Zobacz pełną wersję : Przysłanianie chłodnicy


Kefir
04-02-2005, 10:24
Może znajdzie się ktoś, kto ma przysłonięta chłodnicę. Chciałbym to zrobić, tylko nie wiem dokładnie jak? tzn. czym ją przesłonić (oczywiście częściowo) i jak tą ewentualną przesłonę umocować - proszę o wskazówki.
pzdr

Skolmi
04-02-2005, 11:26
Temat poruszony jakiś czas temu w dziale Mondeo.

Zaczyna się od sprawdzenia termostatu.
Jeśli jest sprawny to IMHO jest to celowe, gdy jeździsz
w długie trasy gdzie silnik nie przekracza 3000rpm i jest
wychłodzony pędem powietrza. Wtedy trochę zmniejszasz ten proces
Na krótkich trasach nie przyspieszy to rozgrzania silnika.

Najprościej zasłonić wlot powietrza w zderzaku dociętą tekturą.

Kefir
05-02-2005, 07:32
Chciałem spróbować tego przysłonięcia, ponieważ wysnułem wniosek (na podstawie innych postów), że po prostu silnik strasznie długo się nagrzewa - chodzi o wskazówkę temperatury i o ogrzewanie, to będzie jak mały teścik, tak mi się wydaje:
jeżeli po przysłonięciu:
silnik będzie się szybciej nagrzewał - to będzie znaczyć, że dostawał "za dużo" zimnego powietrza i wyeliminowanie uszkodzenia czujnika,
ciepłe powietrze wyleci szybciej z otworów - to będzie znaczyć, że dostawał "za dużo" zimnego powietrza, a jak nie to trzeba sie zająć nagrzewnicą.

Termostat po wymianie, a temperatura na N, poza tym sporo trzeba czekac na ogrzewanie. Zobaczymy jak to wyjdzie.

[ Dodano: 2005-02-08, 20:47 ]
Niestety nic nie pomogło, a na dodatek przy przekręcaniu regulatora "kierunku" nawiewu, lub przy zatrzymaniu dmuchawy, słychać piszczenie. A na drugi dodatek, to z otworów nawiewu wychodzi nie za bardzo ciepłe powietrze, tak jakby tu gdzie powinno być gorące powietrze, dostawało się także zimne - pomożecie?