Zobacz pełną wersję : Jakie świece wybrać do 1.6 16v(zetec) 93r. gaz?


barkley1
22-02-2005, 15:06
Mam dylemat bo niedawno zaczeło mi szarpać autkiem i poradzono mi wymienić świece i przewody WN. Teraz mam opcje do rozpatrzenia, wymianę na:
1. przewody Wn za 85 zł i świece po 25 zł z platynową końcówką ,czy
2. orginalne przewody i świece MotorCrafta za 280 zeta

dodam że mam gazik zamontowany.
Którą opcje wybrać (wolałbym tańszą), ale czytając na forum opisy wiele osób mówi różnie i nie wiem na co się zdecydować.
Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym związane proszę o pomoc!!

i jeszcze jedno czy po wymianie skończą się moję problemy z szarpaniem, bo nie mam zamiaru wywalać kaskę w błoto ;-)
pozdrawiam

hoszi-min
22-02-2005, 17:49
Ja przy montażu instalacji założyłem przewody BOSH a świece MOTORCRAFT- i idzie jak burza-zero problemów.Moim skromnym zdaniem na tym akurat nie ma co oszczędzać.
Swiece 32 zł za szt
Przewody 139 zł

cronos626
22-02-2005, 18:02
Doradzam orginały , świece i przewody MOTORCRAFT-a .
Co do pozostałej części pytania to chyba nikt Ci nie powie na 100% .
Troche mało obrazujący opis

kkarol
11-04-2005, 09:55
mozesz zastosowac swiece motorcraft ayf22c, sa tansze koszt okolo 10zl sztuka

Skolmi
11-04-2005, 10:01
mozesz zastosowac swiece motorcraft ayf22c, sa tansze koszt okolo 10zl sztuka

To jeszcze doradź od razu kupno nowych tłoków. Przydadzą się, gdy te świece wypala w nich dziury :roll:

asmodeusz
11-04-2005, 10:06
Miałem podobne problemy, szarpanie a czasem wystrzały. Praktycznie sprawdziłem na sobie. Zdecydowanie zalecam przewody motorcrafta -mozna kupic za ok 160 zł w serwisie ok 200zł. Świece także motorcrafta(na allegro widziałem po 18,50 zł) bo boscha wysiadaja po 2 tygodniach. I nie ma zmiłuj sie, musi chodzić. Po wymianie najlepiej jechac do gazowników na ustawienie

kkarol
11-04-2005, 13:31
mozesz zastosowac swiece motorcraft ayf22c, sa tansze koszt okolo 10zl sztuka

To jeszcze doradź od razu kupno nowych tłoków. Przydadzą się, gdy te świece wypala w nich dziury :roll:

jakie dziury czlowieku?? od zalecanych do mondeo 93 roznia sie tylko brakiem platyny, sam sprawdz cieplote , a po co platyna jak przy gazie swiece wymienia sie co 30 tys? sam sobie odpowiedz

Dzekis
11-04-2005, 15:27
w zetecach najlepiej spisują się świece Motorcraft. Koszt do Mondka w ABSCAR ok. 100 PLN i przewody coś koło 130 PLN za komplet. Nie polecam niczego innego, sprawdziłem na własnej skórze, zresztą mój gazior mnie przestrzegał przed innymi świecami i przewodami niż dedykowane do tych silników Motorcrafty. Zobacz tu: http://www.abscar.com.pl - mają tanie i dobre części w porównaniu z innymi.