Zobacz pełną wersję : wtryskiwacze w mondeo tddi i w golfie tdi


cubasa
20-03-2005, 19:05
znalazłem newsa w którym pzy mówi, że wtryskiwacze w mondeo tddi wytrzymają 140-145hp i 340-350nm. czytałem też, że golf 1.9 tdi 110 hp jest w stanie wytrzymać 150hp i 350nm, z czego wynika większa wytrzymałość wtryskiwaczy golfa, przecież są tej samej firmy a w mondeo są na dodatek nowsze? czy można do wtryskiwaczy od mondeo tddi dopasować końcówki wtryskiwaczy od golfa?

Pzy
21-03-2005, 06:37
A gdzie znalazłeś informację, że w TDDi są nowsze wtryskiwacze niż w TDi?
W przypadku TDDi nowsza jest pompa, natomiast wtryski i tu i tu są dwusprężynowe, więc nie można mówić, że w TDDi wtryski są nowsze. Widocznie w VW TDi końcówki mają większy wydatek paliwowy i są w stanie rozpylić większą ilość paliwa, stąd być może większa moc, którą można uzyskać.

Cubasa, a w ogóle to ile jeszcze nowych wątków porównujących TDDi i TDi bedziesz otwierał?
Powiem Ci tak - jeśli po tuningu wzrost mocy ze 115 do 140 KM (czyli typowy dla TDDi) jest dla Ciebie za mały to lepiej kup sobie TDi, bo przy ekstremalnym tuningu będziesz musiał często wymieniać części, a dla VW części są tańsze... :twisted:

cubasa
21-03-2005, 11:35
nigdzie nie cztałem że wtryskiwacze w mondeo tddi są nowsze od tych w tdi, ale przyjąłem że jeśli firma bosch montuje w nowszym samochodzie( mondeo produkowane od 2000 a tdi od 97r) lepszą pompę to dorzuci także do tego lepsze wtryskiwacze. co do rozwlekania wątków porównania tddi i tdi to chyba jest jasne że jeżeli ktoś chce poznać parametry silnika, trwałość, zalety i wady to musi przyjąć sobie jakiś punkt odniesienia, musi go do czegoś porównać a do czego go porównywać jak nie do najpopularniejszego diesla

Pzy
21-03-2005, 12:09
Ja mimo wszystko uważam, że lepiej byłoby kontynuować porównanie TDDi i TDi w jednym wątku, zamiast dla każdego kolejnego pytania dotyczącego porównania ww. silników zakładać osobny temat...