Zobacz pełną wersję : Ford Transit 2,3 16V 2003 r nie pali na 4


bigstopka
25-01-2008, 20:27
Witam Was wszystkich.

Mam problemik z Transitem 2,3 16V z 2003 roku z gazem. Klient mowi ze jechal i auto mu poprostu zgaslo. Po pierwszej diagnozie bez podlanczania kompa auto nie ma iskry wiec pierwsze co to wpadlem na pomysl ze ktorys z czujnikow siadl (albo polozenia walu korbowego albo rozrzadu) bo przwaznie tak sie objawia i wymienilem obydwa bo nie sa za takie drogie. Nie jednak to nie to, nastepnie znalazlem spalona pierwsza cewke na cylindrze 2-gim co odpowiada za cylinder 2 i 3-ci ale najdziwniejsze jest to ze po podlaczeniu auto nadal nie ma iskry ale tylko jak odlacze pierwsza cewke auto odpala i chodzi na dwa cylindry i jak tylko wetkne wtyczke do tej pierwszej cewki to auto automatycznie gasnie. Wiem ze jest tu jakis problem ze zwarciem ale czy spotkal sie ktos z czyms takim bo szczerze mowiac powoli trace nadzieje w swoje mozliwosci :fcp1 Serdecznie i z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam bigstopka.

bigstopka
26-01-2008, 21:12
.

kuczis
27-01-2008, 06:00
napierw naucz sie pisać poprawnie tematy... z tego co ja wiem w żadnym z produkowanych transitów w 2003 roku nie było benzyniaka 2.3

Napewno was interesuje ten problem (bo widzialem ze ludzie zagladali na moj post)


może zaglądali z ciekawości .... 2.3 w 2003 roku , szok jakaś hybryda ????? :fcp2

rostek
27-01-2008, 11:26
no niestety takie transity były produkowane i to napewno na 100%. Są to autka z tylnym napędem, a silnik na pewno ten sam co w Galaxach.

wiem bo posiadałem kiedyś prospekt transita z Niemiec, motor ten ma coś około 140 KM. Modele te szły na Europe zachodnią na Polskę tylko prywatny imporcik.

a co do tematu to....nie znam sie na mechanice tak wiec nie pomogę.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=27392899&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=42&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

Pawel
28-01-2008, 19:29
hej big pieniaczu to miejsce dla ludzi którzy mają takie auta jak transit i nie koniecznie są mechanikami-to po pierwsze.Po drugie to nie jest na świecie tak że ty coś chcesz i zaraz to musisz dostać.Jak byś miał trochę cierpliwości to może ktoś by ci pomógł bo jeśli poczyta się trochę tych postów to widać że udzielają się na nim ludzie którzy mają niejednokrotnie więcej pojęcia niż mechanicy z niektórych serwisów.Także zwolnij chłopie bo przegonisz samego siebie a żałosny jesteś tylko ty. :fcp22

ziemek56
28-01-2008, 20:03
No i bardzo dzieki za pomoc jaka mi udzieliliscie fani forda na formu heheheheh.

Sznowny Kolego Ja na przykład nie pisałem, bo nie potrafię Ci doradzić - może Inni również ... pokory upraszamy nieco i cierpliwości :fcp19