Zobacz pełną wersję : "Buczenie" w komorze silnika


Kokosz_BB
25-03-2008, 20:42
witam forumowiczów ;-))
Jak spora część z Was zgłaszam się tutaj z problemem jaki wystąpił w mojej "kaczce" a mianowicie: gdy auto jest zimne nie wykazuje żadnych objawów, natomiast gdy się tylko zagrzeje pojawia się w silniku dziwne buczenie i im auto jest cieplejsze tym dźwięk jest bardziej wyraźny i dokuczliwy. Na słuch biorąc wydobywa się ono z prawej części komory silnika, gdzieś z okolicy filtra powietrza - ale nie sugerujcie się tym bo to może byćtylko subiektywne odczucie. Sprawdziłem wszystkie płyny (były OK), wspomaganie działa bez zarzutu więc to nie pompa, wyczyściłem odmę ale bez efektu. Jeśli ktoś z Was spotkał się już z podobnym objawem liczę na podpowiedź gdzie szukać przyczyny.
Z góry dzięki

Kokosz_BB
26-03-2008, 22:05
Oj coś widzę że Wam klinka zabiłem moim problemem ;-) Ale jeszcze się łudzę że nie zostawicie mnie z nim sam na sam.....

daro40
05-02-2009, 00:45
mam takie buczenie w Kaczce syna ale sporadycznie natomiast w escorcie 1,3 dość często ale słyszalne tylko podczas ruszania z jedynki,pompa wody i altek wykluczone ,dzwięk pochodzi albo z obudowy filtra powietrza albo z korka wlewu oleju do silnika , ale ten nierozbieralny korek juz kiedyś rozciąłem, w środku było dużo olejowego nagaru który usunąłem a następnie korek skleiłem,ale możliwe że znajdujące się w środku jakby membrany, takie gumowe, są już wyrobine i ich działanie jest wadliwe, zatem ten korek będący zaworem wydaje taki dżwięk buczenia -wycia,też mnie to drażni więc podmienię te korki w naszych fordach i zdam relację .pozdrawiam.

Miałem podmienić korki ale najpierw zrobiłem tak ,po otwarciu obudowy filtra powietrza i jego wyjęciu stwierdziłem że brak jest gąbki na wlocie węża gumowego do wspominanego korka wlewu oleju ,założyłem kawałek gąbki, następnie filtr,całość zmontowałem ,efekt taki, że jeżeli spokojnie ruszam to buczenia nie słychać a jeżeli chcę ruszyć ostro to słyszę znajome buczenie ale już ciszej i krócej ,przypomniałem sobie że znajomy mechanior jakieś 5,6 lat temu wyciągnął mi tą gąbkę gdy zobaczył że jest cała w oleju /powiedział że w serwisie tak robią/ no i jak sięgam pamięcią to ok.5 lat temu zaczęły się te buczenia.będę jeszcze testował z różnymi gąbkami ,mam na myśli ich gęstość.pozdrawiam.