Zobacz pełną wersję : Rozrusznik nie dostaje prądu


martitaM&M
03-03-2008, 13:49
Nie wiem czy ten temat był już poruszany, przepraszam jesli tak, ale jestem w sytuacji dość nieciekawej i neistety moje usilne próby znalezienia rozwiązania poprzez czytanie postów nie odniosło skutku więc postanowiłam zapytać. Otórz sytuacja wygląda tak , że mój ford puma 1,7 z 1998 roku jeździł bez problemowo pomimo padniętego akumulatora, który do odpalenia silnika był podłanczany kablami. Niestety pewnego pięknego dnia już nawet na kable niechciał odpalić. Już mniejwięcej zdiagnozowaliśmy że niestety rozrusznik nie otrzymuje prądu z akumulatora (już innego dobrego). Jeśli jest prąd bezpośrednio doprowadzony do rozrusznika to się kręci lecz nie odpala, to i tak sukces bo normalnie po przekręceniu kluczyka tylko słychać cyknięcie, pompa się załancza ale nie kręci rozrusznik i niechce odpalić. Niewiem czy to możliwe jest aby brak prądu był spowodowany bezpiecznikami, chocioaż sprawdzaliśmy je i nic nie znaleźliśmy za to wiemy że prąd nei dopływa do rozrusznika. Niezmienia to faktu dlaczego przy bezpośrednim podłączeniu niechce też odpalić:( Podejrzewaliśmy immo, ale to chyba też nie jest przyczyną chociaż niby dioda ma się świecić przez 5 sek. a mi się świaci cały czas :( Wspomnę jeszcze może o tym akumulatorze bo może on spowodował jakieś zwarcie czy co, bo niestety niezauważyliśmy że on już sie nadaje do wymiany a żeby dojechać do domu dolewaliśmy wodę destylowaną, tylko że on się gotował i co jakis czas czynność należalo powtórzyć :( PILNIE PROSZĘ O POMOC !!!! bądź jakieś wskazówki co by można było jeszcze sprawdzić :(

Pinki
03-03-2008, 14:06
Jak Ci się elektrolit gotował to padł Ci prawdopodobnie regulator napięcia. mógł jakis bezpiecznik paść dlatego nie kręci
Wspomnę jeszcze może o tym akumulatorze bo może on spowodował jakieś zwarcie czy co, bo niestety niezauważyliśmy że on już sie nadaje do wymiany a żeby dojechać do domu dolewaliśmy wodę destylowaną, tylko że on się gotował i co jakis czas czynność należalo powtórzyć znaczy co ten nowy Ci się gotował ?

martitaM&M
03-03-2008, 15:30
Ten nowy jest wporządku, tamten stary jak na nim musiałam jechać się gotował. Potem na starym troche jeszcze było jeżdzone tyle ze odpalany na kable. Tylko że coś się powaliło i już niechciał na kable ani na pycha zapalić na tym starym więć podpięty został inny - dobry tyle że i tak nie chce odpalić. Tak jak już pisałam sprawdzany był dopływ prądu i nie ma go w rozruszniku więc może coś z kablem bądź z bezpiecznikiem tylko nie możemy go znaleźść który to by padł. A przy podłanczaniu rozrusznika bezpośrednio do akumulatora to go kręci ale niechce odpalić:(

Napisane: poniedziałek, 3 marca 2008, 17:06
Jeszcze jedno co może być przyczyną żę kiedy rozrusznik już dostaje prąd przekręca się kluczyk i kręci ale nie moze odpalić , zaskoczyć ?? Pilnie proszę o pomoc :(

archieu
07-03-2008, 22:47
ja na twoim miejscu sprawdził bym jakie napływa napięcie z alteratona do całego zasilania układu instalaci może po prostu padł ci regulator napięcia w alternatorze i dla tego gotuje ci elektrolit w akumulatorze a w tedy on nie ma tyle napięcia żeby działac poprawie

strongas44
10-03-2008, 19:27
mAM TAK SAMO z ta czerwona dioda swiec 5 sekund nie wiem co mam zrobic moze sproboje zapalic auto na popych!!!bezpieczniki sprawdzalem wiec chyba zostal tylko rozrusznik ale dziwno bo doslownie wczoraj dziala caly czas na starym slabym akmulatorze i na zapalaniu od kabli!!!moze sie cos stalo gdy probowalem odpalic jak padl mi akmulator mialem tak samo jak wyzej napisane sluszalem tylko jakies cykniecia co rbic????

jak zrobisz to to daj znac co zrobiles bo ja mam podoba sytuacje jak ty!!!

Dzwonilem na serwis i z tego co sie dowiedzialem jest to wina imobilsera poprostu stracil kod potzrzebne sa 3 l;ucze orginalne i wgranie nowego kodu na serwisie:(koszt ok 500zl!!!

Mozna to ominac inaczej??ma ktos do sprzedania kluczyki z pumy??

lucpl
13-03-2008, 16:16
mam to co ty gdy probowalem odpalic sluszalem tylko cykniecia, zapalilem auto na popych kolesie mowili ze to rozrusznik .. ech kolejne wydatki dopiero co wydalem 800 na nowy kluczyk....

Pinki
13-03-2008, 18:29
sluszalem tylko cykniecia

cykanie pojawia się przeważnie kiedy masz rozładowany akumulator.
a przy imo nie ma żadnego odgłosu

strongas44
14-03-2008, 10:29
Dzisiaj bede wiedział na bank jaki jest powod tego ze nie kreci!!!z mojej wiedzy wydaje mi sie ze jest to imobilaiser!!nie wiem jak u was ale u mnie czyli okolice Tychów mozna to zrobic u elektronika za ok 150-200zl bez zadnych kluczyków poprostu podpina laptopa i jazda:)

Pozdrawiam

lucpl
15-03-2008, 11:21
Podladowanie akumulatora podzialalo ,dzieki.

Pinki
16-03-2008, 17:08
lucpl, to teraz sprawdź jakie masz ładowanie czemu Ci się aku rozładował. moze jest juz stary i do wymiany a może coś z ładowaniem