Zobacz pełną wersję : Zużycie opon


krzych
07-10-2003, 23:04
(Post wysłany przez Piotr_K)

Posiadam Mondeo 1.8 16V z 1999r. Ostatnio zauważyłem, że tylne opony są dziwnie zużyte. Najbardziej zużywa się bieżnik od strony zewnętrznej, w części środkowej i wewnętrznej nie ma śladów nadmiernego zużycia. Zdziwiło mnie to dlatego, że w samochodach, które poprzednio użytkowałem największe zużycie zawsze było na przednich oponach. Geometrię, zbieżność zawieszenia sprawdzam regularnie. Samochód ma przebieg 45 tys. km (w tym kilka tysięcy przejechanych na oponach zimowych), opony Michelin Pilot HX 205/50 ZR16. Proszę powiedzcie jak to jest w waszych Mondkach, czy macie podobne spostrzeżenia, czy jest to normalne dla tych aut?
Pozdrawiam
Piotr

krzych
08-10-2003, 15:29
(Post wysłany przez anszun)

Wszystko wskazuje na niewłaściwy kąt pochylenia kół tylnych.Czy takie pomiary były robione? Typowe dla forda jest raczej odchylanie na zewnątrz, ale nie w takim nowym aucie. Jeśli był bity, to być może fachowiec przedobrzył lub zrobił na oko. Lepiej sprawdź.
Pozdr.

jaro
16-10-2003, 10:06
Posiadam MKII 00\" 1,8TD, problem o którym piszesz jest mi doskonale znany. Mój samochód był tłuczony i wszyscy zrzucali jego dziwne zachowanie przy hamowaniu, wyprzedzaniu, manewrach na poważne przebyte uszkodzenie/ ale takie nie było/ Goemetrię ustawiali wszyscy. Tłumaczyli to obecnością 17\" ALU. Tym że trzeba podpiłować tylne wachacze. Czara goryczy wypełniła się gdy nowe Fuldy 215 po 3tyś zdarłem do siatki po wew. stronie bieżnika-3cm. I wtedy dostałem namiary na gościa który zajmuje się tylko geometrią. Sprawdził wszysko, laserowo ustawił geometrię i od tej pory nie wiem co to problemy w czasie jazdy. Męczyłem się 6 miesięcy, ale teraz to wszystko jest poza mną.

krzych
17-10-2003, 10:57
(Post wysłany przez Piotr_K)

Jaro! Jestem z północnej Wielkopolski, czy spec u którego byłeś mieszka gdzieś w tej okolicy? Byłbym zainteresowany kontaktem do niego.
Dzięki
Pozdrawiam
Piotr