaki sposób mogę do niego wrócić?
.
Napisz do naszych administratorów i na pewno ci pomogą, będziesz miał możliwość używania starego nicku.
Było chyba wczoraj podobne pytanie.

jagrall
24-02-2009, 23:00
gdzie jest mój zlot maker ja się pytam??:D

Pupatek
25-02-2009, 08:55
Witam :)

Forum ladniutkie , czytelne i ogolnie wszystko gra. Martwi mnie tylko niedostepnosc niektorych tematow (jak np tego z instrukcjami do furek - potrzebowalbym np. do Mondeo MK1 a tu nic... ;( ). Mysle, ze to jednak chwilowy problem i bede czekal cierpliwie :)

Pozdrawiam wszystkich !

lodzia74
26-02-2009, 13:56
Nie wiem czy wy tez tak macie ale mi nie działają linki do różnych tematów

Jacek
26-02-2009, 14:26
Linki do tematow ze starego forum niestety nie beda dzialac :| Przy przenoszeniu nowy skrypt zapisal te tematy w inny sposob. Jedyna mozliwosc to odnalezienie odpowiedniego tematu poprzez funkcje szukaj (jesli wiemy o czym byl) lub poproszenie autora, zeby to zrobil i poprawil linki w swoim poscie.

TiM
27-02-2009, 16:41
Dziś już cały dzień forum bardzo ładnie chodzi :)

Z obserwacji:
-styl curves nie wyświetla pod avatarami danych u użytkownikach
-włączona opcja punktów pomógł jest do bani, bo nie można ich dodawać (co mi akurat nie przeszkadza, ale jak już jest to chyba powinna działać :) )
-edycja ostatniego napisanego posta (wiadomo)
-wasz nagłówek zawęża styl co wg. mnie jest niekorzystne bo robi się ciasno ( żywię nadzieję, że wersja curves pozostanie szeroka nawet po zmianie bennera)

Na razie nic więcej mi do głowy nie przychodzi...
Aha! Grupy społecznościowe mogą zakładać tylko moderatorzy i admini - tak ma być?

Ogólnie bardzo fajne forum ;)

Struna
27-02-2009, 17:53
a działa tu coś takiego jak cytowanie selektywne ? czy też taka muka jak w poprzednik skrypcie ?

subratri
27-02-2009, 20:36
Możesz wcisnąć Quote i usunąć zbędne g;)

Struna
01-03-2009, 01:23
czyli ta sama kicha co w poprzednim skrypcie.

Jacek
01-03-2009, 02:01
Juz dziala 8) Przycisk skrajny po prawej.

TiM
02-03-2009, 00:24
Fajn ie że zostawiliście curves na szeroko ;)
:fcp29

Jacek
02-03-2009, 00:45
Nie mow hop :lol:

motorek26
02-03-2009, 00:54
a co to za reklamy zaczeły sie pojawiać w niektórych postach :fcp9

Jacek
02-03-2009, 01:21
Test ustawien.

Struna
02-03-2009, 10:51
Juz dziala Przycisk skrajny po prawej. super, tego naprawdę brakowało.

A co robi ten multi-cytat ?


no i jeszcze jedno - da się w temacie CURVES zrobić, żeby pod avatarem podawało auto z profilu ? bo to z deka pomocne jak się komuś odpowiada i widzi jakie ma auto, userzy nie zawsze piszą co mają za silnik lub auto - a to jak wiemy jest jedną z podstawowych informacji potrzebnych do jakiejkolwiek dalszej analizy problemu.

Jacek
02-03-2009, 16:11
A co robi ten multi-cytat ?
Multicytat to fukcja cytowania kilku postow z danego watku. Zaznaczamy ikonke "multi" przy postach na ktore chcemy odpisac i po przejsciu do odpowiedzi cytaty sa ulozone po kolei :)

Co do Curves to przyjrzymy sie sprawie, pewnie jakos sie da to uruchomic :)

TiM
02-03-2009, 17:05
Tylko nie ruszać szerokosci! :D
Znalazłem jeszcze jeden mały drobiazg - na dole jest link "moderatorzy forum" i przekierowuje na pustą stronę... Można chyba wogóle usunąć.

Struna
02-03-2009, 17:19
Co do Curves to przyjrzymy sie sprawie, pewnie jakos sie da to uruchomic dzięki wielkie :)

Schem
04-03-2009, 12:23
Ale zajefajnie, że w domyślnym zrobiło się szeroko !!!
Super !!!
:527::527:

Bo kupili mi w pracy nowy monitor... i wicie... rozumicie :)

Wreszcie wiem, po co to zrobili :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

misiek
09-03-2009, 08:33
a ja nie moge wyslac PW. Odpisuje na wiadomosc jaka dostalem, daje wyslij i nie pojawia sie w wyslanych.

motorek26
09-03-2009, 19:42
daje wyslij i nie pojawia sie w wyslanych.
bo teraz już sie nie pojawia
ja mam to samo

tomeu
09-03-2009, 23:33
Nowe forum jest po prostu MIODZIO strasznie mi się podoba nowy wygląd jak i funkcjonalność. Moje GRATULACJE dla Administracji ;)

Jacek
10-03-2009, 00:27
a ja nie moge wyslac PW. Odpisuje na wiadomosc jaka dostalem, daje wyslij i nie pojawia sie w wyslanych.
PW sie wysyla normalnie, nie masz tylko wlaczonego zapisywania.

bo teraz już sie nie pojawia
ja mam to samo

Jak nie jak tak :)
Odpowiadajac na PW wystarczy wejsc do zaawansowanej edycji i pod wpisanym tekstem zaznaczyc "Zapisz kopię wiadomości w folderze Wysłane." A mozna tez w swoim profilu ustawic to domyslnie wlaczone (zakladka ustawienia zaawansowane) :)
I po sprawie :wink:

misiek
10-03-2009, 08:51
racja, jakos mi to umknelo. Dzieki.
Wniosek, ze ktos do kogo pisalem mnie olal.

pilot14
25-03-2009, 07:47
a ja mam takie pytanko, czy jest gdzieś funkcja żeby odwrócić kolejność postów w tematach, żeby szły od 1 do "n" a nie od "n" do pierwszego postu ??

franczesko
25-03-2009, 08:29
panel użytkownika > zaawansowane ustawienia > tryb wyświetlania tematów

pilot14
25-03-2009, 09:12
no od razu lepiej :) teraz to zacznę tu marudzić na forum :diabel2:
Dzięki :fcp29

wicia.w
30-03-2009, 23:01
nastawcie zegarek bo trochę oszukuje

motorek26
30-03-2009, 23:11
nastawcie zegarek bo trochę oszukuje
sam se nastaw :fcp2 :fcp2
a tak na poważnie to musisz sam zmienić wchodzisz w panel użytkownika ustawienia zaawansowane i tam szukaj zmiany czasu :fcp1

michal701223
19-05-2009, 14:40
Czy byłaby możliwość przekonwertowania postów sprzed zmiany oprogramowania forum, które wskazywały na inne posty?
Chodzi o to, że ktoś kiedyś w poście wstawił link, do innego posta i teraz ten link nie działa, bo wskazuje na starą wersję forum.
Optymalnie byłoby gdyby linki były również przekonwertowane na nowe forum - bo przecież ten stary post gdzieś jest, tylko ma inny adres...

franczesko
19-05-2009, 15:05
z tego co mi wiadomo niestety nie ma takiej możliwości :(

Jacek
19-05-2009, 15:35
Czy byłaby możliwość przekonwertowania postów sprzed zmiany oprogramowania forum, które wskazywały na inne posty?
Chodzi o to, że ktoś kiedyś w poście wstawił link, do innego posta i teraz ten link nie działa, bo wskazuje na starą wersję forum.
Optymalnie byłoby gdyby linki były również przekonwertowane na nowe forum - bo przecież ten stary post gdzieś jest, tylko ma inny adres...

Prosze zglaszac takie posty, bedziemy sukcesywnie poprawiac te linki, niestety recznie :(

titx
20-06-2009, 13:32
Prosze adminow o poprawienie niedzialajacych linkow:

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=35037

i

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=33400

Z gory, dziekuje.

titx
27-06-2009, 16:32
ponawiam prosbe

franczesko
27-06-2009, 17:20
del.

neroni slask
20-07-2009, 19:08
witam jak mam dodac pytanie na forum o samochod fokus? pierwszy raz jestem na forum prosze o pomoc,,,,gdzie wejsc zeby zadac pytanie klubowiczom?

misiek
20-07-2009, 19:57
wchodzisz do dzialu focusa
http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94

i tam, nad tabela z postami masz guzik nowy temat. Gdy go wdusisz, pojawi Ci sie strona z tworzeniem nowego tematu.

Tylko pamietaj by rzeczowo okresilc w temacie czego problem dotyczy. Zaczynasz nazwe tematu od informacji ktorej generacji foki pytanie dotyczy [MK1] czy [MK2].

i to chyba tyle

robleg77
16-09-2009, 06:28
Kolego pamiętaj jeszcze że zakładając nowy temat musisz być pewien że na forum nie ma odpowiedzi na dręczące cię pytanie. Zacznij od funkcji "szukaj" gro odpowiedzi już jest wystarczy cierpliwie szukać. Powodzenia .
:)
Ps. Dołącz do KLUBU naprawdę warto .