Zobacz pełną wersję : Trochę pytań przed zakupem


juzer7
23-02-2008, 23:04
Witajcie, piszę po raz pierwszy tutaj :)

Przymierzam się (jestem zdecydowany na ok. 90%) do zakupu nowego S-Maxa. Mam jednak kilka (albo i więcej nawet :fcp2 ) pytań do Was na początek :fcp18

Pierwsza sprawa. Można już zamawiać S-Maxy z nowym dieslem 2,2 175 KM. Pytanie - czy silnik 140 KM wystarcza? Dopłata to ok. 7 tys. PLN. Kasa do przeżycia - tym bardziej jeśli warto. Jeździłem na jeździe próbnej wersją 140 KM i momentami miałem wrażenie, że kilka koni więcej byłoby całkiem przydatne.

Druga sprawa - to jak Wam się jeździ na tym fotelu na dłuższych trasach? Po przesiadce z corolli nie mogłem się jakoś (na ok. 30-minutowej jeździe próbnej) przyzwyczaić do tego fotela. Czułem się trochę taki "wyeksponowany" (w porównaniu do przesiadki ze stosunkowo ciasnej corolli gdzie czuję się "wtulony" w samochód), poza tym nie mogłem sobie wygodnie ułożyć prawego kolana, które dosyć mocno ocierało mi cały czas o konsolę. Jak Wam się jeździ na długich trasach?

Na koniec pytania o kilkanaście pozycji-opcji z cennika - warto czy nie warto?
1.) fotel kierowcy z pamięcią ustawień - dosyć drogie, ale wydaje mi się to fajne (teraz z żoną regularnie zmieniamy położenia przy przesiadaniu) - czy ktoś kupił i żałował? :)
2.) IDVC - pomimo ceny strasznie mnie to korci - ale boję się, że będę i tak jeździł potem cały czas na jednym ustawieniu - czy mam rację?
3.) rolety przeciwsłoneczne wbudowane w tylne drzwi - niby fajne, ale czy przy przyciemnianych szybach będzie to miało sens?
4.) przednia szyba z filtrem antysłonecznym - wydaje mi się, że warto
5.) zamiana zwykłego radio na radio Sony - naczytałem się tu, że zwykłe radio podobno kiepsko gra - ale ta dopłata 700 zł?!? sporo
6.) zestaw mocowań Activity - ktoś tego w ogóle używał? w salonie niewiele są w stanie o tym w ogóle powiedzieć, a zainteresowały mnie te mocowania na rowery
7.) nakrętki przeciwkradzieżowe na alufelgi - czy to nie jest tak, że każdy bardziej rozgarnięty złodziej alufelg ma po prostu klucz do takich nakrętek w swoim "komplecie złodzieja"? :)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi - ułatwi mi to wybór właściwej wersji :)

iwanex
27-02-2008, 09:23
Odpisze krótko:
1-warto brac zwłaszcza przy wielu kierowcach
2-nie mam zdania nie jest mi to potrzebne lubie forda za to jak jeździ nawet bez tego wynalazku.
3-przy ciemnych szybach bez sensu
4-super sprawa mam u siebie
5-nie mam zdania nie jestem audiofilem
6-moze sie przydac
7-zawsze go spowolniąw działaniu ja mam
Co do foteli to uwazam ze sa super.

juzer7
27-02-2008, 09:52
Super dzięki za odpowiedzi! :)

W zasadzie mam już niemal wszystko dobrane i zdecydowane. Pozostały mi 2 nowe pytania:
1.) Samopoziomujące się zawieszenie. Spędziłem kilka dni przeglądając różne fora, także zagraniczne - i nie mogę znaleźć sensownych wskazówek. Z jednej strony rzeczywiście ułatwi to trochę prowadzenie auta po obciążeniu. Ale z drugiej strony - to dodatkowa rzecz do psucia się, droższe amortyzatory do wymiany. Poza tym tak myślę, że jeśli to auto ma 830 kg ładowności to jeśli nawet zapakuję do niego 400 kg (a to dużo i tak!) to nadal zostaje mi zapas ponad 400 kg! Jeśli dobrze rozumuję to i tak temu zawieszeniu daleko będzie do "siądnięcia" i powinno być nadal sprężyste. Czy dobrze kombinuję?

2.) Jak sprawuje się złożony 3 rząd foteli? Czy taka "podłoga" jest rzeczywiście wygodna? Czy nie ma w praktyce jakiś nierówności itd? Bo chyba chciałbym zamontować 3 rząd na te kilka razy w roku kiedy może się przydać.

iwanex
27-02-2008, 10:59
1.na to pytanie nie odpowiem choć podoba mi sie twoje rozumowanie.
2.mam 3 rząd foteli i podłoga jest idealnie płaska - niezłe wykonanie i jakość foteli. Bagażnik troszkę płytszy niż w wersji 5-cio osobowej. Narazie u siebie na próbę wyjąłem fotele i powstała nierówna podłoga(więc jak już są to lepiej nie wyjmować) auto trochę lżejsze.

juzer7
27-02-2008, 17:25
1. ale rozumiem, że Ty nie odczuwasz jakoś braku tego samopoziomującego się zawieszenia?
2. ile razy ich użyłeś do przewozu osób? czy kupiłbyś je ponownie? :)

iwanex
28-02-2008, 07:52
1- nie miałem przyjemności jechać z tym bajerkiem - nie wiem czy mam prawo się wypowiadać że nie jest to potrzebne i że mi nie brakuje.

2-rzadko tam ktoś siedzi no ale w końcu S-max z tymi fotelami to prawdziwy S-max. Trudno doradzić-przydają się ale nie na codzień.

Killing_joke
28-02-2008, 20:42
zadko na tylnym siedzeniu sie kogos wozi, ale za to masz plaska podloge po zlozeniu 2ch rzedow.. Ulatwia to przewozenie rzeczy, a i można rozlozyc karimatki, spiworek i w kime :P
Jesli nie masz 3 rzedu, to zeby miec na rowno podloge po zlozeniu 2 rzedu siedzen musial byc miec ta wysowana tacke ^^

juzer7
29-02-2008, 09:34
która to wysuwana podłoga ma dla mnie średni sens :) też tak właśnie kombinowałem, że 3 rząd siedzeń ułatwi ładowanie długiego bagażu.

torque
29-02-2008, 19:09
Super dzięki za odpowiedzi! :)

W zasadzie mam już niemal wszystko dobrane i zdecydowane. Pozostały mi 2 nowe pytania:
1.) Samopoziomujące się zawieszenie. Spędziłem kilka dni przeglądając różne fora, także zagraniczne - i nie mogę znaleźć sensownych wskazówek. Z jednej strony rzeczywiście ułatwi to trochę prowadzenie auta po obciążeniu. Ale z drugiej strony - to dodatkowa rzecz do psucia się, droższe amortyzatory do wymiany. Poza tym tak myślę, że jeśli to auto ma 830 kg ładowności to jeśli nawet zapakuję do niego 400 kg (a to dużo i tak!) to nadal zostaje mi zapas ponad 400 kg! Jeśli dobrze rozumuję to i tak temu zawieszeniu daleko będzie do "siądnięcia" i powinno być nadal sprężyste. Czy dobrze kombinuję?

Ja pragne zwrocic uwage na jedna rzecz.
IDVC to nie to samo co samopoziomujące zawieszenie.
Z tego co pamietam (na pewno tak jest w mondeo mk4: IDVC - 4400zł samopoz - 2700zł) to nie mozna tych dwoch rzeczy połaczyc ze soba.
IDVC pozwala nam zmieniac nastawy zawieszenia pomiezy trybami comfort normal a sport, natomiast samopoziomujace utrzymuje tył na tej samej wysokosci niezaleznie od obciazenia ;)
pozdrawiam

TiM
29-02-2008, 21:49
Witajcie, piszę po raz pierwszy tutaj :)

Przymierzam się (jestem zdecydowany na ok. 90%) do zakupu nowego S-Maxa. Mam jednak kilka (albo i więcej nawet :fcp2 ) pytań do Was na początek :fcp18

Pierwsza sprawa. Można już zamawiać S-Maxy z nowym dieslem 2,2 175 KM. Pytanie - czy silnik 140 KM wystarcza? Dopłata to ok. 7 tys. PLN. Kasa do przeżycia - tym bardziej jeśli warto. Jeździłem na jeździe próbnej wersją 140 KM i momentami miałem wrażenie, że kilka koni więcej byłoby całkiem przydatne.

Druga sprawa - to jak Wam się jeździ na tym fotelu na dłuższych trasach? Po przesiadce z corolli nie mogłem się jakoś (na ok. 30-minutowej jeździe próbnej) przyzwyczaić do tego fotela. Czułem się trochę taki "wyeksponowany" (w porównaniu do przesiadki ze stosunkowo ciasnej corolli gdzie czuję się "wtulony" w samochód), poza tym nie mogłem sobie wygodnie ułożyć prawego kolana, które dosyć mocno ocierało mi cały czas o konsolę. Jak Wam się jeździ na długich trasach?

Na koniec pytania o kilkanaście pozycji-opcji z cennika - warto czy nie warto?
1.) fotel kierowcy z pamięcią ustawień - dosyć drogie, ale wydaje mi się to fajne (teraz z żoną regularnie zmieniamy położenia przy przesiadaniu) - czy ktoś kupił i żałował? :)
2.) IDVC - pomimo ceny strasznie mnie to korci - ale boję się, że będę i tak jeździł potem cały czas na jednym ustawieniu - czy mam rację?
3.) rolety przeciwsłoneczne wbudowane w tylne drzwi - niby fajne, ale czy przy przyciemnianych szybach będzie to miało sens?
4.) przednia szyba z filtrem antysłonecznym - wydaje mi się, że warto
5.) zamiana zwykłego radio na radio Sony - naczytałem się tu, że zwykłe radio podobno kiepsko gra - ale ta dopłata 700 zł?!? sporo
6.) zestaw mocowań Activity - ktoś tego w ogóle używał? w salonie niewiele są w stanie o tym w ogóle powiedzieć, a zainteresowały mnie te mocowania na rowery
7.) nakrętki przeciwkradzieżowe na alufelgi - czy to nie jest tak, że każdy bardziej rozgarnięty złodziej alufelg ma po prostu klucz do takich nakrętek w swoim "komplecie złodzieja"? :)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi - ułatwi mi to wybór właściwej wersji :)


Jeśli mogę, to dwie rzeczy:
Radio SONY dostaniesz za free jak pokombinujesz. Ja jeździłem na początku ze zwykłym a po miesiącu przełożyli mi SONY (akurat nie mieli wolnego jak kupowałem). Różnica jest kolosalna i napewno warto! To standardowe ma bardzo mizerną regulację tonów, ponadto słabiutką końcówkę mocy i małe pasmo przenoszenia. W Soniaku jest już całkiem przyzwoicie, nawet przy standardowych głośnikach (za długiego żywota im nie wróżę) No i teraz wożę trzy - cztery płytki w aucie zamiast ogromnego segregatora. :fcp14
Nakrętki nie zaszkodzą, zwłaszcza że także dostaniesz je gratis.

Co do rolet; spytaj tych, którzy będą tam jeździli. Wg. mnie bez sensu. Chyba że wchodzą w grę jakieś dłuuugie wyjazdy i ktoś będzie tam kimał podczas jazdy. Ale raczej szkoda kasy przy ciemnych szybach zwłaszcza.

Resztę zostawiam kolegom, bo to w końcu inne autko i nie wypada mi się wypowiadać o niektórych zagadnieniach :fcp4

jak_tako
03-03-2008, 19:26
>Pierwsza sprawa. Można już zamawiać S-Maxy z nowym dieslem 2,2 175 KM. Pytanie - czy >silnik 140 KM wystarcza? Dopłata to ok. 7 tys. PLN.

Skad wiesz o tych 7 tysiacach? Pytalem o ceny S-Max z nowym dieslem i nikt nie umial mi nic na ten temat powiedziec. Masz moze jakies dane techniczne S-Max z tym silnikiem (przyspieszenie)?

Ad 5) z tego co mi wiadomo Sony moze odtwarzac pliki MP3, standardowy odtwarzacz tego nie potrafi. Z tego wzgledu dla mnie wchodzi w rachube tylko Sony.

juzer7
03-03-2008, 20:48
7 tysięcy to cena, którą zaoferował mi diler z Chorzowa. Rozmawiałem też z OMC Motors z Warszawy i potwierdzili, że silnik ten będzie i że Ford Polska pracuje obecnie nad cennikiem, ale faktem jest, że oficjalnych cen na razie nie ma.

Co do informacji o silniczku :)
http://www.ford.de/ns7/s-max/-/kataloge ... w/-/-/-/-# (http://www.ford.de/ns7/s-max/-/kataloge-preise-pkw/-/-/-/-#)

jak_tako
03-03-2008, 21:52
7 tys. to doplata ktora bylbym gotow zaplacic aby miec S-maxa z tym silnikiem. Jesli uda mi sie wyhandlowac jakis dobry rabat to chyba sie zdecyduje.

Killing_joke
04-03-2008, 18:45
Jesli chce ci sie czekac to moze i warto, ale watpie zeby szybko sie pojawily s-maxy z nowym silnikiem.
1. zanim on wyjdzie uplynie troche czasu
2. zanim uporaja sie z zamowieniami minie znowu sporo czau
Silniczek 2.0 za 3 tysiace bez utraty gwarancji pokrecaja ci do 170 koni wgrywajac program do komputera. (przynajmniej takie info we Wroclawiu w asso dostalm, jedynie nie mozna przekroczyc magicznych 170koni bo wtedy gwarancja przepada)

witekga
18-05-2008, 11:52
Platinium X 2,2 TDCI 133.050 PLN
2,0 TDCI 122.050 PLN.
A miało być 7.000 PLN droższe
Cena z OMC w Warszawie
A u braci Niemców tylko 1.250 Euro różnicy.

w@riat
20-05-2008, 08:45
Mam rolety w drzwiach , zamówiłem bo w poprzednim autku używałem takich na przyssawkę i to dość często , koszt niewielki a przydaja się w lato.
Wysuwana podłoga to dobry patent jak masz spore zakupy, jak potrzebujesz sie przebrać (np. na nartach, rybach , przy paintballu) 3 rząd siedzeń jest wtedy wykluczony ale mi one nie potrzebne.Nakrętki antykradzieżowe, mam bo jak fela z opona kosztuje 2kkzł to głupotą byłoby nie mieć .
Activity niestety nie mam bo wożę zwykle 4 rowery jak wożę ;) , a activity jest tylko na 3 .

Co dom ładowności to pamiętaj że poza bagażem liczy się też waga pasażerów;)

witekga
26-05-2008, 15:46
"Udało" mi się wynegocjować 6% upust na S-maxa 2,2 TDCi. Powiedzcie czy to dobry wynik.
Dostawa na lipiec.

kicaj
27-05-2008, 13:17
czyli kupujesz 2.2 TDCi w cenie 2.2 TDCi na zachodzie (cena 2.0TDCi + 1250EUR doplaty do 2.2 TDCi)
mysle ze moglbys wiecej utargowac...
grunt to byc zadowolonym z autka ;)


no to mam pytanko - ktos testowal IDVC (czy jak to zwal...) w s-maxie?? na forum mondeo sa pochlebne opinie o tym - ale ciekawi mnie jak to sie sprawdza w przypadku wiekszego brata ;)
moze ktos cos napisac??

tygrysex
27-05-2008, 22:36
Witam, bo to moj pierwszy post :D
Wiec na dniach (prawdopodobnie do konca tygodnia) bede zamawial S-Maxa... od jutra zaczynam smigac po salonach i walczyc o cene... Wstepnie date odbioru auta ustalilem na koniec sierpnia, w kazdym salonie do jakiego dzwonilem (brak gotowego auta w interesujacej mnie konfiguracji) i mam pare pytan podobnie jak kolega do interesujacych mnie opcji.
Moj "zestaw":
S-Max 2.0 TDCI z manualna skrzynia biegow w wersji Titanium
Dodatkowe opcje (jade zgodnie z wydrukowana lista ze strony Forda):
1 na 100%: Przyciemniane szyby (warto w tym wypadku inwestowac w rolety? Pytam bo jednak czesto kozystam - dwojka dzieciakow na tylnich siedzeniach)
2 pod znakiem ?: Przednie fotele podgrzewane i wentylowane (co podgrzewanie nie zbytnio mnie interesuje, to wentylacja bardzo mi sie usmiecha - posiada ktos i moze wyrazic jakies opinie na ten temat, czy warto i jak z funkcjonalnoscia)
3 na 100%: Nakretki kol z blokada zabezpieczajaca (moim zdaniem potrzebna rzecz)
4 na 100%: Autoalarm obwodowy i pojemnosciowy, reagujacy na ruch we wnetrzu + dwa skladane kluczyki + centralny zamek (jako jedna opcja)
5 na 100%: Lakier metalik
6 na 100%: Felgi alu 18" wzor 5 ramienny (moim zdaniem najladniejsze do S-Maxa)
7 na 100%: Nakladki na progi (mam bardzo dobre doswiadczenia z nimi z mojej Foczki)
8 na 100%: Radio Sony 6CD
9 pod znakiem ?: Bluetooth... no wlasnie ma ktos i moze sie wypowiedziec nad jego funkcjonalnoscia (glownie chodzi o zakres wspolpracujacych telefonow, bo niestety w praktyce roznie bywa i co najwazniejsze, czy zgrywa on liste kontaktow z telefonu do wlasnej pamieci, czy trzeba robic nowe wpisy glosowe do kazdego kontaktu)
10 na 100%: Schowek podreczny z funkcja chlodzenia
11 na 100%: Przednie i tylne chlapacze
12 na 100%: Pakiet X PLUS (dach panoramiczny, reflektory kseonowe, tapicerka skorzana)
13 na 100%: Pakiet SIEDZENIA (lustarka i fotele ustawiane elektrycznie z funkcja pamieci)
14 na 70%: Pakiet ACTIVE (pilot parkowania, system monitorowania cisnienia oraz elektryczny hamulec postojowy)
Tu wlasnie mam dwie watpliwosci:
- w katalogu podane jest, ze system monitorowania cisnienia wystepuje zawsze z tymi oponami na ktorych mozna smigac nawet po przebiciu, ale one wystepuja tylko do felgi 17"... wiec jak sie ma ten system do felg 18"? Podejzewam, ze poprostu ta felga nie bedzie do tego przystosowana, mam racje?
- elektryczny hamulec postojowy, no wlasnie kolejny wynalazek o ktory chcialem zapytac jak sie zpisuje... czytalem w jednym watku, ze sie zablokowal i dopiero po jakims czasie dalo sie go odblokowac... pojedynczy przypadek?
Bo innym wyjsciem jest zamiana tej opcji na same czujniki parkowania...

Co sadzicie o tym zestawie, warto cos dodac... a moze ujac? Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi uzytkownikow tego samochodu.
Pozdrawiam

krootki
28-05-2008, 08:19
Witam, bo to moj pierwszy post :D
- w katalogu podane jest, ze system monitorowania cisnienia wystepuje zawsze z tymi oponami na ktorych mozna smigac nawet po przebiciu, ale one wystepuja tylko do felgi 17"... wiec jak sie ma ten system do felg 18"? Podejzewam, ze poprostu ta felga nie bedzie do tego przystosowana, mam racje?


Ja mam 18" i system monitorowania ciśnienia działa ok.

Killing_joke
28-05-2008, 09:44
IVDC przydatna sprawa. Jest odczowala roznica miedzy sport a komfort. Najczesciej uzywam przy bardziej zaladowanym aucie i nie raz sie przydalo.

Rolety przeciwsloneczne przy przyciemnionych szybach chyba zbedny gadzet... ale moze komus sie przydac, choc szyby sa pozadnie przyciemnione.

Hamulec elektroniczny - dla mnie zbedny. Tak czy siak zaciagniecie hamulca czy wcisniecie przycisku to jeden ruch reka... Fajny jest jedynie hamulec na wzniesieniach, ale przy IVDC jest normalnie przy manualnym recznym.

Skoro jest juz 2.2 TDCi to nie bral bym 2.0 TDCI, chociaz nie wiadomo jak bedzie sie sprawowal ten silniczek jesli chodzi o awaryjnosc.

Chlodzenie i podgrzewanie foteli przy skorze bardzo fajna sprawa. Nie raz wsiadalem przemarzniety do auta i takie cieplo w plecy i tylek to przyjemna sprawa, a w lato klima nie ochlodzi ci styku plecow i posladkow z fotelem.

Pamiec fotela i lusterek - jesli nie tylko ty nim jezdzil bedziesz na codzien to przydatne. Ja nie bralem, bo zonie nie daje maksia :P

Schowek podreczny z funkcja chlodzenia - jeszcze nie testowalem, ale dmucha taka temperatura jak klima.

Sprawdzanie cisnienia w ogumieniu - nie wiem, ja osobiscie nie chcialem sie wiazac z jednym rodzajem opon. Zwlaszcza, ze tyczy sie to 2 kompletow opon zima/lato. I tak sie zastanawialem,czy jakprzebije mi sie opona,czy latwo dostepne beda odpowiednie na wymiane, czy trzeba bedzie czekac i zamawiac...

tygrysex
28-05-2008, 19:52
A wiec tak: zdecydowalem sie na wszystko z listy (ma sie tylko na 200% wyjasnic sprawa z tym systemem pomiaru cisnienia, choc czytam tu, ze kolega ma 18" i wszystko jest ok)... na 6 salonow (3 odwiedzone osobiscie, 3 przez telefon):
-dwie oferty beda jutro
-z jednego salony koles totalnie pomieszal opcje, mimo, ze sam powtarzal co wybralem
-jedna oferta z kompletnie rozsmieszajacym rabatem 3500zl
-dwie pozostale oferty na podobnym pulapie, podam ta lepsza... z auta o wartosci 152 000zl zrobili 143 000zl

Co sadzicie?

witekga
28-05-2008, 20:46
Jutro zamawiam tit S 2,2 i biorę jak TY
1, 2, 3, 4, 5, 8, 10,12, 13, 14
6 może da się zamówić 17 z oponami zimowymi. 18 z letnimi bym oddzielnie zamówił, inne bardziej mi pasujące
7 dokupie póżniej. pewnie taniej
11 w sklepie FORDa 50% taniej
jeszcze myślę nad tempomatem, ale czy w Polsce na naszych pasach startowych sie przyda ?

Killing_joke
28-05-2008, 21:53
-dwie pozostale oferty na podobnym pulapie, podam ta lepsza... z auta o wartosci 152 000zl zrobili 143 000zl

Co sadzicie?

Spokojnie cos jeszcze bys stargowal, albo niech ci cos doloza.

tygrysex
29-05-2008, 10:53
Przyszly pozostale dwie oferty, jedna nie warta uwagi, ale ostatnia... :D
Z autka 152 000zl zrobili 139 000zl... i to narazie bez zadnych pertraktacji :D
Czyli zostal mi jeszcze jeden salon, gdzie mily Pan obiecal, ze potrafi przebic kazda cene... zobaczymy, jak nie, to ostatnia oferta na 139 000zl + troche marudzenia i bedzie ok :D

witekga - tez dumam nad tempomatem... i chyba sie zdecyduje, tymbardziej, ze cena tak ladnie spadla, co do chlapaczy to faktycznie mi polecili, ze w salonie maja za 50%

olson
29-05-2008, 11:13
A sprawdzałeś Częstochowę? Ja dostałem ze 135 000zł na 119 000zł.

Marcin J
29-05-2008, 11:53
Ja dokonałem zakupu w kwietniu i bardzo dobre oferty przygotowali w Częstochowie oraz w Katowicach(MUltexim).Najlepiej kupic model który firma aktualnie posiada na stanie(są w stanie dać większy rabat)-tylko ciężko trafić z odpowiednią dla siebie konfiguracją.
Ja kupiłem 2,0 diesel Platinium. i dostałem 20k.rabatu ale model był z 2007 produkcja i jestem zadowolony!!!
Pozdrawiam

Killing_joke
29-05-2008, 15:47
Ja dokonałem zakupu w kwietniu i bardzo dobre oferty przygotowali w Częstochowie oraz w Katowicach(MUltexim).Najlepiej kupic model który firma aktualnie posiada na stanie(są w stanie dać większy rabat)-tylko ciężko trafić z odpowiednią dla siebie konfiguracją.
Ja kupiłem 2,0 diesel Platinium. i dostałem 20k.rabatu ale model był z 2007 produkcja i jestem zadowolony!!!
Pozdrawiam

Tak to prawda w Katowicach tez mi bardzo bardzo obnizyli, ale we Wroclawiu jeszcze troche z bulem serca musieli przyciac i dolozyli mi zimowki wybranej firmy. W ten oto sposob przebili Multexim. Za to Multexin przebil wiekszosc innych slaskich salonow. Nie polecam za to Gliwic nigdy w zyciu. Nie dosc, ze na jazdy byl problem sie umowic, bo nie wiedzial, kto z firmy jezdzi autem i kiedy je odda (ponoc to tam standart). A jak juz sie umowilem, to gosc nie przyszedl i musialem z innym jezdzic, a poza tym bylem tez na Mondeo umowiony, ale to auto tez dziwnym trafem nie bylo w tym dniu dostepne mimo wczesniejszego umawiania. ogolnie mieli klienta w d... a pojecie o sprzedawanych autach nikle. Nie potrafili o wielu dodatkowych opcjach sie nic wypowiedziec, pomijajac fakt, ze nie wiedzieli gdzie sa ich auto do jazd testowych.

tygrysex
29-05-2008, 21:00
OK, dostalem jeszcze rabat na tempomat i HLA za free.. wiec jutro ide podpisac umowe.
A ma ktos gdzies real fotki jak wyglada S'ka w kolorze Ink Blue? Bo wlasnie na taki kolor mamy ochote z zona i jeszcze jakby komus z dachem panoramicznym sie chcialo poklikac pare fotek jak wyglada od wewnatrz... bede wdzieczny.

EDIT
:568: podpisane i :569: zamowione... :D

Dzieki wszystkim za typy gdzie jeszcze mozna bylo uzyskac lepsza cene, ale tym razem Multexim dal rade i dal najlepsza oferte (niecale 14000zl upustu)... przy podpisaniu umowy dolozylem jeszcze Bluetooth i dumam nad IVDC (niby mam dwa tygodnie na jakies tam ewentualne zmiany)... co sadzicie, warto?
Ogolnie sobie chwala...