Zobacz pełną wersję : Czujnik Airbag


peter1819
14-03-2005, 19:10
Witam.

Czytałem w różnych postach, ale nie bardzo mogę znaleźć.
Albo tak słabo szukałem.
Interesuje mnie lokalizacja czujników poduszek powietrznych kierowcy i pasażera. Jest jeden wspólny czy dwa osobno? Oraz w fotelach (boczne poduchy).
I jeszcze jedno pytanko. Czy jak są wystrzelone pirotechniczne napinacze pasów i wypięte kostki przy fotelach to powinna się świecić jakaś kontrolka na desce?

:(

AT
15-03-2005, 11:32
I jeszcze jedno pytanko. Czy jak są wystrzelone pirotechniczne napinacze pasów i wypięte kostki przy fotelach to powinna się świecić jakaś kontrolka na desce?

:(

Powinna się świecić (lub "migać") kontrolka poduszek powietrznych - przynajmniej tak jest w Escorcie i Mondeo. Co do pozostałych spraw to nie wiem :?

Adam

Greg
15-03-2005, 13:36
Interesuje mnie lokalizacja czujników poduszek powietrznych kierowcy i pasażera
Ja mam jedna poduche i czujnik znajduje sie na podlodze za , lub przed drazkiem zmiany biegow .
Czy jak są wystrzelone pirotechniczne napinacze pasów i wypięte kostki przy fotelach to powinna się świecić jakaś kontrolka na desce?
Jak ja jezdzilem bez prawego fotela z odlaczonym czujnikiem napinacza , to swiecila sie kontrolka na zegarach .
Pzdr.

Tommat
17-03-2005, 09:55
Cześć

Jak nie masz podłączenia lub wypięta jest kostka to powinna się palić kontrolka poduszek. Jeśli masz wypiete kostki przy podłodze z dołu foteli (jeśli są poduszki w siedzeniach), a nie świeci ci się kontrolka tzn, że masz zrobione jakieś obejście i tych poduch może nie być.

jeśli są cztery poduchy to jeden z elementów elktronicznych znajduje się pod osłoną dźwigni zmiany biegów (tam gdzie jest sprężyna ustalająca położenie dźwigni), bliżej oparcia foteli. Tak jest w focusach z czterema poduchami.

Pozdrawiam :)

Greg
17-03-2005, 15:01
...kostki przy podłodze z dołu foteli (jeśli są poduszki w siedzeniach), a nie świeci ci się kontrolka ...
Ta kostka rowniez sluzy do napinacza pasow , nawet jezeli nie masz bocznych poduszek w siedzeniach ( ja tak mam , a mam tylko jena poduche )
Pzdr.

Mikello
09-08-2005, 12:13
Miałem wystrzelone obie poduszki (w moim aucie są 2) i wystrzelone napinacze (wciągnięte pasy). Chcę to wszystko wymienić - czy ktoś to robił sam? Aktualnie mam włożone nowe poduszki i sensor, jednak nie zmienione napinacze, zrozumiałe jest więc, że kontrolka airbagów nie gaśnie. Chcę w najbliższym czasie wymienić napinacze - aż dziw,ale w ASO powiedzieli mi, że jak wszystko będzie ok, to kontrolka sama zgaśnie. Czy to możliwe i ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie? Resetowanie komputera w ASO kosztuje przynajmniej 200-300 zł więc może nie ma potrzeby do nich z tym jechać (wystarczy, że zapłacę im za 1 napinacz 400 zł!). Czy powinienem na coś zwrócić uwagę lub jakoś szczególnie postępować podczas wymiany tych napinaczy pirotechnicznych?

Pozdrawiam

architekt
20-11-2005, 15:15
Prawdą jest, że jak wszystko będzie ok, to kontrolka zgaśnie. Ja wymieniałem dwa jaśki i napinacze. Wszystko było ok, ale po jakimś czasie w mokre i zimne wieczory podczas zapalanie silnika włączała mi się kontrolka poduszek i świeciła, aż do wyłączenia silnika. Po wymienieniu modyłu poduszek ( puszka w obudowie z blachy ocynkowanej pod dźwignią hamulca ręcznego, chyba BOSCH ) wszystko jest ok.