Zobacz pełną wersję : Powitanie i odrazu pytanie: kupić czy nie kupić?


COOLka
02-02-2008, 14:28
Witam Wszystkich Klubowiczów!
Wlasnie jestem na etapie przesiadania sie z mitsubishi colta na mondeo mk1 a co za tym idzie przesiadam sie tez z forum mitsubishi klub polska do Szanownego Ford Club Polska.
Tutaj odrazu wklejam pytanko kupic czy nie kupic?
mogę kupic mondeo mk1 kombi 1,8 TD 1995
el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, welurowa tapicerka, zarejestrowany w Polsce, blacharka i srodek wygladaja ladnie (silnika jeszcze nie widzialem:)
cena okolo 6000 - 6500zł
Czy to dużo?
Czy to mało?
O to jest pytanie:)
Dodam jeszcze ze sprawa jest pilna bo to traznakcji powinno dojsc jutro tj w niedziele 03.02.2008
Pozdrawiam
I z góry dziękuję za wszelki doradzctwo!

Jakub
02-02-2008, 14:54
1.8TD - ja chyba poszukal bym 1.8Pb lub najlepiej 2.0Pb - poczekaj niech się inni wypowiedzą.
W każdym razie się tym nie poszaleje. Natomiast do spokojnej, ekonomicznej jazdy jak najbardziej.

VoyTasS
02-02-2008, 15:25
Sprawdź silnik czy zdrowy ... jak tak to kupuj :)
Wbrew opiniom, 1,8TD jest całkiem mocnym i zdrowym silniczkiem.
Ja posiadam takowy w kombiaku i 140 spokojnie na trasie robi... a po co więcej? Jakbym chciał zrywać z piskiem opon to bym nie kupował budy.
Krótko: jak zdrowy to bierz.

COOLka
02-02-2008, 15:34
Samochodu do wyscigów nie potrzebuje chcę go kupić bo rodzinka się powiększyła wię wiecie jak jest dzieciątko w samochodzie to jeździ się poniżej dozwolonej prędkości :562: :fcp1 .
Silnik muszę sprawdzić dokładnie poczytałem sobie w poradach na forum jak kupowac diesla, najbardziej obawiam się tej turbiny bo to cholera ciężko sprawdzić tak na pniu ale nic jutro się przekonam może wróćę na formum jako wpełni prwany klubowicz.

Adam75
02-02-2008, 15:39
Witam all...
Cena jest ok ,sam chciałem takiego kupić, lecz kupiłem MKI 1,8 16V z 95r.(tydzień temu)
Szczególną uwagę zwróć na turbinę(powinna załączyć się około 2500 obr.)
Silnik sprawdż jak w każdym dieslu ( ciśnienie,pompa,wtryski,świece)o ile masz taką mozliwość-unikniesz problemu z odpalaniem auta.Sprawdż zawieszenie i przednie światła.

Ps.Osobiscie nie kupiłem 18TD,bo wydaję mi się,że 90 KM w stosunku do masy samochodu- moc jest zbyt mała
(to jest moja skromna opinia-wybór należy do Ciebie)

POZDRO



9

zibi65
02-02-2008, 16:09
Jestem posiadaczem od 4 lat mondka 1,8td 95 combi-bardz wygodny samochód i oszczędny na autostradzie pociągnie nawet 170 więcej nie próbowałem.Jak silnik dobry i nie kopci z rury to kupuj. :fcp2

VoyTasS
02-02-2008, 19:03
.
Silnik muszę sprawdzić dokładnie poczytałem sobie w poradach na forum jak kupowac diesla, najbardziej obawiam się tej turbiny bo to cholera ciężko sprawdzić tak na pniu ale nic jutro się przekonam może wróćę na formum jako wpełni prwany klubowicz.

Poszperałem i wynalazłem swój stary post. Może Ci trochę pomoże:

Proponuję Ci, abyś sprawdził Mundka z rańca... na zimniutkim silniku czy ładnie odpali... czy nie kopci podczas odpalania... I czy nie bije niedopaloną ropą z wydechu. Jak bije to silnik pożyje 20tys i możesz szukać nowego.
Jak już będziesz wiedział jak pali na zimno, to sprawdź blachy czy za dużo wykwitów rdzy nie ma za dużo - spójrz pod uszczelki, pod matę bagażnika.
Obowiązkowo olej... Sprawdź na bagnecie ile jest, konsystencję i czy śmierdzi spalenizną...
Dalej... Możesz odkręcić korek wlewu oleju i położyć go nienakręconego na wlew. Potem odpal silnik. Jak nie spadnie to możesz uznać, że sprawdziłeś jako tako kompresję... Jak spadnie, a raczej wystrzeli... Nie baw się w kupno.
Jeszcze dalej - sprawdź turbinę. Jak Cię ktoś chce oszukać to wyczyści... Ale czasem zapominają wyczyścić od spodu i można zobaczyć czy brudzi.
Tyle z własnego pktu widzenia możesz sprawdzić w silniku... o tyle o ile...
Otwórz drzwi i spróbuj lekko zamknąć... jak się zamkną to OK.. jak opadną to samochód często i mocno używany... Zderzaki powinny być w kolorze nadwozia.
Potem już tylko w środku... Jaki jest stan kierownicy, drążka biegów... mieszków...
Przejedź się... Sprawdź luzy kierownicy, poszarp trochę w lewo i prawo podczas jazdy... Sprawdź hamulce itp...

Kilka podstawowych rzeczy które możesz sprawdzić sam... Resztę "niestety" tylko z mechanikiem, więc jak masz jakiegoś znajomego co się zna to bierz go ze sobą.
Pozdr. i udanego zakupu.

flex_luger
02-02-2008, 21:23
Witam

Wlasnie taki MKI byl moim pierwszym Mondkiem Chodzil jak burza bardzo oszczedny a i jak przycisnoles to szedl. Jersli stan w porzadku to Polecam

COOLka
17-02-2008, 17:56
no i mam kupiłem!
W końcu wyszło że kupiłem mondeo 1,8 benzyna z sekwencyjnym gazem rocznik '94 zobaczymy co to będzie.
A wlaśnie bylem wczoraj na ftp karexa gdzie ponoć można ściągnąć instrukcje do mondeo ale jakos nie widzialem tam katalogu "samochody" i suma sumaru nie sciągnołem tej książki.
Jak ktoś może przesłać na maila to będę bardzo wdzięczny :fcp29 coolka5@tlen.pl

Adam75
17-02-2008, 18:45
Witam all...
no to gratulki!
napisz jaka wersja i co tam ma w sobie :fcp29

kropi
17-02-2008, 19:14
Co jak będzie - dobrze będzie :fcp26 - ja też szukałem t-diesla a znalazłem 2.0 benzynę, chodzi jak burza i właśnie się łamię, czy go zepsuć złem :fcp20
A wcześniej przejechałem się ze 2x klekotem, jeden był bez klimy a drugi miał więcej szpachli niż blachy, natomiast silniczek bardzo ładnie się zbierał, i w przeciwieństwie do tej benzyny ciągnął od samego dołu.

Pochwal się autkiem :fcp14

COOLka
17-02-2008, 21:08
Wiecie Koledzy szału nie ma :fcp18
mondeo mk I
1,8 Pb + gaz sekwencja
elektryczne szyby
klimatyzacja
radio CD KENWOODA ze zmieniarką
nowe sprzęgło
i jeszcze ma nowe reflektory te co nie żółkn
o dodatkach co ma cala resza modeli to nie pisze :fcp1
Blacharka można powiedzieć SUPER
za zarejestrowanego dalem 6900zł
teraz mnie czeka wymiana oleju i rozrządu dotego nowe wycieraczki, żarówki i mam tylko nadzieje że klima żyje bo nie miałem szansy sprawdzić (wyczytalem na forum ze jak temp. spada ponizej +4 stopni to sprężarka sie nie włączy) fakt jest taki że instalacja klimy pod machą jest i dioda sie zapala na przełączniku ale narazie sprężarka nie startuje bo troche mrozik trzyma
Ponawiam prośbę o przesłanie instrukcji w stylu "sam naprawiam" na maila: coolka5@tlen.pl
Ponieważ byłem na tym ftp karexa i nie bylo tam katalogu samochody a tym rardziej zadnej instrukcji
z góry wielkie dzięki

kropi
17-02-2008, 21:51
Jeśli tego nie zrobiłeś to proponuję sprawdzić jeszcze zawieszkę, nagminnie bowiem latają łączniki stabilizatora trochę przy tym hałasując. U mnie to wszystko było niby robione, ale i tak cos tam puka, wkurza mnie to już... chyba pojadę do innych diagnostów :570:
Tez masz elektrycznie regulowany fotel? Dla mnie to jest b. fajne, bo ten fotel generalnie jest bez rewelacji, i po dłuższej chwili zaczyna mnie boleć d..., a tu pstryk! i w 5 sekund totoalna zmiana pozycji, bardzo to odprężające. Ale i tak się zastanawiam, czy mozna tu przeszczepić fotele z volvo :fcp18

VoyTasS
17-02-2008, 21:53
NO... to źle nie ma :)

Do wymiany dorzuć obowiązkowo jeszcze wszystkie filtry i płyny... bo nie wiadomo jak poprzedni właściciel "szalał".

COOLka
18-02-2008, 19:25
elektrycznych foteli niestety nie ma a moze stety bo slyszalem ze lubi sie ten mechanizm rozleciec. owszem szukalem zeby mial jak najwiecej bajerów ale jak juz byl bogaty to blacha do kitu albo zderzaki to wielka ruina z drugiej strony codziennie ani fotela a lusterek się nie codziennie nie reguluje. Fakt faktem ze podgrzewana przednia szyba i podgrzewany fotel przydalby sie. Narazie czeka mnie wymiana płynów życiowych, rozrządu i pewnie jeszcze ta klima (choc naraze jest ciągle okolo minusowej temp. i ludze sie tym ze kompresor nie startuje bo jest za zimno).
Wielki podziękowania dla Przemka J. za przesłanie instrukcji :fcp29

kropi
18-02-2008, 21:28
Heh, zderzakami to się w ogóle nie ma co przejmować, to akurat zdecydowanie najsłabszy punkt programu, wystarczy się oprzeć o hałdę śniegu i po herbacie (dobrze, że w tym roku taka zima a nie inna), ja mam z obu stron do wymiany, z przodu już kupiłem a z tyłu jeszcze spróbuję pokombinować na wiosnę ale czekam aż się zima definitywnie skończy, bo szkoda by mi było roboty w razie co :fcp16

Miałem to samo, szukałem od ładnych paru m-cy i albo ruda, albo cena-kosmos, albo szpachlex, albo auto w Zgorzelcu... zdecydowanie najwięcej fordów miało kłopoty z szeroko rozumianą blacharką, natomiast praktycznie nie widziałem żadnego z problemem silnikowym - wszystkie chodziły cicho, żaden nie kopcił (nawet diesle), odpalały od razu, nie dymiło spod korka...

Ostatecznie zdecydowałem się na wersję prawie-golas (jak na Mondeo, oczywiście) ale za to z pewnych rąk, z nowym sprzęgłem, rozrządem i większością zawieszenia, ładnie utrzymanego, uszkodzony był tylko termostat i czujnik temperatury ale to wymieniłem, no i te zderzaki nieszczęsne. Klima działa, szczelna, sprawdziłem przed zakupem. Zrobiłem nim coś koło tysiąca, w tym traska 500 km, i jak na razie wszystko cacy (oby tak dalej).

Ta szyba podgrzewana... fajny patent na zimę, ale za to nocą się gorzej jeździ, bo te druciki pod światło jednak cholera widać, trzeba się przyzwyczaić - no ale coś za coś. No i GPS ponoć tego nie lubi, a ja korzystam i to często.

Reasumując - jak na razie duży minus za chałowe zderzaki, mniejszy za dziwną skrzynkę i pukające zawieszenie, reszta obleci. Szał to to nie jest, ale jest czym przycisnąć, full przestrzeni z przodu, z tyłu i w bagażniku, dobrze się prowadzi (choć mógłby trochę szybciej skręcać ;-) ) - ogólnie jestem zadowolony.