Zobacz pełną wersję : Prawy przód się blokuje... :(


krzych
19-10-2003, 22:15
(Post wysłany przez stil)

Witam serdecznie. Problem następujący: blokuje mi się od czasu jakiegoś prawe przednie koło. Wymieniałem klocki, po tym zaczęło się gorsze, a teraz jest tragedia. Po ostrym hamowaniu nie chce jechać, taki opór, jak się rozrusza jakoś idzie. Czasem jeździ ok, ale rzadko ostatnio. Pompa ponoć ok, bo lewa strona działa dobrze. Z prawej było wszystko czyszczone, smarowane, a i tak tłoczka nie można wcisnąć - idzie tylko \"z buta\", poza tym przewody ok, płyn dochodzi niby, odpowietrzany był, klocki ok, łożysko ok. Kolega stwierdził, że to może być (cyt.) \"puchnący przewód elastyczny - początki jego końca\". Nie wiem. Help...

krzych
23-10-2003, 21:56
(Post wysłany przez anszun)

Miałem dokładnie to samo. Zaciśnij przewód hamulcowy, wycisnij tłoczek ( stracisz trochę płynu)Po wyjęciu dokładnie go przebadaj. Doczyść do błysku używając rozpuszczalników i wypoleruj.
Najważniejsze jednak teraz: posmaruj cienka warstewką SMARU GRAFITOWEGO. Bez tego będzie jak było.
Powodzenia.
Ps. jeśli przewód puchnie, nie żałuj kasy, wymień, bo to może kosztować życie.

krzych
23-10-2003, 23:33
(Post wysłany przez wojtok)

JAKI SMAR GRAFITOWY !!!!!!!! Czy Ty się dobrze czujesz? Do zacisków są specjalne pasty (smary) np. Lucasa łatwo dostępne i wcale nie drogie (ok 15zł za tubkę która starcza na lata!). Zastanówcie się co Wy robicie!

krzych
01-11-2003, 18:55
(Post wysłany przez anszun)

Cześć Wojtok! Oficjalnie na forum Cię przepraszam. Właśnie po kilku miesiącach się zapiekło. Masz rację. Żadnych domowych wynalazków.Nie miałem racji i... pokarało. W poniedziałek biorę się do roboty.

krzych
01-11-2003, 22:45
(Post wysłany przez wojtok)

Ależ Anszunie, nie ma i nie było żadnego powodu do przeprosin :) Ale skoro się upierasz, to oczywiście przyjmuję i możemy na zgódkę zaliczyć jakiś barek... Rachunek na spółkę :)

Pawel
01-11-2003, 23:06
Witam
mam pytanie:
Jaki smar stosować do łożysk w kołach?

krzych
02-11-2003, 08:28
(Post wysłany przez stil)

Witam ponownie, usterki ustąpiły po wymianie przewodu elastycznego. Po problemie. Nie bardzo to dla mnie logiczne, ale... Kolega stwierdził, że przy 30-letnim garbie to by zmienił taki przewód właśnie, ale to przecie 6-letnie autko, więc on nie wie, a się nie pomylił.... Wot, tiechnika balszaja...

krzych
02-11-2003, 17:17
(Post wysłany przez wojtok)

Panowie! Nie przesadzajcie z moją fachowością! Ja jestem \"złotą rączką\" z konieczności (czyt. z braku kasy), porę autek już miałem przed fordem, z reguły z demoludów i stąd trochę wiedzy i praktyki złapałem. A do łożysk w kołach wystarczający jest polski smar ŁT4S3.