Zobacz pełną wersję : Problem przy zapalaniu samochodu


piobob72
30-01-2008, 19:53
Witam
Jestem posiadaczem C-maxa 2.0 TDCI rok i od 2 dni mam problem tego typu, że przy zapalaniu słyszę jakiś stuk dochodzący chyba od silnika, apotem jest już wszystko ok. Najgłośniejszy stuk jest rano kiedy silnik jest zimny. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to proszę o radę co zrobić

kolopeter
30-01-2008, 23:38
malo userow, malo pomocy:)
jakby to byl fordowski silnik, to bys uslyszal kolo 2masowe. a ze to silnik PSA, to szukaj odpowiedzi na forum francuzow. chyba nowe mondziaki maja te same silniki, wiec i tam szukaj. nie wiem jak ff2.
przy zapalaniu słyszę jakiś stuk dochodzący chyba od silnika
chyba innej szansy nie ma , gdy zapalasz.
lepsze okreslenie to:
przy odpalaniu slysze jakby silnik uderzyl o cos...
przy odpalaniu slysze delikatny stuk dobiegajacy ze srodka silnika
podnies chociaz maske i odpal silnik i zobacz czy sie trzesie mocno. moj prawie stoi w miejscu

łysyCmax
04-02-2008, 22:38
To sprzęgło elektromagnetyczne od klimatyzacji . U mnie tez tak klapie. Jakby kamieniem ktos rzucił w blache. Jakieś 20 - 30 sekund po odpaleniu . W serwisie stwierdzxili ... ten typ tak ma ... i juz. :569:

piobob72
05-02-2008, 16:40
To sprzęgło elektromagnetyczne od klimatyzacji . U mnie tez tak klapie. Jakby kamieniem ktos rzucił w blache. Jakieś 20 - 30 sekund po odpaleniu . W serwisie stwierdzxili ... ten typ tak ma ... i juz. :569:Dzieki grzegorz ale u mnie właśnie takie uderzenie jest w momencie zapłonu kiedy silnikiem najbardziej narywa i jeszcze odkryłem że w momencie jazdy po wybojach i nierównościach coś delikatnie zaczyna stukać chyba z prawej przedniej strony, a w stacji diagnostycznej stwierdzili że zawieszenie jest OK

eagent
01-03-2008, 17:16
Też mam problem ze stukami po prawej stronie. Na szarpakach i wytrząsarce nic nie stwierdzono choć waliło jak smok. Profilaktycznie wymieniłem łącznik stabilizatora przechyłów ale objaw nie ustąpił :566:

LM
01-03-2008, 18:48
Jeśli chodzi o stuki po prawej przedniej stronie, to radzę sprawdzić zamocowanie zbiornika z płynem spryskiwacza. kilka razy jeździłem do szczecińskiego serwisu - wymienili nawet amortyzator, a potem okazało się, że to mocowanie zbiorniczka z łynem.

eagent
02-03-2008, 10:26
Też tak podejrzewam ale dzięki za radę

foczy
02-03-2008, 20:13
Posiadam focusa z tym silnikiem i rowniez zaobserwowalem podobne zachowanie. W przypadku mojego silnika metaliczne cykanie pojawia sie na kilkanascie sek po odpaleniu w momencie kiedy auto stalo dluzej na mrozie. Serwis nie stwierdzil zadnych anomalii :/

wtom
05-03-2008, 17:28
jeżeli zawory w tym silniku są na hydraulice to stukają szklanki zaworowe.