Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo mkII 1999-2000


adammus22
13-03-2008, 17:33
Witam wszystkich na forum!

Szukam dużego rodzinnego auta, i coraz bardziej przemawia do mnie zakup Mondeo mkII z 2000 roku, gdyż auta te są stosunkowo tanie. Moje pytanie brzmi: Jak przedstawia się blacharka w tych autach, czy korozja jest częstym zjawiskiem?
Drugie pytanie dotyczy silnika: benzyna, czy diesel. Jeśli benzyna, to w grę wchodziło by założenie instalacji LPG, i jak te silniki tolerują LPG. Jakie może być przybliżone spalanie LPG, i ewentualnie diesla. Moje roczne przebiegi kształtują się w granicach 15 -17 tysięcy. Głównie chodzi mi o blacharkę, bo silniki, zwłaszcza ZETEC są bardzo żywotne, i wytrzymują długie przebiegi.
Oglądałem Mondeo z 1999 roku i niestety korozja była dość widoczna w tym aucie. Ale może to wynikało z wypadkowej przeszłości tego auta. Czy po prostu wszystkie te modele tak korodują?

Za ewentualne porady z góry serdecznie dziękuję
Pozdrawiam
Adam

norbi333
13-03-2008, 17:51
Optymalny silnik to benzyna 2.0 ,a najlepsza v-ka .Korozja to częste zjawisko w Fordach.Silniki są dosyć trwałe zwłaszcza vki,nie wiem jak z TD
Na chwilę obecną mam przejechane jakieś 25 tyś km na sekwencji i brak jakichkolwiek negatywnych skutków,same zalety :fcp2

karex
13-03-2008, 19:12
Przenoszę do działu "kupujemy auto".