Zobacz pełną wersję : Ford 6006E CD proźba...


Gizzmo
06-02-2005, 14:42
Sprowadziłem niedawno Forda Fieste z Holandii i jest w nim zamontowany odtwarzacz 6006E niestety instrukcja jest w języku holenderskim... właśnie z tym wiąrze sie moja proźba czy posiada ktoś instrukcje obsługi w języku polskim w formacie pdf lub innym ?

Z góry dziękuje za ewentualną pomoc... POZDRAWIAM

Zaba287
06-02-2005, 15:07
Co do obsługi audio.... mam 6000 CD... może ci w czyś pomóc?
Co cie interesuje?

Gizzmo
06-02-2005, 18:13
Hmm w zasadzie Fordzik na chwile obecna jest w warsztacie wiec nie mam dostępu do radia... głównie chodzi mi o opcje programowania stacji radiowych wybierania utworów na CD czy jest możliwość programowania kolejności odtwarzania utworów słowem chciałbym znać wszystkie możliwości tego modelu... :]

rjas
06-02-2005, 19:23
Witam,
tak się składa, że też mam to radyjko, ale niestety też bez instrukcji. Wg mnie najfajniejszą sprawą jest wbudowana zmieniarka na 6 płyt - ale to już pewnie wiesz.
Jeśli chodzi o programowanie stacji to tak samo jak w każdym innym radyjku - po wybraniu częstotliwości przyciskasz i trzymasz przycisk numeryczny, piknie - i już. Odtwarzacz płyt - niestety nie ma żadnych dodatkowych opcji - słuchasz jak leci i tyle.
Możesz chyba tylko wysłuchać początków utworów - ustawiasz to w menu, tzn. przyciskasz "MENU" i chwilę trzymasz - jest tam opcja - "scan". W trybie odtwarzania radia pod "MENU" są inne opcje. Jest jeszcze opcja automatycznego podgłaśniania wraz ze wzrostem prędkości. Nie pamiętam dokładnie wszystkich opcji (w końcu nie ustawia się ich codziennie), ale mogę posprawdzać.

Pozdrawiam
rjas

goral
06-02-2005, 20:14
... podgłaśniania wraz ze wzrostem prędkości

... uscislajac : wbudowy jest czujnik poziomu halasu - radio dostosowywuje poziom glosnosci do emitowanych przez samochod decybeli, np. przy wzroscie obrotow silnika.
8)

Gizzmo
06-02-2005, 21:42
Wielkie dzięki za pomoc :]
Jak już wcześniej wspomniałem samochód chwilowo jest w warsztacie więc jeszcze nie zajmowałem sie radyjkiem ;] jak tylko do mnie wróci to pokombinuje z nim troszke i jak bedę miał jakieś pytania to jeszcze napisze...

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź... POZDRAWIAM !!! :mrgreen:

Zaba287
06-02-2005, 22:24
:O Ma czujnik poziomu hałasu ?
A ja byłem pewien że sie coś od obrotomierza podpina.....

Pozdrawiam

Greg
07-02-2005, 13:40
No i masz racje , czym wieksze obroty tym jest glosniej . Radio powinno miec jeszcze regulacje jak bardzo ma sie poglasniac ( 1 - 6 chyba )
Pzdr.

goral
07-02-2005, 13:51
"Funkcja ta umozliwia kompensacje halasu ruchu drogowego. Istnieje mozliwosc ustawienia poziomu kompensacji pomiedzy poziomem zerowym (wyl. funkcji) - AVC-OFF a poziomem siodmym AVC +7. Wybrany poziom zostanie przez chwile wyswietlony." - tyle instrukcja. Zaciekawil mi jednak fakt "w jaki sposob", gdzies czytalem o czujniku halasu ... ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy czasem nie puscily mi wodze fantazji, jezeli chodzi o model 6006 :D Moze rzeczywiscie jest tak jak mowicie i zalezy to tylko od obrotow. hmmmm ....

Greg
07-02-2005, 14:12
Witamy na ziemi :D
A tak serio to mysle ze takiego czujnika tam niestety nie wsadzili . Taki czujnik w aucie wylapywal by rowniez glosniejsze radio , co groziloby ciaglym podglaszaniem :shock: A co do czujnika na zewnatrz , to pewnie cena nie ta :D
Pzdr.

A.S.
07-02-2005, 20:04
Witam!!
No to ja UŚCIŚLE nieco dyskusje :) ......... niestety senior KUNA też nie do końca napisał tak jak jest :) .......... nie zależy to od obrotów silnika lecz od PRĘDKOŚCI !!! Jeden z kabelków w kostce przesyła impulsy z czujnika pędkości w skrzyni biegów .... Z tych samych impulsów korzysta tez LICZNIK....... Dlatego też niektóre urządzenia typu "komputerów pokładowych" rodzimej produkcji (temet już poruszany na forum) korzysta z tego przewodu (lub tych impulsów raczej)........
Sama idea mikrofonu jest stosowana w niektórych radiach (np. PIONEER >> nazywa sie ta funkcja ASL)...... ale wielu producentów (VDO, ALPINE) stosuje też IMPULSY z PRĘDKOŚCIOMIERZA :)

goral
07-02-2005, 20:39
czyli kolega rjas mial racje - zwracam honor :)

wesi28
11-07-2006, 11:33
widze ze posiadasz radio 6000 cd ja tez i mam instrukcje po niemiecku ;/ a zastanawiam sie po co jest przycisk " AUX " około " CD " i przypuszczam ze od mp3 ?? jak bys mógól mi pomoc i powiedzec do czego on jest to byl bym wdzieczny moje gg to 7275725 prosze o pomoc na gg albo na wesi28@wp.pl

paters
23-09-2006, 16:23
Tu masz instrukcje do wszystkich radi Forda http://www.witek.enterpol.pl/Audio.pdf