Zobacz pełną wersję : Jak zmienić mocowanie foteli śrubami na zatrzaski


ppdizel
07-04-2008, 12:48
Mam właśnie fotele mocowane śrubami, a chciałbym jakoś przerobić na zatrzaski. Całych siedzeń mi się nie opłaca kupować, więc zastanawiam sie jak to przerobić, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Majstrował ktoś z was przy tym?

kuczis
07-04-2008, 15:19
heh , no ciekawy pomysł , też bym coś takeigo zrobił , bo przykręcanie foteli na pace mnie drażni do tego stopnia że jak z kimś jadę wiecej niz 3 osoby to siedzą na skrzyni od subwofera , no chyba ze dalsza trasa to .... trza kręcić , mnie powstrzymuje tylko to że zatrzaski musiałyby raczej wystawać , a to stanowi problem przy załadunku widlakiem+ paleta + przesuwanie po pace :fcp5

ppdizel
07-04-2008, 20:15
No właśnie nie powinny wystawać. W oryginale tak jest że podstawa tych zatrzasków jest w podłodze i nie wystają. Tylko jak widziałem oryginał to się za bardzo nie przyjrzałem i dlatego teraz nie wiem jak to zrobić

szymon1977
07-04-2008, 20:42
Widziałem kiedyś dobry patent: zatrzaski nie wystawały bo na całej podłodze była płyta pilśniwa grubości kilku cm :-)

kuczis
08-04-2008, 08:42
Z tym orginałem to róznie.., kumpel ma transita 9 - osobowego busa z siedzeniami demontowanymi orginalnie i zatrzaski po demontażu wystają... po bokach ( moge zrobić zdjecia ) , on se radzi właśnie tak ze pośrodku ułożył płyte i jezdzi po niej paleciakiem , jednak mnie takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje. Moze ktoś bedzie miał pomysł jak to rozwiazać praktycznie i żeby efekt był elpszy od orginału :fcp4

byłbym wdzięczny bo właśnie przymierzam sie do wymiany podłogi ( płyty na pace ) , bo po 700tyś km troszki sie zużyła :fcp3 noi przy okazji mógłbym coś pokombinować z tym mocowaniem foteli.

Dezerter
08-04-2008, 22:52
Witam, w końcu i ja moge cosik napisać Kuczisowi, niestety nie mam dobrych wiadomości :fcp5 , orginalne mocowanie (sam mam takie) foteli na zaczepy wystaje z podłogi na ok4-5 cm, można oczywiście do tej wysokości zabudować podłoge, ale pomijając już to że traci sie te 5 cm to i tak jeszcze trzba bedzie ją dodatkowo wyciąć na mocowanie przednie w fotelach ponieważ mocuje sie je na zasadzie najazdu na przednie zaczepy i dopiro wtedy tył wsakuje. Pozdrawiam :fcp29