Zobacz pełną wersję : [mk1]dobre warsztaty w katowicac?.sprzegło?


Pawel
20-04-2008, 14:29
Witam serdecznie.Jetem tu nowy.i mam problem.
1.Szukam dobrego i taniego warszratu w katowicach.
2.Mam problem polegajacy na:Ok 1.5 roku temu na wyjezdzie do gdyni strzeliło mi sprzegło zapłaciłem za nie dosc duze pieniądze.Miesiac temu biegi zaczeły mi trudno wchodzic wiec na warsztacie podciągneli mi tylko linke.I było elegancko.Na dzień dzisiejszy nie chcą mi wchodzic biegi:wsteczny i 1. bieg 2 wchodzi z trudem co jakis czas zatrzeszczy.Na zgaszonym silniki chodza wporządku.Stojac na prostej jezdni przy nacisnietym sprzegle samochód i tak troszke ciągnie.Mozecie mi powiedziec czego to przyczyna?Myslałem nad jakims zaciskiem co linke popuszcza?Czy całe sprzegło?Jaki moze byc koszt naprawy?dopowiem jeszcze ze 1 i wstecznego nawet na siłe sie nie wrzuci.prosze o pomoc.dziekuje pozdrawiam

Pawel
18-05-2008, 23:42
to był docisk w sprzegle.wymieniałem wiec całe sprzegło-kosz z robota 1000zł za sam docis wymienił bym 100zł miej.wymieniłem równierz diody i tarcze-koszt200zł oraz na kołach (nie wiem nazwy w fordzie)przegubu(trzymajace koła na wprost)300zł.Wszystko razem z robocizną i gwarancja.Polska porządna firma.Do tego gratis wymiana oleju i wszystich filtrów GRATIS;)

fokus mury
22-05-2008, 18:38
A co to za warsztat pochwal sie ?

Adi Grabczyk
23-05-2008, 17:49
Niestety, wydaje mi się, że mamy na Śląsku trochę kiepsko z fajnymi warsztatami autoryzowanymi i niezależnymi. Każdy z którym miałem do czynienia (na szczęście póki co, tfuj, tfuj, dość rzadko) jak coś raz zrobił dobrze to innym razem dał ciała albo żądał kupę kasy. Dlatego omijam szerokim łukiem np. Autora, Multexim i Feu Verta (wiem, wiem to serwis z innej bajki) w Katowicach i trochę obrażony jestem na AutoPort i Auto Bossa. Słyszałem trochę dobrego (ale nie sprawdzałem) na temat Nygi (nawet skomplikowane naprawy), Wrocławskiego (jw) i warsztatu na Koreańskiej. Oczywiście mówimy o Katowicach (choć Auto Boss to akurat Chorzów). Na niezależne diagnozy jeżdżę do Auto Silesii (Stacja Kontroli Pojazdów) przy Akademii Ekonomicznej. Chłopaki parę razy sprawdzili mi auto prawie za darmo.

pozdr

vizeer
29-12-2008, 11:54
Witam forumowiczów :fcp1
Podpinam się pod zapytanie o dobry warsztat.
Niedawno nabyłem Focusa II 1,6 (benzyna) z 2005. Podjechałem na sprawdzenie do Multeximu noi niestety cos tam znaleźli: ślady wycieku płynu chłodzącego z zaślepek głowicy koszty naprawy ok. 350 zł i nieszczelną skrzynię biegów (widoczne zapocenie) podobno naprawa wymaga wyjęcia skrzyni biegów a koszt to ok. 1100zł (za wymianę głupiej uszczelki heh)
Więc odnawiam temat.
Pozdro

jareczek1980
07-01-2009, 15:34
ja mialem problem z fiesta z 96 roku, jezdzilem po mechanikach, podpinali po d komputer i nic. W sosnowcu byl sklep i serwis forda, nieautoryzowany co prawda, ale 2 przypadlosci znalezli i wyleczyli, sonda lambda i krokowiec. za wszystko zaplacilem okolo 1000 zl, choc mam wrazenie ze z krokowcem wystarczyloby jego przeczyszczenie.
Reasumujac, nie sa tani ale jeszcze sie nie zawiodlem.
Teraz nazywaja sie bodajze bosch service, na pogonii
Sosnowiec niedaleko katowic

fokus mury
11-01-2009, 17:54
Jareczek cena powala na kolana :fcp15

teyo3
15-01-2009, 15:12
Witam serdecznie użytkowników forda.
Mogę wam polecić naprawde dobrego mechanika z czystym sumieniem , byłem u niego kilka razy wymienić rozrząd pompe wody pasek klinowy i tego typu ważne rzeczy i zawsze dokładnie wykonywał swoją pracę , co ważne zawsze oddaje stare cześci nawet nie trzeba sie go o to pytać .
Zakład mieści się w Siemianowicach Śląskich.
dokładne namiary oraz adres itp na stronie http://www.mechanikaelektronika.pl
Jest naprawde dobrym fachowcem i co najważniejsze niedrogo zresztą sami sprawcie pozdrawiam :fcp1

ubik
06-02-2009, 13:26
Witam

Ja też się dopisze do tematu
Mogę z czystym sumieniem polecić warsztat w Żywcu na ul. Nimasów.
Jest to mały zakładzik wymieniałem rozrząd za robociznę zapłaciłem UWAGA 150 zł
wymiana oleju i filtrów (w tym pyłkowy) 50 zł. Stare części oczywiście oddaje facet robi tanio i solidnie wszystkie auta w domu on serwisuje i na wiele napraw zdarzyła się tylko jedna wpadka (drobnostka i to nie na 100% z jego winy) tak czy siak powstałą usterkę naprawił poza kolejką bez opłat (części konieczne też kupił z własnej kieszeni) na czas tej naprawy zapewnił mi inne auto. Gość jest uczciwy i solidny
Jedyny mankament to nie można mu od tak auta podrzucić trzeba się umawiać (na nudę facet nie narzeka) chyba że ma się szczęście.