Zobacz pełną wersję : kolejna porcja wrażeń po miesiącu jazdy MY2004 130KM TDCi


mayol
19-10-2003, 23:29
Witajcie. Wiele osób już na podobny temat pisało, ale ciągle też pojawiają się zapytania o wybór silnika w Mondeo oraz o pracę jednostek TDCi. Więc postanowiłem napisać. Tak się składa, że dziś mija miesiąc jak jeżdżę w/w Mondeo (skrzynia 6'cio biegowa). Przez te 31 dni przejechałem 6200km, czyli dość sporo. Oto moje wrażenia:
'plusy':
- spalanie w mieście: 7.3-7.8 l
- spalanie na trasie do 120kpmh: 6.0 l
- spalanie na trasie do 180kpmh: 7.5-7.8l
- spalanie na trasie pow. 200kpmh: 8.5l (jak dla mnie to nadal 'plus')
- dobre zawieszenie (dobrze trzyma się drogi, nawet na źle wyprofilowanych zakrętach)
- rewelacyjna jazda na 4,5 i 6'tym biegu
- cisza i spokój @ 180 - 200kpmh (to najbardziej mnie zaskakuje, a dużo tak jeżdżę)
- dobry odtwarzacz CD
- dużo miejsca + ekstra bagażnik
- przydatne dodatki (czujnik deszczu, ściemniające się lusterko
'minusy':
- moc sprawcza w zakresie 2000 - 3500 obr./min
- krótkie 1,2 i 3'ci bieg (non-stop zmieniasz biegi, albo jedziesz jak emeryt)
- skopany komputer pokładowy - jak pokazuje 0km to w baku jest jeszcze 6-12 litrów paliwa
- fatalne radio (6000CD) - dupiaty RDS i charakterystyka
- od paru dni trzeszczy mi kratka (muszę coś pewnie podokręcać)
- brak uchwytów i gum w bagażniku na rzeczy typu trójkąt czy apteczka
- głośny silnik jak jest zimny
- nie ma gdzie zamontować zestawu głośnomówiącego do komórki (albo tracisz dziurę na cocacolę, albo ciężko ci będzie wrzucać wsteczny) - musiałem się przestawić na 'siny ząbek' (czyli bluetooth).
I to chyba tyle. To oczywiście tylko moje subiektywne odczucia. Jeżdżę sporo zarówno w mieście i poza, i najfajniejsze jest to, że mało które auto jest w stanie dorównać mojemu Mondeo. Czyli 130KM TDCi i 6 biegów nadal rulez. Nie żałuję wydanej kasy. I oby tak było nadal.
Pozdrawiam.
Mayol.

krzych
20-10-2003, 18:55
(Post wysłany przez maciej99)

widzę, że mamy ciężkawą nóżkę.
U mnie w mieszanej jeździe nie przekroczył jeszcze 5,8/100
A na trasie waha się pomiędzy 5,3 a 5,5/100km

krzych
22-10-2003, 20:31
(Post wysłany przez ALEX)

Do minusów koniecznie trzeba dodać fatalny pedał hamulca.
Jazda po mieście nie należy do przyjemności.
Dotyczy to Mondeo 2004 130km TDCI. Pozdrawiam

krzych
24-10-2003, 18:50
(Post wysłany przez maciej99)

jest za miękki.
Najpierw wpada do połowy i dopiero zaczyna hamować.
Zawsze mam wrażenie , że nie wyhamuję przed przeszkodą...

krzych
24-10-2003, 22:47
(Post wysłany przez jacekzom)

Mam nadzieje, ze kolega Mayol nie jezdzi 180-200 po Polsce, chociaz ta kratka to polska specjalnosc....

mayol
27-10-2003, 07:38
Mam nadzieje, ze kolega Mayol nie jezdzi 180-200 po Polsce, chociaz ta kratka to polska specjalnosc....
Witam.
A dlaczego? Mieszkam w Glwicach - jedynym mieście gdzie niegługo będzie jedyna w Polsce prawdziwa autostrada. Już prawie jest. Do Krakowa i do Wrocławia. Niedalej jak wczoraj wracałem z Wrocka i właśnie jechałem owe 180 - 220 kpmh przez większość trasy. Mandatu nie zapłaciłem i nadal zamierzam tak właśnie jeździć. Przecież po to kupiłem sobie to autko. Gwoli wyjaśnienia - prawo jazdy mam 10 lat i robiąc rocznie 40-60 tys km jeżdżę jak dotąd bezwypadkowo, a prędkość jazdy dostosowuję do swoich umiejętności i warunków na drodze. Nie jestem piratem drogowym.
Pozdrawiam.
Mayol.

krzych
28-10-2003, 06:29
(Post wysłany przez pirat)

Zeby sobie ktos nie ponyslal ze mam ksywke od piracenia - zbieg okolicznosci Pi Rat - Im Naz - i tyle
A defakto tez jezdze - najczesciej Gliwice-Wroclaw ale zdarza sie i gdzie indziej te 210-220 da sie wyciagnac.
Tak jak kolega Mayol robie rocznie 60-70 tys i od 12 lat nie mialem kolizji z mojej winy...odpukac.
Musze przyznac, ze ostatnio odwiedzilem Frycow i Mondi przekroczyl bariere dzwieku (z gorki przed Chemnitz, 3 pasy i ja sam) 6 bieg - 240 przy 3750 obr/min. Dobry wynik TDCi.
MOZNA SZYBKO - BYLE BEZPIECZNIE I Z ROZWAGą!!!

krzych
28-10-2003, 06:30
(Post wysłany przez pirat)

Co prawda srednia spalania na trasie 1400 km byla 9,5 ale cos za cos....

krzych
08-11-2003, 12:59
(Post wysłany przez mondeusz)

Ja również pochodząc z Dolnego śląska mam okazję pobrykać swoim TDCI 130 6 po lokalnej autostradce /innych drogach również ;)/ i tak samo mój prędkościomierz jest w stanie pokazać ok 220 km/h. Jest tu jednak mały problem - przy maksymalnych wskazaniach wskaznaia liczników prędkości są zwykle obciążone są błędem ok 7-10% wskazania.
Uuuppps, sorki
Już się zmywam i nie drażnię kolegów. ;)wygłaszajac niepoprawne politycznie teoryjki...
Ale za to pomyślcie, że podrużujemy troszkę bezpieczniej a bajera przed znajomymi i tak jest bo co na liczniku to wszyscy widzą ;).
A swoją drogą to przyjemność z jazdy rzeczywiście jest wielka.
Pozdrawiam Mondziakowców na ropę
Mondeusz

krzych
10-11-2003, 12:35
(Post wysłany przez slavo)

A czy macie porównania z jazdy innymi turbodieslami?