Zobacz pełną wersję : gdzie w Krakowie sprawdzić i nabić klimatyzacje


devilisch
28-02-2008, 18:07
Gdzie w Krakowie sprawdzić i nabić klimatyzacje? Tak aby był to dobry i tani zakład :fcp2 Myślę narazie nad Ford EuroCar albo Auto Swift na ul. Ostatnia. Tylko nie wiem jak tam mają z cenami i jakością. Może ktoś inny mi coś lepszego poleci za co będę wdzięczny :fcp2 :fcp2

Sergi
29-02-2008, 11:01
W Euro Car pewnie zrobią to najlepiej, ale że są autoryzowanym serwisem mają zapewne wielką łapę. Jak nie chcesz samochodu sprzedawać i napisać 'serwisowany w ASO', to wybierz się do Swift'a.
BTW: Nie będę pchał własnego tematu, więc napiszę tutaj - Skąd się dowiem, że klima wymaga napełnienia? Lampka będzie migała? I ile za taką przyjemność średnio biorą?

Struna
29-02-2008, 14:17
devilisch, na jakim czynniku klima działa u Ciebie ? , nie masz napisane jakie masz auto a starsze miały czynnik R12 o którego teraz bardzo ciężko ( w zasadzie jest nielegalny ) napisz co tam masz to coś zaproponuję.

devilisch
29-02-2008, 17:51
Mam MONDEO II 1997 rok, 1.8 TD wersja klimatronick. Fakt nie wiem jaki tam ma być czynnik... Więc czekam na wypowiedzi :fcp2

Struna
29-02-2008, 18:03
no to skoro mondeusz 1997 to masz R134a a ten czynnik jest ogólnie i powszechnie dostępny, jesli chcesz niedrogo a dobrze to polecam zakład w modlnicy ( jak się na A4 wylatuje przed kompleksem WITEK'S ) na azorach w osiedlu też sensownie robią.

Sergi
29-02-2008, 20:39
A coś dla Kaczki z 98?

Struna
29-02-2008, 21:41
to samo.

Pinki
01-03-2008, 14:52
Ja polecam z całym przekonaniem http://www.mastermot.com/index.php?jezy ... imatyzacja (http://www.mastermot.com/index.php?jezyk=pl&s=oferta&t=klimatyzacja)
a czynnik jak struna napisał r134

devilisch
06-03-2008, 10:13
Kontaktowałem się z kilkoma serwisami klimatyzacji w Krakowie i mają troszkę zróżnicowane ceny:
Auto Swift - 300 zł - (odgrzybienie, napełnienie układu),
MMot Klimatyzacje - 280 zł - (odgrzybienie, napełnienie układu),
Ford EuroCar - 300 zł - (odgrzybienie, napełnienie układu),
Stacja Kontroli Pojazdów, Klimatyzacje - 200 zł - (odgrzybienie, napełnienie układu),

I znalazłem też taką ofertę na Allegro. Za odgrzybienie, test szczelności i napełnienie układu chcą - 140 zł. Podaje link:
http://allegro.pl/item320626259_klimaty ... rakow.html (http://allegro.pl/item320626259_klimatyzacja_napelnianie_krakow.html )
I zastanawiam się nad tymi 2 ostatnimi. A co myślicie o tej ofercie za 140 zł? Czy warto się tam wybrać czy raczej sobie odpuścić...
Pozdrawiam i dzieki za info

Struna
06-03-2008, 10:28
podałem 2 sensowne i sprawdzone firmy, no ale jak kto woli.

devilisch
06-03-2008, 10:48
podałem 2 sensowne i sprawdzone firmy, no ale jak kto woli.

Właśnie tych dwóch nie mogłem znaleźć w internecie i nie miałem jak się z nimi skontaktować. A masz może jakieś namiary na te serwisy?

Struna
06-03-2008, 15:51
w modlniczce tel. 501444886, do tego na azorach nie mam przy sobie, gdzieś mam wizytówkę ( jako jedyni mieli jeszcze czynnik R12 )

devilisch
06-03-2008, 18:08
w modlniczce tel. 501444886, do tego na azorach nie mam przy sobie, gdzieś mam wizytówkę ( jako jedyni mieli jeszcze czynnik R12 )

Próbowałem zadzwonić ale operator się zgłasza że nie ma takiego numeru...

Struna
07-03-2008, 11:33
hmm, może numerek zmienili, by trzeba podjechać.

arturek
18-03-2008, 13:53
Gdzie w Krakowie sprawdzić i nabić klimatyzacje? Tak aby był to dobry i tani zakład :fcp2 Myślę narazie nad Ford EuroCar albo Auto Swift na ul. Ostatnia. Tylko nie wiem jak tam mają z cenami i jakością. Może ktoś inny mi coś lepszego poleci za co będę wdzięczny :fcp2 :fcp2
Odgrzybianie + wymianę filtra kabinowego robiłem w ABC Focus.
http://www.abcfocus.pl/
Zapłaciłem 120ł (filtr + robocizna). Nie wiem czy nabijają klimę.
pozdrawiam
Arturek

Schem
28-05-2008, 15:40
Byłem w MasterMot na Półłanki.
Dwa razy.

Raz sprawdzili poziom czynnika, pogrzebali i zaczęło działać. Kasy nie chcieli, bo nie wiedzieli co naprawili.

Jak przestało działać znowu, pojechałem jeszcze raz i okazało się, że luźna jest kostka elektryczna.
Naprawili, wzięli 50 zeta, powiedzieli, że nabijać nie warto, bo poziom jeszcze OK.

Klima działa bez zarzutu a firmę polecam, bo nie naciągają i myślą jak naprawić a nie co wymienić.

pozdrawiam

Pinki
28-05-2008, 16:34
Schem, ciesze się, że mamy podobne odczucia

heko
28-05-2008, 17:20
Ja robię u mnie obok firmy ...odciąganie czynnika, sprawdzanie szczelności,... B. ważne! wymiana oleju !...150zł + odgrzybianie 50zł. :fcp2 ..
...nie dobijają czynnika, tylko inteligentna machina odciąga stary,(od razu dowiadujesz sie ile go było) testuje, filtruje lub wymienia i nabija dokładna dawkę :fcp1 ...całość trwa ok. 20 min. :fcp1

Pinki
28-05-2008, 17:44
heko, a widzisz a goście w MasterMot powiedzieli mi, ze wymiana oleju w klimie jest wyciąganiem pieniędzy ponieważ ten olej nie bierze udziału w spalaniu i spokojnie może być nawet i 15 lat eksploatowany.
Powiedzieli, że przy ew wymianie czynnika oczywiście można też zmienić olej ale, że jak chce odsysać czynnik tylko po to ,żeby zmienić olej bo np. bo zakupie auta trzeba to zrobić itd to jest po prostu naciągaczem
(odgrzybiane to oczywiście inna sprawa)

Struna
28-05-2008, 17:47
Ja robię u mnie obok firmy ...odciąganie czynnika, sprawdzanie szczelności,... B. ważne! wymiana oleju !...150zł + odgrzybianie 50zł. :fcp2 ..
...nie dobijają czynnika, tylko inteligentna machina odciąga stary,(od razu dowiadujesz sie ile go było) testuje, filtruje lub wymienia i nabija dokładna dawkę :fcp1 ...całość trwa ok. 20 min. :fcp1


a to gdzie ? goście w MasterMot powiedzieli mi, ze wymiana oleju w klimie jest wyciąganiem pieniędzy ponieważ ten olej nie bierze udziału w spalaniu i spokojnie może być nawet i 15 lat eksploatowany. no to takiej firmie i jej fachowcom mówię kategoryczne NIE

PS. życzę zatem bezawaryjnej pracy układu klimatyzacji :)

Pinki
28-05-2008, 17:50
Struna, no jak na razie po ich spawaniu (puk puk) działa
np oleju w skrzyni w mondeo MKII też sie nie wymienia

heko
28-05-2008, 17:58
a to gdzie ?
[/quote]

...w Kocmyrzowie...6km. za Wzgórz. Krzesławickimi :fcp1

no to takiej firmie i jej fachowcom mówię kategoryczne NIE

PS. życzę zatem bezawaryjnej pracy układu klimatyzacji :)



...noo...olej w tym ustrojstwie jest b. ważny :fcp9

Struna
28-05-2008, 18:25
Struna, no jak na razie po ich spawaniu (puk puk) działa
np oleju w skrzyni w mondeo MKII też sie nie wymienia

jasne, oleju w skrzyni się nie wymienia :) to zupełnie jak w Scorpio :) przynajmniej naprawiacze skrzyń mają na czym zarobić :)

Schem
29-05-2008, 08:08
Panowie... wszędzie gdzie jest olej (skrzynia, klima, frytkownica, itd) olej ma jakąś funkcję do spełnienia.
Inaczej mówiąc pracuje.
A jak pracuje, to się zużywa.
A jak się zużywa, to się wymienia.

Kwestia tylko "KIEDY".

Podczas życia samochodu, które jest w cywilizowanym kraju przewidziane na kilka lat, oleju w skrzyni i klimie nie wymienia się.
Ale jak ktoś kupuje auto i jeździ nim 20 lat (albo kupuje 10-20 letnie i jeździ nim 10 lat albo różne inne modyfikacje tegoż schematu ;) ) to oleje wymienić w końcu musi.
Więc wszystko jest kwestią INTERPRETACJI stwierdzenia "nie wymienia się" :fcp2 i nie bijcie się już

Ależ z rana mnie refleksja dopadła. :570:

heko
29-05-2008, 09:10
Ależ z rana mnie refleksja dopadła. :570:


...no...niezły refleks masz :fcp3

marwyk
30-05-2008, 06:33
Moje doświadcznia z firmą MASTER-MOT nie są też dobre.
Mam sporo znajomych osób z branży motoryzacyjnej i oni zostali poleceni bo robote robią dobrze.
Więc jade do nich była to pełnia sezonu bo lipiec 2006 rok.
Już na dzień dobry byłem potraktowany jak intruz a nie klient. Podchodze do kolesia takiego chudego nie wysokiego z brudką i mowie jaki problem (nie załącza mi klimatyzacji w FORD GALAXY). Niestety gość stwierdza ze mają dużo roboty i nie ma czasu ze mną w tym momencie rozmawiać. Każe mi czekać mówiąc że u nich klienci żeby z nimi tylko porozmawiąć czekają przynajmniej 30 minut). Jak usłyszałem coś takiego to podziękowałem za dalszą naprawe. Czyli jakości ich usług nie znam bo żadnej roboty im nie dałęm do zrobienia.

heko
30-05-2008, 14:45
Jak usłyszałem coś takiego to podziękowałem za dalszą naprawe. Czyli jakości ich usług nie znam bo żadnej roboty im nie dałęm do zrobienia.


Dla tego zapraszam do Kocmyrzowa...a co do wymiany oleju...to sami na własne oczy możecie zobaczyć co po paru latach macie w klimie :fcp27 ...
...wczoraj rozmawiałem z tym kumplem od klimy (i nie tylko klimy)...o "dobijaniu" czynnika...to jest całkowity brak profesjonalizmu :fcp5 ...czynnik daje się na wagę...a nie na ciśnienie...ciśnienie w zależności od nap. temperatury jest różne, więc ilość (ciśnienie) jest trudna do określenia :fcp27

...jak by ktoś nie wiedział, to olej jest w jednym obiegu z czynnikiem :fcp13 ...

Pinki
03-06-2008, 14:56
a serwis jakiś sensowny macie bo MMOT (jakieś 650 zł chce w tym 200 za cwekę) niestety tani nie jest a mam w jednym autku do wymiany cewkę na kompresorze od klimy

heko
03-06-2008, 15:26
a serwis jakiś sensowny macie bo MMOT (jakieś 650 zł chce w tym 200 za cwekę) niestety tani nie jest a mam w jednym autku do wymiany cewkę na kompresorze od klimy

...se zadzwoń...ja naprawiam u niego moją flotkę samochodowa
tel. Auto-Max 606 202 957 Grzesiek :fcp2
...możesz powiedzieć że jesteś od Grześka od dachów :fcp1

Schem
03-06-2008, 15:33
OT

Heko, a dachówki też? Czy tylko blacha?
Bo jak ceramika, to miałbym chyba temat to rozgryzienia... :fcp23

EOOT

heko
03-06-2008, 16:03
OT

Heko, a dachówki też? Czy tylko blacha?
Bo jak ceramika, to miałbym chyba temat to rozgryzienia... :fcp23

EOOT

Dachy...absolutnie wszystko co się z dachami wiąże :fcp1 ...usługi także (tylko terminów brak) :fcp5

g_stachura
16-09-2008, 07:05
...wczoraj rozmawiałem z tym kumplem od klimy (i nie tylko klimy)...o "dobijaniu" czynnika...to jest całkowity brak profesjonalizmu :fcp5 ...czynnik daje się na objętość...a nie na ciśnienie...
...

czynnik daje się na kilogramy jakby co , wtedy wiadomo że jest go tyle samo
niezlaeżnie od warunków fizycznych - ciśnienie i objętość się zmienia...

olej się wymienia ,ale nawet te cudowne maszyny mają z tym problem , w spręzarce jest około 250- 300 ml oleju
jak będziesz na przeglądzie klimy to sprawdź ile maszyna odessała.

(zajmuje się klimatyzacją i chłodnictwem przemysłowym od 15 lat, samochodówka aktualnie nie jest moją główną dzałalnością bo nie mozna robić wszystkiego , ale w czasach kiedy ja napełniałem klimy w autach to nawet w aso nie wiedzieli co i jak.)

Pawel
29-07-2014, 22:54
sorry odświeżam temat
bo jak mi było potrzebne info to tu nie znalazłem, bo dane są dość nieaktualne, a może ktoś tu jeszcze zagląda
ja robiłem klime w a-z auto serwis na Dobrego Pasterza, polecam

gorcia94
03-06-2015, 17:27
Odświeżam temat odnośnie klimy a nie oleju..ktoś kogoś poleca ? Potrzebuje naprawić klime, myślę że to jakaś uszczelka przy sprężarce.

c-matix
03-06-2015, 20:07
Ruczaj ul.Łany

Macedońska jest bardzo dobra ale czasem jak gość tam wyskoczy z ceną to nogi się uginają.

wrzoch
05-06-2015, 00:32
Odświeżam temat odnośnie klimy a nie oleju..ktoś kogoś poleca ? Potrzebuje naprawić klime, myślę że to jakaś uszczelka przy sprężarce.

Jeśli naprawić, to w AllHappy na Macedońskiej.

Sam u nich naprawiałem wyciek w poprzednim aucie, kolega przywracał do życia klimę w pełnoletnim Xedosie, gdzie nie działała od kilku lat - z powodzeniem.