Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Porysowane radio


GW555
18-03-2008, 11:36
Witam wszystkich. Mam w S-Maxie radio Sony CD tzw II generacji. Owalne z czarnym frontem. Ładnie wygladało, gra średnio ale niestety porysowałem w trakcie sprzatania. Rysy nie sa głębokie. Czy ktoś może polecić jakąś pastę do podszliwowania poliwęglanu, z którego wykonane jest radio ? Będę wdzięczny za poradę.

heko
18-03-2008, 11:45
Na początek spróbuj pastę do zębów :fcp2

GMK
18-03-2008, 20:12
Coś mi się wydaje, że będziesz się musiał do tej rysy przyzwyczaic.
Pasta poprostu zmatujesz wierzchnia warstwę panela.
Jedynym ratunkiem jest nałożenie foli ochronnej, nalepiej bezklejowej folii antystatycznej. Coś takiego jak do wyświetlaczy w palmach lub komórkach.
Problemem bedzie tylko odpowiednie docięcie.

GMK
15-09-2008, 20:42
Witam wszystkich. Mam w S-Maxie radio Sony CD tzw II generacji. Owalne z czarnym frontem. Ładnie wygladało, gra średnio ale niestety porysowałem w trakcie sprzatania. Rysy nie sa głębokie. Czy ktoś może polecić jakąś pastę do podszliwowania poliwęglanu, z którego wykonane jest radio ? Będę wdzięczny za poradę.


Stary tema ale widziałem coś takiego
http://www.allegro.pl/item432947892_pre ... fonow.html (http://www.allegro.pl/item432947892_preparat_do_usuwania_rys_z_wyswietla czy_telefonow.html)

tygrysex
15-09-2008, 22:28
Nie powiem dokladnie z jakiego materialu jest zrobione radyjko Sony w naszych S-Maxach, ale kiedys mailem takie radyjko Sony w moim aucie i wyglada to dosc podobnie, jesli chodzi o material: (zdjecie z netu)
http://img202.exs.cx/img202/5387/sony28ev.jpg
i jak to bywa na poczatku chuchalem i dmuchalem, ale potem panel ladowal juz w schowku bez pokrowca... efektem takich akcji byl dosc zrysowany wyswietlacz. Ale zakupilem kiedys na allegro jeden z pierwszysch specyfikow do likwidacji rys z wyswietlacza o nazwie Displex (wazne, zeby ustrzelic oryginal), bez wiekszego meczenia i pastwienia sie nad panelem - robilo sie znow na calej powierzchni lustro!!!
Wystepuje przy tej pascie jednak maly problem, trzeba uwazac na elementy ktore nie maja byc polerowane, bo ja po pewnym czasie mialem juz czarne rogi na tym malym srebrnym paseczku pod wyswietlaczem... poprostu farba sie zapolerowala ;)
Wiec gdybym ja sobie porysowal, to na bank zabralbym sie do tego z Displexem, ale zrobisz jak uwazasz...

EDIT: - Konsole Sony PSP kumpla, tez doprowadzalismy do wygladu "igła" za pomoca tej pasty, tez podobny material. Tylko wtedy bylo kupe zabawy z zaklejaniem logo itp...

kubaw20055
23-10-2008, 16:13
Ja też miałem problem z ryskami(najwięcej na gałce) na radyjku w Fusionie (6000 z tymi srebrnymi wstawkami) i bardzo ładnie dało się je zetrzeć pastą lekkościerną K2 z tym, że naprawdę bardzo delikatnie trzeba to robić i na koniec psiknąć czymś do plastików :fcp13

tygrysex
24-10-2008, 06:31
GW555 - no wlasnie, zrobiles cos z tymi rysami?

GW555
11-11-2008, 15:24
GW555 - no wlasnie, zrobiles cos z tymi rysami?
Witam Szanownych Panów. Trochę mnie nie było.....Dziękuję za pomocne komentarze.
Jutro kupuje Displex i dam znać. Pzdr wszystkich GW555

lecram_s
03-04-2009, 11:07
Witam Szanownych Panów. Trochę mnie nie było.....Dziękuję za pomocne komentarze.
Jutro kupuje Displex i dam znać. Pzdr wszystkich GW555

Witam

GW555 czy udało Ci się usunąć te rysy? Właśnie przed chwilą zobaczyłem, że moje dziecię również popełniło tą straszną zbrodnie rysując radio. Trochę przykro bo auto ma 3 miesiące...

tygrysex
03-04-2009, 18:46
A ja Wam powiem, ze nikt mi radia nie porysowal, za kierownica siedze tylko ja, jak czyszcze to tylko mikrofibra... a dzis jak sprzatalem po zimie wewnatrz, to i tak sa mikro rysy "pod slonce"... ehhhh taki material :(

arczi_75
03-04-2009, 19:14
Kiepskie materiały to fakt. Ja jeździłem tydzień z oryginalną konsolą srebrną. Gość w salonie powiedział mi, że będzie się mocno rysowała bo konsola jest polakierowana tak jakby tylko podkładem i namówił mnie za 400 zł na lakierowanie jej na kolor czarny fortepianowy taki jak bodajże w wersji Titanium S. Miało być git zero zarysowań i co? Poza super wyglądem po wyczyszczeniu kurzu i odciśniętych paluszków nie jest to co miało być. Czasami podkusi mnie sprawdzić lekkim ruchem palca czy zebrał się kurz i po prawie każdym delikatnym ruchu widać ryski - nie są one głębokie ale z reguły trwałe. A co do czyszczenia z kurzu i nabłyszczania to nie zostawia rys wg moich doświadczeń a mam hopla na punkcie czystości samochodu wewnątrz i na zewnątrz delikatna gąbka do mycia naczyń oczywiście bez tej szorstkiej części.

loop_77
30-04-2009, 12:13
U mnie wczoraj zauważyłem,że całe radio jest już porysowane :(
Samochód ma niecały miesiąc.
Dali cielska z tym wyświetlaczem , też musze zakupić tego displexa.
Jak tylko coś poradze,dam znak.
Na tym srebrnym plastiku również mam juz sporo rys,dlatego nie wiem,czy nie walne sobie go na czarno tak jak arczi.

lecram_s
04-05-2009, 12:39
Boję się użyć tego displexa na tym czarnym plastiku wokół wyświetlacza. Jeśli to czarne to jakaś farba albo lakier to displex mógłby skutecznie go zetrzeć. Wtedy gorzko mógłbym pożałować że zachciało mi się ryskę usuwać. Jak ktoś byłby na forum bardziej odważny ;) będę wdzieczny za wpis.

wit007
04-05-2009, 13:58
Wydaje mi sie ze polerowanie nie ma sensu - jesli nowe radio rysuje sie w kilka tygodni (albo szybciej) po polerce bedzie to samo. Zostaje sie z tym pogodzic.

GW555
16-05-2009, 10:53
Przepraszam za brak odpowiedzi. Trochę mnie nie było. Mam po prostu nowe radio. Opcjonale Radio Sony jest wg fachowca z serwisu bardzo wrażliwe na rysy. Taki urok.
Przykro mi, że nie moge pomóc.