Zobacz pełną wersję : Sprzedaje samochod,jakie papiery i wogole "co z czym si


Sebastian1983
09-02-2005, 19:14
No jak w temacie, co musze wiedziec, co musze miec, co podpisywac, skad brac itp...

Wszystko od poczatku, zeby nie bylo klopotow potem, zbliza sie niedziela, pewnie na gielde zawitam, jesli kupiec w piątek niebedzie go chcial.

No to czekam:)

misiek
09-02-2005, 19:50
Umowa kupna sprzedaży (pelno tego w sieci). W zaleznosci od tego czy sprzedajesz z ubezpieczeniem czy nie odpowiedni formularz (jesli chcialbys zeby kupujacy jezdzil na twoim OC tylko przez miesiac, od agentow ubezpieczeniowych mozna takie druczki pobrac).
Jako sprzedajacy teoretycznie zobowiazany jestes do powiadomienia wydzialu komunikacji ze sprzedales samochod (osobiscie jeszcze tego nie robilem).
Jesli masz ubezpieczenie w ratach, powienienes powiadomic ubezpieczyciela ze sprzedales auto.
Jesli kupujacy bedzie oplacal podatek od transakcji, bedzie mu potrzebnych kilka towich danych, do wypelnienia odpowiedniego formularza w udzedzie skarbowym).
Chyba tyle jesli chodzi o sprzedajacego...

Wiwi
10-02-2005, 08:03
Hej
Ten podatek od transakcji to PCC. Deklarację w zasadzie powinien podpisać i sprzedający i kupujący więc się w nią na wszelki wypadek zaopatrz.

Pozdrawiam
Piotr

Sebastian1983
10-02-2005, 10:33
Jaka deklaracja PCC :|
???????

misiek
10-02-2005, 11:18
Tu szczegoly dotyczące deklaracji PCC-1
http://www.automix.pl/dok/umowa,kupna,sprzedaży,PCC,1

Mysle ze to wyjasni juz wiele. Pozostaje tylko przeczytac. Jak przygotujesz sie na zalatwienie z ta deklaracja prz sprzedazy, bedziesz mial z glowy nekanie przez kupujacego, ktory bedzie potrzebowal ja wypelnic :D

Embyrys
10-02-2005, 17:43
Jako sprzedajacy teoretycznie zobowiazany jestes do powiadomienia wydzialu komunikacji ze sprzedales samochod
Ja bym zgłosił sprzedaż. Spokojniej sie potem śpi jesli chodzi o OC i kary z UFG.

misiek
10-02-2005, 18:36
dlatego napsialem ze powinien, jest taki obowiazek, ze nie egzekwoawany to inna sprawa. Z OC teraz juz nie ma problemu (np z utrata znizek itp), bo samochod sprzedaje sie juz z OC. Tak czy siak obowiazek taki jest, ze trzeba zglosci do WK i nie wiem czy dla swietego spokoju nie powinno sie tez powiadomic ubezpieczalni ze auto sprzedales (ze wzgledu na obowiazek wplacania OC i jego automatycznym przedluzaniu, jesli nie wypowiesz umowy w ubezpieczealni)

OGC
11-02-2005, 12:27
Jak masz AC to potem warto iść do ubezpieczyciela po zwrot części składki za okres od dnia sprzedaży do dnia ważności polisy. Zawsze miło jak coś wpadnie do portfela :)

misiek
11-02-2005, 14:31
Jak masz AC to potem warto iść do ubezpieczyciela po zwrot części składki za okres od dnia sprzedaży do dnia ważności polisy. Zawsze miło jak coś wpadnie do portfela
o ile nie sprzedaje samochodu wraz z ubezpieczeniem. Pisalem wyzej na ten temat.

OGC
11-02-2005, 17:03
o ile nie sprzedaje samochodu wraz z ubezpieczeniem. Pisalem wyzej na ten temat.
Zgadza się :) pisałeś o obowiązkach .... ale skupiałeś się tylko na OC.
A odebranie kasy z AC to przyjemność i dlatego warto po to iść !!
No chyba, że Sebastian1983 nie ma AC ...

Sebastian1983
14-02-2005, 20:24
nie mam AC, a samochod sprzedaje BEZ OC, po zaleglosci pojde odebrac, bo OC mam do kwietnia oplacone wiec to ile zostalo to po to pojde.