Zobacz pełną wersję : ABS gdzie naprawić?


krzych
12-10-2003, 22:27
(Post wysłany przez gajes)

Zapala mi się lampka abs w mondeo 1,6 z 1997r. Z tego co się już dowiedziałem to moduł abs padł. Cena nowego jest chora macie może jakieś inne rozwiązanie tańsze. Za rady z góry dziękuje.

krzych
25-10-2003, 12:43
(Post wysłany przez AC)

mam namiar na dobrego mechanika w Warszwie,który to robi zadzwoń do mnie na nr 0505-079-068.

krzych
30-10-2003, 18:54
(Post wysłany przez Zeteczek)

Zapala mi się lampka abs w mondeo 1,6 z 1997r. Z tego co się już dowiedziałem to moduł abs padł. Cena nowego jest chora macie może jakieś inne rozwiązanie tańsze. Za rady z góry dziękuje.
Cześć...
Witam w \"klubie\" ;)
Niestety, mi tez zaczęła sie zapalać...Mam Escorcika Turnier z tym samym silniczkiem co Ty (tzn. Zetec), choć z 1998. Na początku na początku tego roku, zapalała mi się jedynie gdy jeździłem w arunkach wilgotnych, ale gdzies na przełomie wiosny i lata. kiedy juz było cooraz mniej wilgoci, zapalała się już w czasie jazdy suchej...
Poszedłem do takiego przydomowego, małego warsztatu. I pan majster po sprawdzeniu, jak mógł, orzekł, ze według niego parametry wszystkich czterech czujnikówprzy kołach sa w porządku i wg niego na 99% przyczyna leży w....
Oczywiście w module ABS.
Aby się upewnić mógł tylko doradzić, że tylko serwis Ford ma specjalny program diagnostyczny. Wiec się udałem, zainwestowałem w badanie coś ponad 100zł.
I się ciesze:)...
Najwazniejsze, że oni swierdzili, ze problemem jest czujnik albo jego instalacja przy jednym z kół. Uuuuuuufff
Na szczęście nie moduł...
Teraz tylko musze się zdecydować na inestycję w czujnik co moze mnie kosztowac, jakieś 400-500 zł, nie w ASO...
Dla porównania powiedzieli w tamtym ASO, że moduł u nich to wydatek...
ok.3000zł (słownie:trzech tysięcy złociszy):(
P.S. czy masz zupełną pewność, że to moduł padł?

krzych
31-10-2003, 23:55
(Post wysłany przez Kocur)

... ABS w fordach miesci sie np. w Piasecznie. Oto namiary na nich: http://www.jacekgrabowski.pl/
I choc nie jest to rozwiazanie najtansze, to mimo wszystko nie tak drogie jak oferowane przez serwisy Forda.
Pozdrawiam