Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] moje 1,5 roku z maxem


73Kwiatek
27-03-2008, 14:06
Witam wszystkich użytkowników s-maxów. Mój to 2.0 tdci 140km z października 2006r. 30.000 km przejechane
Wrażenia:
1. Bardzo dobry i oszczędny silnik
2. Świetne zawieszenie
3. Dużo miejsca
i tyle zachwytów teraz wady i usterki
1. Wspomaganie wyje (czekam na wymianę jakiegoś kabla już ze 2 miesiące)
2. Lampka nad 2 rzędem siedzeń wypada na wybojach
3. Podłokietnik tandetnie przykręcony (dopiero 2 podkładki sprężynowe dały redę)
4. Wyłącznik świateł czasem informuje o ich zostawieniu czasem nie
5. skrzypi pedał sprzęgła (przesmarowano po miesiącu to samo)
6. coś czasem brzęczy w podsufitce czy też w desce od strony pasażera (nie wiadomo co)
Mimo wszystko lubię ten samochodzik. Wykonanie średnie, silnik zawieszenie świetne
Pozdrawiam

bigi68
28-03-2008, 07:54
[quote="73Kwiatek"]Witam wszystkich użytkowników s-maxów. Mój to 2.0 tdci 140km z października 2006r. 30.000 km przejechane
Wrażenia:
1. Bardzo dobry i oszczędny silnik

Możesz napisać coś o spalaniu ja mam coprawda galaxy więc jest troche cięższy i przejechałem dopiero 2 tysiące i najlepszy wynik to 7,2. Ciekawe czy uda mi się zrobić lepszy ale pewnie musiałbym jechać po autostradzie i tylko 90km/h. Zdaje sobie sprawę że musi palić i nie przykładam wagi do tego ale zawsze gdzieś w człowieku siedzi a szczególnie w kierowcach że zawsze licytują się czyje auto najmniej pali. Poprzedni mondeo palił ok 8 benzyny więc teraz mam mniejsze zużucia.
Napisz coś o tym wyjącym wspomaganiu i kablu który mają niby wymienić

73Kwiatek
28-03-2008, 11:08
Spalanie proszę bardzo
na trasie przy 100-110 na 6 biegu udało się uzysać 4,2 l/100 (tak pokazywał komputer) ale wszystkie kury w mijanych wsiach padały ze śmiechu) to nie jazda !!!!!!!!!!
Przy normalnej jeździe na trasie 120-180 pali około 8 litrów. W mieście przy bardzo spokojnej emeryckiej jeździe około 7.5 litra przy normalnej plus korki 9 litrów z groszem (czasem lubię wcisnąć:))
Zapomniałem dodać, że buczały tylne opony pirellki zmieniłem na michelinki i jest ok.

bigi68
31-03-2008, 09:48
A jakie miałeś Pirelli i na jakie zmieniłeś. Ja mam Good Year :fcp4 i tez buczą. a z przodu mam nowe Pirelli i jest OK.
Napisz jakie masz teraz opony bo musze coś zmienić.Muślałem o zamianie opon na osi aby się przkonać które bardziej buczą ale ciągle nie ma czasu

bikej
31-03-2008, 11:20
Ja mialem smaxa nieco ponad rok. przejechalem nim ok 35.oookm
1. Bardzo dobry i oszczędny silnik
Zgadza sie. Mocy brakuje przy wyzszych predkosciach, ale ogolnie OK:)
2. Świetne zawieszenie
Tak. Twarde, ale pozwalajace na szybka jazde.
3. Dużo miejsca
Yhy
i tyle zachwytów teraz wady i usterki
1. Wspomaganie wyje (czekam na wymianę jakiegoś kabla już ze 2 miesiące)
Pod koniec troche zaczynalo wyc, ale dalo sie zniesc.
2. Lampka nad 2 rzędem siedzeń wypada na wybojach
Tego efektu nie mialem:)
3. Podłokietnik tandetnie przykręcony (dopiero 2 podkładki sprężynowe dały redę)
To samo. odpadl dwa razy:]
4. Wyłącznik świateł czasem informuje o ich zostawieniu czasem nie
To samo
5. skrzypi pedał sprzęgła (przesmarowano po miesiącu to samo)
Norma:]
6. coś czasem brzęczy w podsufitce czy też w desce od strony pasażera (nie wiadomo co)
Skrzypial i trzeszczal gdzie sie tylko dalo...:/

pewy
12-11-2008, 09:43
Witam,
mam S-maxa 140 KM 2.0 Tdci, z uwag po przejechaniu 20 tys:
- skrzypią tylne drzwi na uszczelkach-smarowanie na nic
- poleciał amortyzator po 15 tys
- klapa bagażnika odmówiła posłuszeństwa dość szybko
- sreberko na konsoli -trwałość umowna
- jakość usług serwisu w Szczecinie-masakra- i to w zasadzie główna wada tego auta.
Jednak poza tym auto wspaniałe, duży, łatwy w jeździe, szybki-dość, oszczędny, jedynie serwis powoduje wahania przy ponownym zakupie.Ale, tak naprawde to który serwis jest ok?Nie znam.

robert.j
17-11-2008, 10:27
[quote="pewy"]Witam,
mam S-maxa 140 KM 2.0 Tdci, z uwag po przejechaniu 20 tys:
- skrzypią tylne drzwi na uszczelkach-smarowanie na nic

Kup smar silikonowy i dokladnie posmaruj nimi uszczelki -nie ma możliwości żeby to nie pomogło - chyba ,że ten dźwięk nie wydają uszczelki a na przykład "mechowate" wykończenia w górnej części drzwi -smar silikonowy też rozwiąże ten problem.