Zobacz pełną wersję : klapa bagażnika nie otwiera sie


nubus
23-01-2008, 06:48
wiatm!mam problem, od pewnego czasu nie otwiera mi sie tylnia klapa z guzika umieszczonego na niej.działa tylko z pilota...od czego wierw zacząć rozbieranie?czy ktos sie spotkał juz z tym?dodam iz wczesniej otwierała sie bez najmniejszego problemuz dnia na dzien przestałao działac!pozdrawiam

kolopeter
23-01-2008, 07:46
rozbierac: search tylna klapa. znajdziesz

nubus
23-01-2008, 10:57
no dobra moze robiec cos nie tak ale nic ciekawego nie moge znaleść w tym temacie....

kolopeter
23-01-2008, 12:08
viewtopic.php?f=47&t=43368 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=47&t=43368)
jemu zalalo, tobie nie styka

lech mikulski
24-01-2008, 08:20
Mam to samo od kilku dni ,otwiera się tylko z pilota(funkcja otwierania klapy bagażnika) Czy może to by spowodowane Przestrojeniem pilota przez przypadek czy zawilgocenie zamka. Jeśli ktoś to miał i usprawnił -proszę o info

Jakubo
26-01-2008, 19:46
Ja mam dokładnie to samo ... oczywiście z kluczyka też można otworzyć ale mnie się akurat to podoba i na razie nie będę tego naprawiał :) Przynamniej na postoju nikt mi nie otworzy bagażnika :)

heko
28-01-2008, 09:35
Mam to samo od kilku dni ,otwiera się tylko z pilota(funkcja otwierania klapy bagażnika) Czy może to by spowodowane Przestrojeniem pilota przez przypadek czy zawilgocenie zamka. Jeśli ktoś to miał i usprawnił -proszę o info
To typowa usterka mikrowyłącznika w klapie

lech mikulski
28-01-2008, 12:15
Ciekaw jestem czy to kosztowna naprawa ?

heko
28-01-2008, 15:55
Ciekaw jestem czy to kosztowna naprawa ?
Koszt wyłącznika w aso ok 110 zł wymiana samodzielna ok 40 min

lech mikulski
29-01-2008, 06:51
Dziękuje bardzo za info Pozdrawiam L M :fcp29

vitek
05-02-2008, 00:00
A ja mam taki dinks że zamek pokrywy bagażnika od czasu do czasu sam się odblokowuje. Klapa zaczyna stukać i zapala się kontrolka otwartych drzwi. Wysiądę, trzasnę i jest spokój do następnego razu czyli przez kilka dni. Jakieś sugestie? Dodam że klapa nie otwiera się z klamki a tylko z kluczyka, ale to akurat widzę nie tylko u mnie :fcp1

Koyot.
08-02-2008, 12:36
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i juz prosze o pomoc.
mam podobny problem. jesli nacisne guzik w kluczyku bagaznik odblokuje sie natomiast nei moge go otworzyc guzikiem w klapie.
sprawdze kable ale jesli wszystko bedzie ok to co proponujecie?
a moze odlaczyc aku na noc moze sie cos zawiesilo??
pozdrawiam.

nubus
08-02-2008, 21:57
miałem o sama jak wyżej!juz sobie z tym poradziłem!kupiłem styk do klpay org za 69zł i wszycho działa jak kiedys.zdejmij obudowe klapy 2 srubki i delikatnie podwazaj bo zatrzaski są w koło,jak zdejmiesz osłone to popatrz w strone gdzie znajduje sie styk otwierania klpay,gdy juz go zlokalizujesz idz po nim az do malej kosteczki,wypnij ją i w częśi kostki która jest połączona dalej do instalacji są 2 piny ,połącz je na chwilke gdy zamek sie bedzie otwierał to na 100%styk klapy.nie da sie go naprawic (bynajmiej ten co ja miałem)zalane wszystko .

Koyot.
09-02-2008, 16:21
bardzo dziękuje za rade. jak tylko znajde chwile to dam znac co to bylo. moze w przyszlosci ktos skorzysta z moich uwag.
pozdrawiam.

Bucek
17-02-2008, 10:58
Ja też mam problem z zamkiem ale jak wcześniej pisał Jakubo nie robię bo nikt go mi nie otworzy :)

Koyot.
17-02-2008, 11:22
No ta sprawa ma dwie strony. Z jednej dobrze bo nikt nie otworzy klapy w czasie jazdy ale z drugiej ja lubie jak wszystko mam sprawne. optymalnym rozwiazaniem jest to aby klapa blokowala sie podczas uruchomionego silnika.
Jeśli nie da sie nic zrobic z tym problemem to bedzie tak jak jest jednak nadal czekam na dalsze rozwiazania.
pozdrawiam wszystkich.

rafi87
16-03-2008, 09:50
Witam, miałem ten sam problem. Potrzebowałem dostać się do bagażnika i nie mogłem otworzyć z "klamki" , tylko z pilota udawało się.

Mój sposób ? Proste, ok. 20 razy otwierałem i zamykałem bagażnik z pilota a później już "jakoś" się odblokowało i ręcznie też chodzi. Nie mam pojęcia jak to się stało ale już jest ok. Może Bóg się nade mną zlitował ;P

Nexus06
17-03-2008, 09:42
To nie Bóg lecz mniejsza wilgoć na sensorze. Mam to samo, gdy jest sucho jest ok, przy dużych deszczach klapa wariuje.
Jedyna rada to chyba wymienić sensor, ewentualnie można go jeszcze próbować wyczyścić i zabezpieczyć przed wilgocią.

Koyot.
17-03-2008, 16:46
witam.
ja niestety nie poradzilem sobie z naprawą, ale zdiagnozowałem problem że padł mi mikroprzełącznik.
w serwisie podobno kosztuje on ok 70-80 zł (tak słyszałem)
wymiana jest prosta. odpinasz z klapy obicie i wymieniasz. czas ok 30 minut.
pozdrawiam.